1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена сум во оженет човек од друга вера

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Manuelap, 24 април 2011.

  1. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Па нејверојатно знаеме да го користиме разумот, затоа не ни се случило ко на тебе. Се што лета не се јаде. А ти по сеизгледа си грицнуваш од се што ќе налета. Убо што си се криете ама некогаш несакајќи може да биде видено. Задоволство можеш да добиеш и од други, а вистинска Љубов од него факт е нема да да добиеш оти он сака да пополнува дупки, и налетал на таква. Туку сериозно и трезвено седни и размислии почни да се дружиш во кругови каде што треба и најди си вистинска љубов.. а переутките и срцето сучувај си ги за друг. Океј е да си опенмајнд ама не ту мач..

    И ако за тебе е почит спрема жена што се клеца со тебе, па оди дома да спие со нејзе, извртени ти се гледиштата.
     
  2. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Господе прости им не знаат што прават.


    За врските со женети сум се изјаснила во соодветните теми на долго и широко па не планирам да се преповторувам
     
  3. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Девојче земи прочитај некоја книга, наместо да си ШВАЛЕРКА! 17 години имаш, кај се плеткаш со муслиман па уште и со женет. :fubar: :fubar: :fubar:
    Ми се гади од ваквите како тебе! :puke: :puke:
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MacedonianKitty

    MacedonianKitty Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Никогаш не викајте никогаш!
    Да ми кажеше некој пред неколку години што ке ми се случува денес, ке речев нема шанси.
    Го сакам премногу. Неколку години го посакував, сега сум со него. Не ја жалам таа што ја изневерува, затоа што и таа го разделила од претходната жена.
    Ми значи, секогаш ке бидам тука за него! И сите да ме осудат, и отфрлат, јас пак ке бидам негова.
     
  5. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Додека не дојде друга како тебе и како моменталната му жена, што ќе размислува како вас двете, па и таа ќе биде така негова :hai: Маж што не знае да си го зачува во панталони, а вешто ги прочитал упатствата за одредени жени, па си го размавтува каде сака. Не знам како може некој да сака ваков човек? Тинејџер ли е што постојано во други си се заљубува и претпоставувам сите му се најголема љубов :^)
     
    На Hipica, mila34 и De-lovely им се допаѓа ова.
  6. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    а ти како судивка па ја осуди на мака неа штом си спиеш со нејзиниот маж? А не си помислила дека штом таа била способна да го раздели од првата ке дозволи тој да ја праи будала? Пази се да не бидеш бетер од првата
     
  7. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Една работа неможам да сфатам во овие ситуации. Како бе тоа така одеднаш ви се случува. Го видов и се заљубив :^) И демеk "никогаш не викај никогаш" |( абе ајдеее... Незнам стварно како тоа така одеднаш се заљубувате. А знаете уствари што е љубов односно што е вистинска љубов? Некако како да не знаете. Ццц... :x

    Љубовта доаѓа со текот на времето. Кога сте со некој заедно, имате убави моменти, ве поддржува, ве штити, ве покажува пред сите.. и многу други работи кои треба да се почувствуваат. Е така доаѓа љубовта онаа права љубов. Неможеш да се заљубиш од гледање. Како мене ова не ми се случило, незнам не ми е јасно. :^) Ова вашето драги мои е само физичка привлечност и ништо повеќе. Ова вашето е само задоволување на страсти. И ви се случува зашто немате свое јас, незнаете да си повлечете една граница до која може да се оди, немате грижа на совест дека растурате нечие семејство. И сега некоја може ќе рече ама го сакам, таа граница се повлекува уште кога ќе слушнеш дека е женет, од тој момент за тебе е забранет. Ама вас баш ви е гајле. Тууу што има врска. Се тешите дека не му е добро во бракот (тоа што он ви го кажува). Ахам да да.. :x Колку само јас знам примери во мојата околина мажи што имаат љубовници и знаете како се однесуваат со своите жени - како кралици, зашто таа му е жена, му родила деца, секогаш ќе биде со неа. Ама тоа го сфаќа некој со мозок..
     
    На Mashni4ka и Teodora29292 им се допаѓа ова.
  8. Ivanna7

    Ivanna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    super kazano..ne obvinuvam nikogo...sekoj neka si gi nosi grevovite na tovar na svojata sovest...ako ja ima!
    [mod-kirilica:1sohgolm][/mod-kirilica:1sohgolm]
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Апсолутно се согласувам! :)
    Жената секогаш ќе биде на прво место,а останатите..тие само добиваат епитет,етикета :D
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Јас мислам дека не е проблем што е некоја девојка заљубена во оженет човек, ниту што е тој од друга вера. Според мене е проблем кога ќе почне да размислува како да го добие. И не само ако е оженет, исто ако е во врска. Ако тој толку те сака и мисли дека ти си вистинската (малце смешно во ситуацијава, знам) ќе ја остави девојката/жената за тебе.
    Не сум била во таква ситуација, сигурно е тешко но не е ни човечки да размислуваш да растуриш нечија врска.
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  11. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Најпрво сакам да прецизирам. Девојчево не бара помош, туку бара одговор дали чувствата се обострани? Хаха, каква бре љубов. Неможам да сфатам како луѓево не разликуваат добар секс од љубов. Девојче човекот не знам која возраст е секако дека сака нешто младо покрај себе. Љубов. Многу трагично. И да имате добар секс, ама љубов. Љубовта е неделива, љубовта не може да ви припаѓа на две Или си ти единствена или тогаш не е љубов.
     
