1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена сум во оженет човек од друга вера

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Manuelap, 24 април 2011.

  1. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Ti blagodaram od srce so podeli tvoeto iskustvo so mene, se nadevam oti ne ke imam problema vaka, denes sme skroz rascistili eden so drugiot, veke ne ke se slusame ni so tel. ovakvite soveti mi davaat sila da prodolzam bez nego so poveke mozam.
    Blagodaram :*
     
    На milicka19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Точно е дека на форумов можат да бидат и луѓе од други националности,но барем зборувај македонски и пишувај на кирилица еве да ти наведам едно правило:
    Користете кирилица. Придржувајте се кон правилата за пишување на мислење!

    И за тоа дека на секој можело да му се случи тоа може да се случи да се заљубиш ама ако имаш цврст карактер нема да му бидеш љубовница на некој. ;) Како и да е на крајот ти си го направила тоа не ние така да не можеш да ни кажуваш дека и нас може да ни се случи. Јас,а и повеќето тука ти дадовме совет кој ти можеш да го почитуваш,да го игнорираш, да го пријавиш ако содржи навреди или ако ти е нешто упатено кон тебе да одговориш слободно да одговориш еве токму тоа ти го направи за мојот дел дека форумов е Македонски и јас ти одговорив на тоа без навреда и ти напишав едно од правилата на форумов. Тоа беше се. А ти не можеш да ни предвидуваш или да кажуваш дека на секој тоа може да му се случи, бидејќи не може. Има некои чесни,праведни и добри луѓе. И среди си ги малку постовите одвај разбрав што сакаш да кажеш.
     
  3. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Sunshine555 мислам дека премногу делуваш осудувачки и песимистички. Држиш лекции за чесност и морал. Денес не познавам јас човек идеален и без грешки. Некогаш ќе те поведат чувствата и емоциите и ќе заборавиш на тој цврст карактер. Со љубовта неможиш инает да водиш ни па да планираш во кого и кога ќе се заљубиш. Тоа доаѓа спонтано. Значи не е она буквално дека и тебе може тоа да ти се случи но на секој еден може да му се случи не знам зошто тоа не тие толку верно. Никогаш не викај никогаш. Не се работи за нечесни, неправедни и лоши луѓе. Таа како и сите на планетава Земја имаат право да се заљубат. А тоа дека имала лоша среќа и се заљубила во погрешен човек е судбина. Но ќе речеш ни сме градителите на судбината. Да точно тоа но некогаш во животот доаѓаат непредвидени ситуации и неможеш однапред да предвидиш дека ќе се случат. Зошто никој него не го напаѓа. И тој е доволно свесен човек па ако тој е чесен нема да си дозволи да ја изневерува жената. Зошто секогаш мора жените да се првите виновници. Ако е и тој со цврст карактер нема да си го дозволи тоа. Има жена а и дете. И за неговото однесување можеби тој има оправдување. Има тука милион примери и претпоставки на кои ние можеме да си коментираме и дискутираме. Но девојката тука бара помош ние неможеме да и судиме за нејзините постапки туку ако сакаме да и дадеме совет и да и помогнеме за во иднина да не греши. Значи никој не ја оправдуваме за тоа што го направила има безброј слободни мажи за таа да го избере тој но и тој истиот што и го прави тоа на својата сопруга не е за оправдување. Не гледам причина за то дека ти треба толку строго да се однесуваш. И како да користи девојката кирилица кога недоволно го познава македонскиот јазик. Зошто толку делуваш и дискриминирачки. Колку-толку таа се потруди да објасни што е проблемот и ние тука на форумот во глобала разбравме. И колку што видов имаш 16 години па возраста не ти дозволува подлабоко и подробно да ги разбереш работите. Пред тебе е животот и ќе сфатиш дека твоите размислувања сега и по толку години колку што ги имаш сега нема да се вклопуваат. Уште многу ќе видиш и ќе проживееш во животот. Ова не сакам да го сфатиш како навреда или нешто слично но биди во иднина малку по позитивна. Ти си сеуште дете но добро си ги сфатила работите, бидејќи многу девојки на твоја возраст прават многу недозволени нешта за нивните години. Бидејќи даваш такви совети барем ти гледај да успееш да бидеш чесна, праведна и добра и што е најбитно според тебе со цврст карактер со кој нема да си дозволиш да бидеш ничија љубовница.
     
    На eloves, WildCherry, Natka87 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Sunshine55 очигледно е дека девојчево не е Македонка и не знае да пишува кирилица ниту пак македонски ( има и пишано во претходните постови ама кој да прочита :) ). Ај ти иди на арапски форум и пишувај арапски ( нормално е дека ќе пишува на некој "универзален" јазик ).
    Еве правило за тебе не си модератор има одредени за тоа а ако до сега не е опомената после 5 страни пишани значи дека немало потреба. |(
    Значи само да се солело памет биднал форумов!

    Ај он сега...
    Девојко ем типов е оженет ем од друга вера...еми не ја бива работава!
    Си направила грешка ( може да се деси на секој ) сега поправи ја! И стој си настрана од типов, најди си некој слободен ( ги има на секој кош ). Имај си убава и слободна љубов!

    Еее ме немаше долго на форумов и читам само теми ( оженет, муслиман, бла бла )
    Нова мода а? Машала :rofl:
     
    На ivana.0909, Manuelap и milicka19 им се допаѓа ова.
  5. malecka92

    malecka92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    i jas imam slicen problem.toj e makedonec a i jas.kolegi sme.jas sum mn pomala od nego i ne mi e jasno kako ispadna toa jas i on da bideme zaedno.toj naogase izgovori i mi se javuvase demek poradi rabotata.na krajot izlegovme i se spletkavme.kako se gledavme se poveke taka razbrav deka ima problem so zenata i kako saka da se razvede ama ima dete.intimni sme,se sakame a i zena mu znae za mene.postojano kazuva deka saka doma da kazam za nego a toj da se razvede i da se zememe.saka dete so mene.mu veruvam ama ne znam kako da kazam doma.
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    :o Малечка таа глупост на 18 години не..НЕ..никако. Какво кажување дома какви глупости. Овој има ум или како. :fubar: Како прво што ќе кажиш, мамо тато јас одам со веке женет човек, ама без галје еден ден ќе се разведе. Ај да е разведен да сватам, нема ништо лошо во тоа човек да си ја побара среќата втор пат. Ама вака не ја гледам логиката. И друго од кај си сигурна дека не те матка? Подобро тргни се од него додека не се разведе. Кажи му дека доволно се цениш за да не бидеш нечија љубовница. И аман те бе деца во мое време на тие години ни беше срам да кажеме дома дека имаме нормален дечко, а ова и женет плус. :tmi: . А и да те прашам колкав е човекот со кој се гледате?
     
  7. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    Без навреда но како може така да ти лета умот :fubar: женат е има дете па божем сакал да се разведе и бла бла.Сте биле интимни во ред ајде си згрешила и тоа многу,ќе те земел тебе за жена како не само те лаже да те користи така.Имаш напишано дека имаш 18 г девојко па ти си премала за да се впушташ во такво нешто.Животот е пред тебе,отсега ти почнува,а ти сакаш да си го упропастиш цел живот.Па зарем нема некој што се слободни и горе долу своја возраст да си најдеш некој,аман бе кај ви е умот па и на тебе и на сите други не можам да се изначудам :x Подобро да не кажеш дома ти и гледај да ставиш што побрзо крај на таа врска,зашто подоцна ќе се каеш. Цел живот е пред тебе не се занесувај :!:
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Малечка, си згрешила што си згрешила, нема да те осудувам.

    Сега, дај му ваков предлог: ако навистина те сака и сака да се земете и да имате деца (иако ти е рано и за деца и за мажачка), нека се разведе од сопругата (малце ми е сурова оваа постапка со оглед на тоа што има дете, ама ете да речеме дека пишувам во твоја корист). Додека не се разведе од сопругата оддалечи се од него, не се гледајте, затоа што не си ништо помалку вредна да свириш некому втора виолина.
    А да им кажеш на родителите?!?! :o - Извини вака, ама нормален е?
    Јас имам 19 години и да фатам дечко (дечко, не да бидам нечија љубовница) со недели ќе се мислам како да и‘ кажам на мајка ми.

    Се надевам дека се‘ ќе се среди на крај.

    П.С. Пишувај кирилица ;)
     
  9. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Добро што е работава со вас бре луѓе?????? Имаш 18 години, уште што се вика ни дечко асален не си имала а веќе си нечија љубовница???????????
    Ајде ке те разберам да кажеше дека има девојка со која идат 10 год и се пред зимање, некако се јаде тоа, ама женет, дете?????
    Чекај малце имаш 18 години. животот е пред тебе, какво кажување дома???
    Прекини секаков контакт со типот и тргни си се на страна. Ако мораш на работа да комуницираш со него ок, ама после работа никако!
    Од каде знаеш дали ке се разведе и дали воопшто сака да се раведе? Може само филмови ти прави за да биде со тебе??? Мисли малку подлабоко и пошироко.
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  10. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    Аууу, девојче бре, аман што ти е тебе? Па зарем немаш ли ништо попаметно да правиш на таа возраст, верувај дека немаш ама никаква перспектива со таков човек, ти 18 а он женет и со дете, па ќе се разведува, па со тебе ќе бил, убаво ти кажале и погоре, какво кажување дома, па јас да сум кажела дома вакво нешто?????? незнам што ќе ми направеа???? прекини све што имаш со типов и иди живеј си го животот како што доликува на 18 годишна девојка, дружи се, искачај, забавувај се и најди си дечко како што ти доликува, со овој нема да имаш среќа
     
  11. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Bas tim casnim, dobrim i pravednim ljudima ne bi sigurno smetalo to sto ja koristim LATINICU, i sto pisem na Srpskom. Ako vam se tako svidja da delite savete i komentare OK, ako vam je problem sto ne razumete onda ne mucite se da pisete. Ne zelim nikome nista lose, jer ne zelim ni samoj sebi, ako te je uvredilo to sto sam na pisala da ne budete nepravedne i sebicne u nekom smislu jer tako mi se ucinilo na nekim komentarima jer ja to nisam htela da se desi ni meni - ali desilo se. Nisam Baba Vanga ne proricam niciju sudbinu pa ni svoju, ali trazila sam razumevanje i iskren savet a ne sudjenje.
    Nemoj da me pogresno razumete al' pre nego sto bilo sta kazete - razmislite kako bi ste vi na mome mestu.
    Ne daj boze da jos nekoj od vas se desi slicno kao meni nikada u zivotu. Ali cu uvek rado saslusati i iskreno i toplim recima reci ono sto imam jer ako ne vise jedno znam 100 % OSTRIM RECIMA NIKAD NECU POMOCI NI SEBI NI DRUGIMA - djabe nisu rekli " mirna voda brdo roni" lepim recima mogu uraditi sve.
     
  12. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Bravo, divim ti se kako razmisljas. Ti si jedan primer kog bi trebalo da sledimo. Ne vredjas nikoga, razuemes druge a i oni tebe. Rezultat je Uspeh u svakom slucaju. Hvala ti na vremenu kog si izdvojila za mene :hai:
     
    На milicka19 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Ja se iskreno nadam da ces razumeti ovo sto pise.
    1. Necu ti reci " jesi li normalna ?" = razumem te u potpunosti ali to nije resenje.
    Ja sa 16 god bila sam zaljubljena ( kao) mislila sam da je to to, ali nije bilo. Pa sa 19 opet - sad sa ovim i gde sam, sta sam uradila NISTA, dve godine sa njim ( za mene je nas prob ist, to sto je ovaj <мoj> musliman ne razlikujem ni malo, vere su po imenu razlicite, ali svi verujemo jednom Bogu na kraju), prosli smo puno toga, od kolege uspeli smo cak da i stvorimo nas zajednicki posao ( da mozemo da imamo sjajnu buducnost ), mojoj porodici se prikazao kao posten covek, dobrih namera - da nije ozenjen i druge vere bio bi savrsen zet, drustvo nam zavidelo sto se slazemo - iako nisu znali sta se zaista desavalo medju nama, njegove reci o njegovom zivotu : kako se silom ozenio, roditelji ga naveli na to, pa problemi kuci, ne oseca strasti prema zeni, da nije cerkice ne bi bio sa njom, da me je sreo pre dve godina ( kada se ozenio) ne bi mene prepustio nikada, ja sam jedina sa kojom je bio od kada se ozenio i jos puno toga puno reci, puno lazi. On je i dalje sa njom, pukla je velika svadja izmedju njih dvoje pre mesec i nesto vise, moja porodica je saznala za njihovu svadju - promenili su misljenje o njemu a i ja sam. On je mene zvao nakon toga, ali istovremeno grabio priliku da se pomiri sa njom. To sto sam ja bila naivna i verovala sam mu, predala sam mu se niko mi nije kriv. SAda ne pricamo ni telefonom, posle mene bice neka druga sigurna sam u to 99,9% jer on nju ne voli. Ali sta ja od toga imam??? Budala, jos uvek ga volim, lazem sebe i druge da mogu stvoriti buducnost bez njega, ali Verujem ovog puta u sebe i uspecu.
    sve ovo sam ti napisala da bi razumela da OD RECI NEMA NISTA samo dela dela i dela. ako se na bilo sta odlucis ne donosi odluku na osnovu reci.
    2. Ako te on stvarno voli, razvesce se od nje, borice se za tebe, nek se osudi da dojde kod tvojih i kaze svoje namere sa tobom, e tek tada bice drugacije i za tebe i za tvojih roditelja. Ipak si ti mladja od njega, i ako ne uspe tvoji ce te podrzati jer su i oni poverovali njemu pa te pustili.
    3. Mlada si, ne zuri, ne okreci ledja porodici za nekog ko ne vredi, prvo ga testiraj, da se pokaze na dela pa onda ti uradi ono sto ti srce kaze.
    Toliko od mene, zelim ti svu srecu :inlove: :fubar: Pamet u glavi
     
    На WildCherry му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Али да ти покажам дека се не лутам, и дека ве поштувам сите Вас, од сега ќе пишувам со Ќирилица и на Мак. али ако погрешам со некои зборови немој да ме зззз, долго време не зборувам мк, ама мајчиниот јазик Не Смеам никогаш нема да заборавам;)
     
  15. malecka92

    malecka92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    ок се е тоа во ред ама како Што и сама кажуваш се се тоа само зборови засега.и јас се изнаслушав како да ме сретнел порано се ке било поинаку ама што ми вредат тие зборови мене кога нема дела.тој го знае сето ова дури го натерав да ги проЧита вашите мислења и знае дека секој кој би го читал ова ке изреагира како и вие,каЖува како никој не знае него како му е...не го правдам..уморна сум од неои работи и стварно не сакам со свои 18години да се замарам со нешто што не би требало да биде мој проблем.едниствен проблем што го имам јас во моментот е тоа што сум заљубена ама и тоа ке пројде еден ден...во меѓувреме неговата жена ми се јави да ме замоли да го оставам и јас и кажав дека не сме повеке заедно.она е среќна така тој ми кажува.сега јас сум несреќна бидејќи мислам дека сега кога и двајцата се однесуваат како ништо да не било (бидејши она знае како не сме заедно не се ни караат толку често) мислам дека прашање на време е кога тој ќе ме остави мене и ќе се смири со неа...предчувствувам дека ке се случи тоа и сега се каам што и кажав дека не сум со него сега се плашам дека ке го изгубам...совет..
     
  16. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Razumem te, znam da ti je jako tesko i meni je bilo.
    On da je hteo da je ostavi iako si ti zeni rekla da niste zajedno on bi to negirao njoj, da je spreman da zrtvuje porodicu zbog tebe uradio bi to bez obzira na to sta si ti njoj rekla.

    Skoro da smo u istoj situaciji samo sto sam ja starija od tebe, i ja sam joj rekla da nema nicega izmedju njenog " supruga" i mene, ali djabe ona i dan danas misli i prica o tome, ali on je i dalje sa njom a ja necu da trazim da oduistane od zene i cerke zbog mene, jer da je hteo on bi to vec uradio. i na pocetku mi je bilo mnogo tesko, svakog trenutka sam mislila kako se njih dvoje vole, zive ne svadjaju se - jednostavno nastavljaju njihovim zivotom zajedno a ja sam ostala napustena sama sa sobom, kao visak sto i jesam na neki nacin, ali kako vreme prolazi onda sve menje mislim o tome.

    nemoj previse da ocekujes od njega, da je hteo da provede zivot sa tobom a udalji se od nje to bi vec uradio, a ti iako ti je tesko NEMOJ SE LAKO PREDATI NAKON PRVE POTESKOCE LJUBAVNOG ZIVOTA, ZIVOT IDE DALJE, NACICES PRAVOG A NJEGA POKUSAJ DA ZABORAVIS KAKO BI MANJE PATILA. bavi se skolom, poslom, hobijem, drustvo neka ti bude lek protiv njega, jer ako nije do sada rekao njoj da tebe voli i da zeli tebe pored sebe onda nece niti uraditi to uskoro...
    Ne daj se, samo hrabro, mi zenske mozemo biti jaci i pametniji od muskaraca <3
     
