1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена сум во оженет човек од друга вера

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Manuelap, 24 април 2011.

  1. malecka92

    malecka92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    многу ризикувам со него и немам сила да продолжам...искрено едвај чекам да ја сменам работава сега од први...сакам да бидам во искушение да се заљубам а се додека работиме заедно нема можност за таква работа.дома почнуваат да се сомневаат а јас лажам постојано.моите мислат дека тој има 27 и дека е дечко а не женет.кога зборуваме за ова тој не вели јас сум со тебе туку што ќе правиш тогаш.сама сум...сама ќе останам...нема храброст да ми каже ама јас ќе останам сама.мислам на тоа како секоја вечер легнува до неа и полудувам.огромен притисок...
     
  2. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Hvala obema, Blagodaram na dvete :D
     
  3. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Доколку твојот дечко искрено те сака ќе биде спремен да се бори против се, како што си спремна ти.
     
  4. MrsH

    MrsH Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    133
    Па нели ти вели тој ќе ја остави жената за тебе :^)
     
  5. tamarka-18

    tamarka-18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    па искрено јас на твое место не би се надевала...тој основал семејство и ти би можела да му бидеш само авантура... сурово но многу реално..
    а и од друга вера.. зошто не најдеш некој што е слободен и од твоја вера? сепак тоа е полесна варијанта... :)
     
  6. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    де бе девојче од толку слободни машки ти си се фатила за женет кај женет па таму и никаква подршка ....врти нова страна откачиго вака влагааш само од грешка во грешка не ти треба тоа
     
  7. bones

    bones Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10

    Абе девојче бре....си го уништуваш животот на толку млади години.(звучам како стара баба ама тоа е)
    Како можеш да го правиш тоа на себе, не неговата сопруга па ако има деца....
    Треба да ја прекинеш таа врска одма, очигледно не дека не ти годи (во најмала рака).
    ќе си најдеш друг, слободен па ќе се омажиш со него итн итн. И тогаш се надевам дека нема да се најде некоја како тебе да ти влезе во бракот и да се обидува да ти го земе мажот. Звучи сурово ама вистина е, сигурно ни жена му на тој не мислела дека некоја ќе и го прави ова што ти и го правиш.
     
  8. bubica13

    bubica13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    17
    Мислам дека можам да сватам за тоа дека си се заљубила во маж од друга вера...Се случува... на мозокот можеш да му наредиш , но на срцето не. Лично сметам дека тоа е најмалиот проблем што си се заљубила , дека допрва доаѓаат проблеми...Првин женет....утре во животот и да бидете заедно ќе дојде ден , ќе се сетиш дека жена си ја изневерубаше па зошто не и тебе... нема никогаш да имаш целосна доверба во него...па потоа семејсвата... твоето ,,неговото... и тие ќе прават проблеми и нема да ве подржат....па на крај и деца да имате...секогаш проблеми со околината... па која вера е ...па озборувања..... . Драга да се дообјаснам . немам ништо против вашата врска или било која друга врска од каков тип , меѓутоа Македонија....па и околината....овие балкански земји не можат да го сфатат тоа...тие се ограничени......Јас сум само за вистинската љубов а таа не бира ништо....Можеби би успеала вашата љубов ако е вистинска секаде , само тука не ....
     
  9. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Drage moje dame/cure.
    Zapocela sam ovu temu sa mojim iskustvom, nazalost nisam jedina i bas zbog toga zelim da ovu temu privedimo kraju kako je najbolje za sve.

    Ja sam ucinila sledece:
    * ne radimo vise zajedno ( jedan od nas je morao da ide - u mom slucaju je ON - nasao je bolji posao, sto mi odgovara),
    * stroga distanca ( boli dok se naviknes, ako imas u glavi jedan cilj onda mozes i da dospes do njega < nema komunikacija netom ni tel. licno jos manje>),
    * staviti mu jasno do znanja da iako ga volis ne mozes biti drugo rame za plakanje. Ako te i on voli razumno mozete resiti buducnost onako kako vama odgovara.

    => JA NE ZIVIM ZA LJUDE, NAJBITNIJA MI JE PORODICA TAKO DA JEDINO MI JE STALO STE CE ONI RECI A NE SELO,GRAD... DANAS LJUDI BAVE SE TRACARENJEM DRUGIH UMESTO SVOJIM SRAMOTAMA.

    Ja ne preporucujem da posle njega izlazite sa drugim momcima ili odmah zapocnete vezu sa nekim drugim samo da njega zaboravis, ne moram sve da sebi isplaniram, hocu da imam zivot u kome ce stvari doci spontano. Sve u svemu ne moram biti sa nekim drugim da bih se pokazala JAKOM OSOBOM, KOJA IDE DALJE U ZIVOTU posle takve veze. Mogu i sama, bice mi lepse. :)

    Ako mislite ( devojke sa slicnim prob.) da vredi se boriti onda borite se, ako ne onda PREBACITE GA NA LISTI OBRISANIH.

    ZIVOT IDE DALJE
    ... :hai:
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас сум против ваквите врски, најмногу од причина што твоето семејство ќе биде повредено кога ќе дознае. Замисли си само каков шок ќе биде тоа за нив! Последиците можат да бидат страшни и непредвидливи.
    Треба да бидеш спремна на се, на сите ризици, ако веќе си спремна на една ваква врска. Само ќе кажам-не е лесно, според мене ова е непотребно комплицирање на животот. Не е само љубовта доволна. Така што, си направила добар избор што веќе не си со него во контакт.
     
  11. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Чоек искрено не те сфаќам како ке бидеш сама ? Да ке бидеш сингл за некое време ама не и сама :!: Ете ке најдеш друга работа, други луѓе подруги околности се поразлично, за почеток да ке ти биде тешко ама немој да мислиш дека ке го сакаш вечно... На твои години (што и не сме многу разлика) мн е јасно да се мисли да ОН Е ТОЈ демек Вистинскиот абе одиии ајдеее имаш живот пред тебе искористи го фул и уживај во секој момент, има толку многу дечковци низ светов што секако ке бидат и повеќе од достојни за твоја љубов .. Така да глава горе и сврти нов лист . И заврти се малку околу тебе и ке видиш дека не си сама :!:
     
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Како бе така се заљубувате во оженети па и од друга вера. Со еден удар две муви тепате :) ама чичко Алах ќе ви се налути па кога ќе ја викне Сатаната на помош, па едно крц,крц,крцццц.. е тогаш што правиме. Ќе лепиме етикети големи како билборд со јасни печатни букви на кирилично писмо :$
    Мала шала, како и да е секој си сноси последици и секој со свој памет.
     
    На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. slatkodevojce

    slatkodevojce Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    го имам истиов проблем.заљубена сум во човек што е женет а и е муслиман.знам дека не е нормално но што да правам,едноставно не можам без него.само да знаете колку ми е тешко кога ќе помислам дека тој сега спие покрај друга.знам дека е невозможно некогаш да имам нешто повеќе со него.јасно ми е дека излегувањата со него ми се само авантура ниш повеќе и ќе продолжам засега! никој не може да ме раздели од него.и немој да помислите дека е богат па еве заради парите одам со него. ме прави среќна! кога ќе го слушнам или видам срцето ми трепери од радост и како да го оставам ајде кажете ми. не! не е можно тоа.и плус тоа замислете да дознаат моиве дома за него аууу.животот ќе ми стане катастрофа.сите ќе се откажат од мене.никој нема да ме сака.ќе ме затворат дома али ќе одам со него додека не го најдам вистинскиот
     
  14. maser

    maser Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
     
  15. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Прашуваш како да го оставиш?
    Ај вака малце подразмисли подлабоко, како би ти било кога татко ти би имал швалерка и нели неа би ја усреќувал а тебе и мајка ти да не ве гледа воопшто. Ниту пари, ниту љубов, ниту внимание, ништо да не ви пружа.
    Заради таа некоја како тебе во ситуацијава вие да станете потполно дисфункционално семејство, и секојдневно да имате брдо проблеми и караници.

    Ако тој немал три чисти и решил да си го уништува семејството биди ти попаметна и не се бутај кај што не ти е место.
    Свесна си за последиците и намерно со умисла го правиш тоа, незнам како можеш, искрено. Јас не би имала мирен сон кога би морала да кријам нешто од родителите и кога би знаела дека чисто од каприц (зошто твоево е каприц) уништувам нечие семејство.
     
    На slavica999 и Pelikuna им се допаѓа ова.
  16. slatkodevojce

    slatkodevojce Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    во случајов среќна е и жена му.тој пак си ја почитува спие со неа се грижи за неа и ред др работи.а и жена му секако нема да дознае за нас зошто многу сме внимателни.абе ме критикувате затоа што не сте го имале мојов проблем.да се најдете на мое место па дури тогаш ќе сфатите.и не уништувам семејство! не ни помислувам на тоа.само сакам да бидам со него с времена на време :D :D
    затоа што со него се чувствувам најбоље
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Колку и да не си го уништува семејството сепак трета особа секогаш е вишок во бракот.
    Во право си, не сме го имале твојот проблем, па неможеме т.е. неможам да ти дадам совет од искуство, но можам да ти кажам дека тоа што го правиш е не морално и не е добро. Колку и да сте дискретни, колку и да се криете мала е државава, а и вистината секогаш испливува на површина.
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Прави што ќе правиш само не се размножувај :!:
     
    На Li0ness и zhap4e им се допаѓа ова.
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Велиш среќна била жена му.Па нормално,која жена се омажила за да е несреќна?Ти не би сакала кога ќе се омажиш мажот да те сака,да спие со тебе?Немам намера да те критикувам,не знам како се чувствуваш,но грев е да одиш со женет човек,барем ако си верник тоа би требало да го знаеш.
    На туѓа несреќа не се гради среќа слатко девојче :fubar:
     
  20. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    значи девојче на твои години ти еуште не знаеш што е вистинска срека ,зашо не си ја доживеала сеуште,имаш време ке дознаеш што значи и колку е убаво некој кој те сака и почитува и е само твој,ти си мала и ти лета паметот ,а он е тој кој е више грешник од тебе,
    мој совет тргнисе од него со брзината на светлината,со него иднина немаш само ке бидеш разочарана и расплакана и искористена,се додека си ти со него нема да го најдеш вистинскиот,а покрај се тој е муслиман,пак ке кажам ,мала си и неискусна а он тоа го користи,тргај се дури можеш оти после ке биде мн касно ке се заљубиш уште повеке и ке бидеш повредена,бегајјјјј од тој човек,