  12. MacedonianKitty

    MacedonianKitty Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ако се однесуваше на мене коментарот, не барам никаков одговор. Едноставно, морам да кријам моментално од блиската околина, па полесно ми е што си напишав тука.
    И верувам и дека еден човек може да сака две жени во исто време.
    И да, најголема осуда би добила само за тоа што е муслиман, веќе имав некои критични ситуации.
    Не се обидувам да го разделам од сопругата, го сакам , и можам да прифатам да го чекам и да живеам за оние поретки денови кои ми ги посветува мене.
     
  13. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    Ок е испразни се девојче...имаш мака....гооолема.... не си ни свесна колку поголема може да биде,имам другарка што идеше со човек од друга вера( не беше женет) ама верувај кога тогаш све ке пукне...ти ке чекаш ке се надеваш да биде твој...ама ТОЈ никогаш нема да те одбере тебе...не за друго македонка си така се воспитани они...не гледаат нас ко девојки само за секс ВЕРУВАЈ МИ....!!! не вреди чуства да трошиш на него не вреди срцето да си го даваш на човек што не заслужува ниту пак ке те почитува и гледа ко негова жена....искочи најди човек што ке му бидеш ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА!!!
    Ти посакувам срекја се надевам дека не ме свати погрешно :*
     
  14. MacedonianKitty

    MacedonianKitty Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Мило ми е што ме разбираш. Не ми е најлесно, но некои работи во животот сами се редат, не можам сега со никаква сила да се натерам да прекинам со него. Излегов со друг пред некој ден, и иако ми угодуваше цел ден, кај сакам што сакам, а јас се однесував ко од манастир да сум излегла за на крај да му речам дека не можам да бидам со него, ништо да има со мене, зашто мислам на друг. Неколку пати со дечки за кои разумот ми вика дека се одлични за мене излегов , но мислев на него цело време и не можев ништо со никого да имам. Дури и на пауза кога бевме не ми се смени ништо.
    А знам дека не сум му само за секс, мн повеќе пати ме викнал само за да ручаме заедно, да пиеме кафе и слично, тоа се чувстува кога е само за тоа.
    Верувам дека не мора секоја љубов да биде крунисана со брак, и моментално тоа ми е единствениот став кој ми дава доза позитивност. :*
     
  15. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    абе девојче не ти мислам лошо...само тоа што те носи на кафе и на вечери не значи дека те сакам...тој просто не сака да те изгуби...а ке остане со таа и?И? понатаму што ке правиш? вечно 2 ке бидеш? ...мислиш дека вака ке издржиш долго....НЕМА ....верувај дека ке пукенш од љљумомора еден ден....а ако најде друга што? размисли со главата тој штом го прави тоа со тебе не ја исклучувај веројатноста да ја вара жена му и со некоја друга...нели е така? или ако му здосадиш? си размислила ли на тоа? абе девојче не вредат тие Верувај ми....само времето си го губиш залудно....
     
    На Teodora29292 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. galijan

    galijan Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    260
    Едноставно бегам од женети и воопшто зафатени мажи.Нема што со таков човек да исправам криви дрини,да разговарам за љубовни филозофии, оти да се разбереме веднаш се препознава прељубник.Па флертува со тебе, па тешко му било во брак дрн дрн.Бегам од тоа, не си правам проблеми бе.Има начин да се избегнат зафатените мажи и точка.Фино лепо го одјебеш со извинение, и си продолжуваш со животот. А не, не можам, го сакам, ќе ја остави жена му/девојката....бла бла....Не си го комплицирајте животот.НЕ ПРИФАЌАМ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ЗАФАТЕН ЧОВЕК!!!!!!
     
    На whit3.cat91, Ilinaaa, Teodora29292 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    леле не ми се верува од кој бесе коментарот ти слободно расипи му го бракот па после ке излезес на крај со неговите брака хахахахахах...знаци јас одев 3 години со оженет муслиман се разведе и сега е со мене па еве здрава и зива сум хахах :D
     
  18. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Цитирам само едно твое мислење во темата Обрежан пенис

    нема шума дечко ми а и обрежан е иако е македонец сеа не се навредувајте не мора да знаци кај сите дека е исто...али со сите што сум правела муабет а и од мое искуство похигиенски е

    Реши се прво , македонец е или не .


    Ха Ха Ха Ха Ха :rofl:
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    хахаха...да одлучи се
     
  20. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Проблем е што девојкава не знае да излаже ..
    Нема врска бе , они сега се земени имаат преубав заеднички живот. Он дури и жената ја оставил заради нејзе . Ха Ха Ха . !

    Во комшии имам една муслиманка мажот и досега го има фатено со 6-7 жени , Македонки.
    И си правиме муабет и она ми вика: Ми е гајле бре и така мене не може да ме остави и да сака , ги користи другиве само за Секс и толку . Да не му било досадно и монотоно само со нејзе.
    Ноу коментт. !
     
    На hermosa, Jagoda123, mila34 и 1 друга личност им се допаѓа ова.