  17. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    и јас сум со сличен проблем...се заљубив во најдобар другар (дете од друга вера,) нити е оженет нити па има девојка...не знам ни самата како се случи ама ете...тој знаам дека ме сака бидејќи и покрај се дури и ми рече дека е спремен да се покрсти поради мене. сепак го одбив тој предлог бидејќи ако после некое време се разделиме нејќам да пати цел живот што направил грешка или па јас да бидам крива за нешто...така пробувајќи да го заборавам си фатив дечко (на почетокот на врската уште го сакав) и со тек на време го избришав од срцево и со дечкоми ми е прекрасно навистина...ама женски, и ден денес не ми е сеедно кога ќе го погледнам во очи, кога ќе седи до мене, кога ќе ме гледа...Срцево сеуште забрзано ми чука кога ќе го видам и осеќам нешто што знам дека не е љубов, ама што е не знам...
    Баш вечерва бевме на кафе излезени и мислев дека нема да се воздржам...стварно незнам што да правам помогнете ве молам

    поздрав :)
     
  18. malecka92

    malecka92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    вчера му кажав да одлучи што ќе прави.ќе ми биде тешко ако ме остави но се тешам со тоа што имам 18 па имам време да го заборавам.инаку мило ми е што некој разбира како ми е...и јас постојано мислам како се му е добро дома како само ме лаже и тој го знае ова и се лути кога мислам вака ама така стојат работите...наскоро ќе ја напуштам работата па ќе видиме како и дали можеме понатаму...ќе ми биде добро да се тргнам некое време...жал ми е што морало и вакво нешто да преживеам и тој нема да направи ништо за да останам ќе остане со неа,а јас пак ќе се вљубам...уморна сум...
     
  19. k.r.i.s.t.i

    k.r.i.s.t.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    50
    DA SI ZALJUBJENA JE SASVIM U REDU,ALI U DECKOM NA TVOM VOZRASTU ILI NEKOLIKO GODINA STARIJ,NO OZENJEN NE BI REKLA.MOJA DRUGARICA IMALA JE SASVIM ISTU SITUACIJU KAO I TI,JER TOJ JE IMALO DVOJE DECE,TRETO BILO JE NA PAT I UVEK I JE OBECAO KAO DA TOJ NE VOLI SVOJU ZENU,DA STALNO SE SVADZAJU I ZA NEKE MALI SITNICE,PA PRICAO I JE KAKO JE VOLI KAKO MU JE LEPO SANJOM,DA ZA NJU BI NAPRAVIO SVE.JEDAN DAN TOLIKO ME NALUTILA STA PROSTO NI SAM MOGLA DA SE VOZDRZIM A DA NE POLUDIM,REKLA SAM I JOJ SVASTA,ALI ZA NEJZINO BOJLE!NAKON MOJE SVADZE SA MOJOJ DRUGARICOM,POCELI SME SE RETKO SLUSATI ONA ME JE IZBEGAVALA I NA TEL I NA FEJSU PA I LICNOM DA SE SMO SRELI NA KAFU KAKO I PO OBICAJ REKLA MI JE ZALJUBJENA SUM U NEGA I GOTOVO.BORUCU SE DO KRAJ!POSLE GODINA IPOL DANA VEZU ON DOBIO I 3 DETE I NA KRAJ REKAOI JE NADZICES DRUGOG,JER JA NI SAM ZA TEBE,ONA JE MOJA ZENA,MAJKA NA MOJOJ DECE,NE MOGU GU NAPUSTITI,NAJBOLJE E DA SE NE VIDZAMO POVISIE,BEGAJ OD MENE JER JA IAKO TE VOLIM NE TE ZASLUZUJEM JER NE MOGU TI PRUZATI NISTA,JA NJU NE VOLIM AL RADI DECE,NE VOLM DA RASTE BEZ OCA.....RASTALI SU SE,ON JE ZIVEO LEPO A ONA JE PALA U DEPRESIJU.POMINALI SUM MNOGU HAOSI ZAJEDNO,POPUSTILA SAM PAK SPASILU SNE NASU PRIJATLJSTVO.SADA JE DOBRO,ZIVA I VESELA,NE SAM SIGURNA DA GA IZBRSALA SKROZ,ALI SAD IMAM NEKOK KO JE VOLI AL ISKRENO,KOJ CE UCINITE SEV ZA TA BUDI DOBROMORAS DA PROBAS,KO NI JE PROBABO N JE ZNAO KAKO CE BITI!UMESTO ONA DA TEBE OSTAVI,OSTAVI TI NEGA JER ON NI JE ZA TEBETO STA JE TVOJE SAMO TEK DOLAZI!!!!!I SOBERI SI PAMETI I GLAVU!!!! :fubar: :fubar: :fubar:
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ^^ Морам ван тема .... Што си кршела јазик бре девојко?? Пишувај и на македонски ќе те разбере. Знаеш колку смешно изгледа твојот пост?! :|
     
    На bittersweet и lolyta777 им се допаѓа ова.