1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена сум во оженет човек од друга вера

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Manuelap, 24 април 2011.

  1. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    тоа дефинитивно дека македонките ги користат само за секс а од нивните жени тешко дека ке се разведат..али тоа е..ако прифакаш да ја играш таа игра твој избор твој живот..ти ке бидеш 2,3, 4,5,6,7 жена..али никогаш 1 онаа вистинската
     
  2. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Toа и јас го кажувам , ги гледам често со синчето си излегуваат се шетаат , има се што ќе посака , ептен ја сака и ја почитува - па нејзе и е гајле што си игра со некои други.
    Тоа е самите си го дозволуваат тоа , никогаш не би можела да бидам 2ра, ниту пак да знам дека мм иде со некоја друга и да си ќутам.. :^)
     
  3. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    чудни се бе тие муслиманките си кутат ко мивки таква им е верата да се потчинуваат да се послушни домакинки.Јас да знам дека Мојот маж има друга и да кутам да викам гајле ми е мене никогаш нема да ме остави а бре ..ЈАС ке го оставам не само да го оставам има и све да му земам се заколнал на вечна моногамна лјубов..има да плати ако такво нешто ме снајде..туку остај тоа и тие бре муслиманките какви жени нежени се тие..имаат ли карактер човече..таа твојата комшивка викаш прилично нормална е ,епа ако е нормална еманципирана ако не руго кажи и турски серии да гледа( не за друго иста вера се ) може ке научи нешто корисно ако не друго ке научи дека не треба да прекутува за такви работи..искрено ги жалам и овие нашиве што идат со мажени и тие жените муслиманки,...ПАТЕТИКИ
     
  4. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    тоа е моја лична работа што сум пишала и како сум пишала од кај знаес бе мoже швалерот ми е македонец...аааа па ако сакам да лазам па баш и овде ке одберам да излажам некого не бидете смешни ве молам :lol:
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Ивана, опрај се, жити мајка!
    Абе се искинал од почитување :D
    Каква почит е тоа што си го лади на други таму? Нека земи неа нека ја испочитува, нека згужваат постела малце дома.
     
    На hermosa, kikikikirika и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  6. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    чудни се бе тие муслиманките си кутат ко мивки таква им е верата да се потчинуваат да се послушни домакинки.Јас да знам дека Мојот маж има друга и да кутам да викам гајле ми е мене никогаш нема да ме остави а бре ..ЈАС ке го оставам не само да го оставам има и све да му земам се заколнал на вечна моногамна лјубов..има да плати ако такво нешто ме снајде..туку остај тоа и тие бре муслиманките какви жени нежени се тие..имаат ли карактер човече..таа твојата комшивка викаш прилично нормална е ,епа ако е нормална еманципирана ако не друго кажи и турски серии да гледа( не за друго иста вера се ) може ке научи нешто корисно ако не друго ке научи дека не треба да прекутува за такви работи.. А и тој Мажот и што многу го фалиш ама почитување има кон својата жена...ццц
     
  7. DarkTulip

    DarkTulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Кои стереотипи вират по форумов чудо едно.Да се плука по цела религија за некои сто имале слаб карактер.Дали некоја ќе му дозволи да мажот да си го лади на една две или три не знаев дека било до религија.Добро рекоа некои,тие што прашуваат бараат мислење не морализирање и генерализарања.Имам мешани бракови во фамилија.Што треба да кажам ,не најдовте наши па моравте нивни?Сега овде е друго прашање дали вреди да си фрлиш години живот за некој што веќе има формирано семејство,па макар бил и иста вера.
     
    На tessie и ivana.0909 им се допаѓа ова.
  8. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Нема врска тоа дека само муслиманките си ќутат и си трпат што мажите им одат со други,имам пријателка што не еднаш туку 100 пати го има фетено маж и со други, и што ги познавала а и што не ги познавала,па пак си е со него.....А муслиманките не смеат да ги остават,бидејќи нивните браќа се тие што ги заштитуваат
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Еее па така одат тие работи таа го разделила од предходната жена, а ти ќе го разделиш од сегашната,а тука постои 1 000 000 % шанса дека и ти ќе бидеш заменета со друга и така ќе продолжи приказната,додека има гуски типот ќе си живее среќо и задоволено,ама ако додека има овци слободно нека стрижи
     
    На tessie, Ilinaaa, charliee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    нашите жени остануваат во брак или од заслепеност и заљубеност или заради децата-после неверството.и да,најчесто е најбитно што ќе кажат комшиите |( .а плус ако се земе во предвид финансиската немоќ на повеќето сопруги,не ни помислуваат на развод.секој со својот став,така?
    инаку,не сум човек што осудува,но барем да се има почит кон бракот,оти тоа е света работа,што сврзал бог човек да не разделува :!: .
    не ми е јасно тоа мешање во бракови,ма кој сака да е,лепотан од прва класа да е,треба да бидат девојките разумни и да се повлечат не е вистина тоа кога се тврди дека се заљубиле и се оправдуваат самите пред себе.а ако типот си гони швалерај,со тоа жена му да се занимава.јас не би имала срце да се вмешам во туѓа врска,камоли во брак :x зафатено си е зафатено :rock:
     
    На Ilinaaa и Daydream им се допаѓа ова.
  11. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    како да нема некој други кои би покажале нежности и би биле исто толку добри со вас.не ја одобрувам оваа врска во крајни граници НЕ.па уште од друга вера..... :x познавам муслиманки кои се млади и се дружам со нив(комшивки ми се) ниедна не е верена или омажена за мажот(за човекот со кој имаат деца и живеат со него) поради домашен закон од свекорот,ако синот му отиде некаде во странство за да може да се ожени и да си среди престој и дукументација... глупоости.се знае штом се колнеш на вечна љубов биди вечен љубовник на ЕДНА жена а не на 1000... со оваа прељуба се прави смртен грев.. Господ нека ви прости на тие што не ја познаваат својата вера па случајно се ‘‘заљубиле‘‘ во муслиман па и оженет. :puke:
     
  12. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    во некој розов свет живееш без гревови изгледа...хмм баш тие како тебе што се прават уффф јас со муслиман ма нема шанси е тие баш со нив се пукаат ко печат во општина...освести се 21 век е...ццц :fubar:
     
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    ДОСТА бе со тоа 21 век, па 21 век... :@ Значи сите нерви во телово ми се поткреваат кога ќе го слушнам или прочитам ова. Па вие ако правите 300 глупости и се тоа го оправдувате со тоа дека сме 21 век не значи дека и другите така прават. И ти од каде знаеш она, јас, Петкана или Стојанка каква е и во каков свет живее??? Свестете се малце... Тоа што не е ок значи НЕ Е ОК, па макар нека е и 25 век, а не 21. И искрено да ти кажам ми :puke: од такви како тебе. Секогаш се ставам на местото на жената или на девојката затоа што имам долга врска. И порано бев убедена дека во вакви ситуации дечкото или мажот се секогаш криви ама откако почнав да читам Femina сфатив какви девојки постојат кои се срам за женскиот род. :tmi:
     
    На CuteEva, whit3.cat91, Ilinaaa и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Tashaa

    Tashaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    38
    Ivana.0909 ako ti se pukas ko pecat u opstina so koj stignes musliman vakov takov zenet ne zenet razberi deka ima devojki koi ne go pravat toa!!! Izvinete za lat od mob sum :)
     
    На charliee му/ѝ се допаѓа ова.
  15. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    да живеам во 21 век но тоа не ми дава никакво право да се ебам со кој стигнам па и муслиман плус.доволно сум насочена во религијата за да знам на кој и што му е/не му е дозволено.како македонци православни да нема па ќе трчам по муслимани.прибери си го поаметот додека имаш време!!!!!
     
    На H.VAGA и Tashaa им се допаѓа ова.
  16. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    не ми се верува колку поштени девојки има на форумов...читам и просто се прашувам како и јас да бидам една од овие ангели хахахахахах :rofl: алал да ви е ме изнасмеавте.....ииии....не се нервирајте толку :lol:
     
  17. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    не си соодветна особа да ми кажува што ќе станам јас и боље калуѓерка отколку дроља за ефтини пари!!!!
     
    На mila34 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. whit3.cat91

    whit3.cat91 Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    11
    Муслиман си е муслиман нека си оди со такви ! А женет си е женет и едноставно забрането нешто за чупињата шо имат малку од малку мозок во глата !
     
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Мене ми е малку несфатливо што на темава да бидеш со човек од друга вера и да бидеш со човек кој е во брак се ставаат малтене на исто скалило и се осудуваат на речиси ист степен, а на места низ темиве, за второво многу повеќе се наоѓа оправдување. Тоа не можам да го сфатам. Зарем е исто да се мешаш во едно семејство и да бидеш заедно со човек кој има друга вера? Да не зборам за тоа колку јаки верници се (и од христијаните и од муслиманите) оние кои прават екскурзии во бракот.
     
    На Jagoda123 и tinan им се допаѓа ова.
  20. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Не сакам да цитирам ничие мислење затоа што сакам да им се обратам на сите оние што се гледаат со ОЖЕНЕТ а и од ДРУГА ВЕРА. Прво, не живееме во Америка за да не можеме да сфатиме дека ДРУГА ВЕРА треба да читаме ШИПТАР (со ова не сакам да навредам никој од муслиманска вера). Има доста теми на форумов за врски со оженет и мислам дека ќе биде излишно да се повторувам и јас. Но, сите вие кои легнувате и си дозволувате да бидете секс играчки на некој што пред 12 години (што и не е баш многу) пукал во вашиот татко, брат, братучед, комшија, небитно кој, битно пукал во МАКЕДОНЕЦ, размислете дали нема да го повтори истото пак. Или сега вие сте во неговиот живот и он дури и крвта ќе си ја промени поради вас. Значи не можам да разберам, несакам бе да разберам како можете да се понижувате самите себеси до толку што дозволувате да ви го газат идентитетот. И баш ме интересира дали не ви смета тоа што вие воопшто не го разбирете него кога тој зборува со некој од своите???
     
    На DELFIN-15 и mila34 им се допаѓа ова.