1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Збунета сум: се однесува променливо кон мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од tekicka, 18 јули 2011.

 1. tekicka

  tekicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  So eden tip se znaeme veke 7 godini so toa sto na samiot pocetok koga se zapoznavme mene mi se zasvigja no toj ne mi obrnuvase mn vnimanie bidejki e stvarno mn ubavo i popularen tip... seta komunikacija ni bese samo na edno zdravo i cat pat prasanjeto kako si ? .... poslem 5 godini pocnav da izleguvam na mesta kade sto bese i on koga najmalku se nadevav toj sedna do mene i pocna da mi pravi muabet i da mi posvetuva golemo vnimanie se mi bese cudno i iskreno bev mn zbuneta pocna da mi pisuva poraki na fb da me vika kaj nego na gosti i po nepolni 3 meseci izlegovme na kafe na sostanok na koj i se smuvavme bidejki jas bev so golemi obvrski nemavme mn vreme za gledanje a i toj cekase celo vreme jas da go pobaram poslem prviot sostanok se vidovme uste 3 pati i poslem toa prekinavme sekakov kontakt i 2 godini ne komuniciravme ..... pred dva meseci odejki kaj svoj drugar na zurki mn cesto doagjase i on pocnavme povtorno da komunicirame i mn se zblizivme za razlika od predhodniot pat po eden mesec povtorno bevme zaedno on me barase na mob mn cesto se gledavme dolgo razgovaravme i mi kazuvase deka saka da bide so mene i deka mu e zdosaden zivotot postojano i sekoja vecer da e so druga i deka saka veke seriozna vrska .... mi bese mn milo i nemozev da veruvam deka poslem tolku vreme ke me primeti bas m ene no ete se sluci ... no pred 2 dena na fb mi pisa deka odlucil i deka nesaka da bide so mene deka ne sum negov stil na devojka koja ja sakal iskreno se razocarav no ja prifativ negovata odluka no po samo eden den mi se javi i se odnesuvase kako nisto da ne se desilo , i koga go prasav sto saka od mene toj mi se iznasmea i mi kaza deka sum glupa i deka se svakjam seriozno i koga mu go spomnav muabetot koj mi go pravese na fb mi kaza deka ne se sekjava na takov muabet iskreno go prasav zasto si igra so mene i so mojte cuvstva toj na toa mi odgovori deka toa si e negovo i deka toj odlucuva za toa ...... seto ova mn me zbunuva i neznam sto da pravam bi ve zamolila za sovet sokolku nekoja od vas go ima ... Blagodaram odnapred :(
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  Zbuneta

  Аман дечково 15 години ли има? :^)
  Јас на твое место скроз би го игнорирала, не му враќај ни на пораки, ни на позиви, ни на фејсбук.Или пак, играј ја неговата игра-кажи му дека никогаш не би направила ништо со него, а утредента викни го да се видите.Кое повеќе ти одговара :D Мада првото ми е посимпатично.
  Претпоставувам некој ќе ти рече разговарај со него, ама јас мислам дека разговор ништо нема да смени, освен што акциите и носот ќе му пораснат до месечината.
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Zbuneta

  Човеков си игра к*рот со тебе и те мота. Како може да ти рече дека си глупа само затоа што си го прашала ? Па и уште ти вели дека е негова работа што те зафркава и дека ќе прави што сака. Искрено не знам како трпиш такво однесување кон тебе, јас не би можела. Мој совет - одј*биго и не му давај важност, ќе видиш како наредниот ден ќе оди со друга.
   
 4. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.094
  Пол:
  Женски
  Zbuneta

  После се ова што го изнапиша, треба сама да одлучиш дали сакаш ти да бидеш со таков човек во твојот живот. Па според мене, тој е толку неодлучен, незнае ни самиот што сака-не па ти да знаеш и тебе да ти биде јасно на што си со него! Еднаш ти вика така, па по само еден ден го сменува мислењето! Еднаш така ти направил, уште многу пати тоа ќе го направи. Ако сега премолчиш и почнеп врска со него, според мене, цело време истото ќе го изведува! Ќе се губи и ќе се појавува од време на време (не мислам физички, туку психички) па ти ќе бидеш во збрка со која од тие двете личности во него си во врска?! :?:
  Дечкото е толку многу збунет и изгубен, што незнае кај му е главата! Незнае што веќе да каже, па ајде денес сакам да сум со тебе ама за утре не ти гарантирам! :| Каде бее?! :^) Па според мене, очекувам ти да не го сакаш тој тип на врска! А, ако се одлучиш за тоа да бидеш со него и да го промениш тоа негово однесување-ќе се намачиш ептен! Ќе ти биде тешко, мнооогу тешко!
  Незнам дали ме сфати, се надевам дека бев јасна... :) Јас би ти предложила да му се јавиш или па уште подобро да се сретнеш со него и во 4ри очи да разрешиш се! Да му го кажеш истово ова што го напиша тука и твоето мислење околу тоа. Види го како ќе реагира, па ако ставрно имаш 20 години, сметам дека самата ќе можеш да одлучиш што сака тој и што сакаш ти, дали ќе сакаш да бидеш со него после сето тоа што ќе ти го образложи!! Биди претпазливи и не паѓај на банални финти од негова страна!:*
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Zbuneta

  типов те врти околу малиот прст, многу несериозно од негова страна
  (не е вазно на која возраст е)
  мислам дека е најдобро да го избришеш од сите контакти, и да го ставиш на игнор па види како ке се однесува тогаш, и немој да се обидуваш да го смениш таквите ко него тешко се менуваат-џабе само ке се мачиш :!:
   
 6. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Zbuneta

  игнор е решението не ти треба тој за да си игра со тебе топло ладно
   
 7. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Zbuneta

  ЧОВЕКОВ Е ЗА ЛЕЧЕЊЕ!!!!!!!

  Фаќај магла што побрзо! Ни разговор,ни ништо!
  Што воопшто очекуваш од него,кога со едно обично и нормално прашање те нарекол глупава.Што очекуваш понатака кога ќе настанат поголеми проблеми (ако недај боже имаш нешто посериозно со него)? :^) Па тогаш којзнае како ќе те нарече.
  Овој болен е верувај. :x

  Кај читам се изнервирав од вакви типци,па не уште и да размислувам нешто со ваков :fubar:
   
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.897
  Пол:
  Женски
  Zbuneta

  Зошто го навредувате дечкото ...типот бил болен :fubar: ...бог да чува ...докторки да не сте случајно... :!:
  Искрено се нервирам кога ќе прочитам некоја страшна навреда, дека некој треба да се лечи и е психијатриски случај, а всушност само е млад и сака да се забавува...Му се може бе и што сега -ај болен е... :x

  Мое мислење-или навистина е некое фраерче на кого неколку девојчици му ги кренале акциите, па сега си игра мајтап со кого стигне(поточно со која може да си игра, која му дозволила) или е некое неизживеано детишто кое уште не пораснало а и не сака да порасне.

  Ваков ќе си биде се додека некоја квалитетно не го лупне од земја или не се заљуби.
  Очигледно е дека ти не си таа...жал ми е, ама само си игра со тебе.
  Или игнорирај го или и ти играј топло-ладно со него. Добра идеја ти даде Фемина90 :)
   
 9. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Zbuneta

  Јас мислам како и повеќето дека си игра со тебе....значи тој самиот не знае шо сака..сакал озбилна врска ааа после неколку сати ти вели дека не си била за него :^) ..навистина не можам да го сватам :x ..еден вака еден онака...моето мислење не подруго од другите..тргнисе од него...кога и самиот вели дека не си била за него...тогаш не си...тој изгледа тебе сака само да те смува и да те остај..... сепак ти најдобро си знаеш ;)
   
 10. tekicka

  tekicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Драги мои .... фала ви на искрените совети и мислења од сите тие јас склопив едно мое и сватив дека он не е за мене во право сте му се може ќе живее но по се јас не сум единствената која е повредена на ист начин и тоа токму од него. На мојот последен разговор со него тој....( може ќе звучи смешно како што ми звучеше и мене и тотално не сватливо)... но ми кажа дека ако сакам да сум со него се што сака од мене е однос со него за да ме процени дали сум негов тип на девојка замислете... ЖАЛОСНО за тип од 24 години. Како што кажа Лолита он е сеуште дете кое несака да порасне, веќе прекинав секаков контакт со него и едноставно решив повеќе да не се замарам со ниедна тема која што е поврзана со него не се ни потрудив да го побарам за да разговараме затоа што знаев која ке биде неговата реакција и искрено не бев спремна на уште навреди он неговиот тип НА ШАЛИ како што тој ги нарекува . Уште еднаш ви благодарам поззз ;)))
   
 11. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Зошто го навредувате дечкото ...типот бил болен :fubar: ...бог да чува ...докторки да не сте случајно... :!:
  Искрено се нервирам кога ќе прочитам некоја страшна навреда, дека некој треба да се лечи и е психијатриски случај, а всушност само е млад и сака да се забавува...Му се може бе и што сега -ај болен е... :x  Лолита смири се малку,не скокај одма.
  Секој си има право на свое мислење :)

  Ако е млад и ако му се може нека прави што сака,никој не го запира :!:
  Но не мора неа да ја вреѓа од едно обично прашање,а и тоа негово однесување нормален и стабилен дечко на 24 години не го прави |( Па бранете го колку што сакате,јас си останувам на својот став.

  Поздрав :hai: