1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена на фб

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од oooo, 30 март 2011.

  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Ахахахаа :D :D :D
    Девојче дај собери се, и да имаш 18г, и 25... собери си го умот ова ти удара на психата, не бива да си таква девојка :x
    Престани со филмовите твои исфилувани, шлагувани и не знам уште какви. |( Ми се лоши еве да ти кажам, не ти се смачи тебе од мислење на лаги и сваштарии....?
    Ајде моли ти се уште еднаш ќе ти кажам да се прибереш, и престани да редеш глупи и празни муабети, земи тоа книгата и читај таму, спремај за матура, образовај си го тоа мозочето со нормални и едукативни поими, а не да си ја порeметуваш психата до овој степен. :x
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Не измислувам вистина е се што кажав
     
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    А кога се видовте со дечково рече? :?:
     
  4. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Пред 3 недели
     
  5. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    А тогаш ли го орално задоволуваше, само затоа што тој сакаше?
    Кога ке идеш на гинеколог иди и на заболекар, за секој случај ;)
     
  6. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Ќе морам да ја згаснам и последната надеж што ја има во тебе. Тестовите можат да излезат лажно негативни, но никогаш лажно позитивни.
    Прочитај на упатството ти пишува + во случај на бременост или рак.
    Ако правиш драма и ништо од ова не е вистина нека ти служи на чест!
    Јас ќе ти дадам нај добронамерен совет:
    Немој ни да си помислила на самоубиство. ПРИБЕРИ СЕ!
    За секој проблем има решение.
    Смогни сили и за овој проблем обрати им се на твоите родители (или барем на мајка ти)
    Нема НЕМОЖАМ, МОРАШ!
    Тоа е најпаметното нешто што можеш да го направиш во моментов.
    Како и да реагира, дете си и најдобро ќе знае како да ти помогне!
    И немој утре да чујам на вести дека некоја се самоубила! Немој да не те носиме на душа зошто покрај толку глупости напишани тешко некој сега да ти поверува! :?:
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Како бе оваа работа одма се фатила кај тебе? :D :D
    Нели на усницата ти свршил фраерот? Уствари на таа твојата усница, што ние ја немаме. :D :D
    Оф лелеле, елелееее девојчееее... Ајде оди легнувај, или земи книгата разлистај ја и уживај. ;)
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Срце немој да се замараш, прочитај и ги мислењата ке сватиш дека лаже...

    И ова морам да го потенцирам, значи девојчето и памет соли. Мислам дека ОНА е најкомпетентната личност за давање совети.
     
  9. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    А сега кој го сакаш? :?:

    овој?

    28 Мар 2011, 02:58
    или овој? :^)

    30 Мар 2011, 03:39
    ?
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Девојче, тебе многу лесно те убедуваат на секс бре. :D :D :D
    Ми рече.. и јас ајде. :D :D

    Лелеле лелее, Кате ти си виновна што ова го заклучив, по твоето постирано. :D :D
    Овој и рекол, и таа ајде. Оној и рекол, пак таа ајде.... :D Може и бебето не е на овој фејсбукашот. :^)

    Ах да, и многу ме интересира каде имавте секс со овој фраерот? Чисто онака :D
     
    На Peperutka90 и kate-the-great им се допаѓа ова.
  11. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Девојката пиша и ја нема?! Жалам што нема да ги добиете посакуваните одговори.
     
  12. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Целава твоја „вистинска“ случка ми е нереална.
    -Прво си го продала златното ланче, значи ти ова си го планирала, а? Бидејќи ланче не се продава за пет минути,се чека со денови,понекогаш и месеци.
    -Второ си пошла без намера да имаш ОДНОСИ,а тој јасно ти кажал дека не сака СЕРИОЗНА врска и дека не може да биде со ЕДНА ДЕВОЈКА. И накрај си имала две партии и сега киснеш по форуми пишувајќи сакам да се убијам,сакам да се убијам. Ако толку си паднала во депресија што киснеш по форуми?! Си купила тест, честитам бремена си што треба ние да те подржиме. :fubar: Единствено жал ми е за детето што ќе се роди(ако немаш абортус) со таква необразована мајка, која е плус лажга(или изневерува тоа го заклучив од постот на кате),и многу лесна(оди во градови со намера да нема секс,но накрај две партии и предиграта те молам каде ја изведовте зад канти ли???) Жално навистина жално. Темава бара КЛУЧ жално ми е да ти ги гледам постови. Навистина си за жалење.
     
  13. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    OOOOOOOOOOOOO , KAJ ЌЕ ОДИМЕ НА МЕКИЦИИИИИИИИИИИИ , :ninja: :beer: :^: :rofl:

    Леле дете , шпнаските серии одамна се демоде, освен еден на Сител во 6 сабајле..сеа турските се актуелни , учи од нив мафијашки потези.
    Или не , исклучи телевизорот и компјутата и ИЗЛЕЗИ , издувај се. :*
     
    На FortuneTeller.xD и TheKiketoo им се допаѓа ова.
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Сакаш да умреш така што ќе избегаш од дома и нема да се вратиш? Ај пробај па види како е , пиши после ако има интернет во недојдија.

    Си го продала златното ланче :lol:
    Само тебе можат да ти текнуваат вакви глупости во толку краток рок.
     
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    луѓе шала на страна ако е ова вистина и ако тестот и е позитивен не е повеќе за смеење
    леле вчера го доживеав најголемиот удар боже господе незнам ни јас во што да верувам повеќе
     
  16. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Тоа со првата рубрика невозвратена љубов е точно дека го сакав него ама помина долго време како со него се почуствував глупаво оти неме сакаше и ги немав оние чуства повеке за него и сакав да имам некоја авантура за да го заборавам него така ама се случи ова што најмалку очекував дасе случи
     
  17. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Едноставно нетребаше да имам секс без кондом а јас имав и сега се каам ама немам што да правам ке абортирам тоа ми преостанува само
    И неси правам филмови за ваква озбилна работа несе зафркавам кој не верува тоа сие негово
     
  18. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    нема врска за ланчето дека требала да чека недели и месеци... за 5 мин. можи да го смени за пари..... јас лично имам сменато во златара...бараат лична карта и готово... го менуваат а поради тоа што таа е полнолетна можи да го смени за пари...
     
  19. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    За ланче (злато) и јас имам сменето за 2 мин, и тоа не ми ни имаат барано лична карта... е сеа коа веке призна дека има 18 год почнав помалку да верувам во приказнава... секому може да му се случи ова, зар не се изјаснивме повекето дека немаме ништо против сексот за една ноќ??? е тоа што не внимавала е веке друго...
    Мора да бидеш спремна на мн работи сега, како и тоа дека нема да ти верува дека си бремена (доколку навистина си), со објаснение дека кога веке имаш легнато со него на прво видување, зашо би бил сигурен дека е негово детето, а не на некој друг со кој си го направила истото....
    Сепак обиди се да дојдеш до контакт со него и кажи му, веке ништо не можеш да изгубиш...
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ооооооо
    те разбирам низ кој пекол поминуваш :sweat: ;( (и што ти се врти низ глава) (можеби ке звучи грубо АМА КОЈ ТЕ ТЕРАШЕ ДА СЕ ПЛЕТКАШ СО НЕКОЈ ОД Ф.Б. И ДА ИМАШ ОДНОСИ СО НЕГО?????) :!: и не помислувај на самоубиство или такви глупости РАЗМИСЛИ МАЛКУ ШТО КЕ НАПРАВИШ И РАЗГОВАРАЈ СО ТВОИТЕ ДОМА

    најдобро ти да си појдиш на гинеколог да видиш, или пак да ти земат крв, па преку крвта да се види дали си бремена или не :!: (и не си играј играчки во стилот денес ме мрзи не одам-утре ке одам) :!: