1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Збунетост или...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од k.r.i.s.t.i, 20 мај 2011.

 1. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  so deckovo sme zaedno poveke od godina,so ego do sega mi e najubavo vo se,prosto uzivam vo sekoja minuta i vo radost i vo zalost so se vika,duri i koga ke se raspravame mi e ubavo.Pominuvame mn vreme zaedno,se na se ni idi da sme razdeleni 5 6 casa :) mi veli deka me saka,znam deka go sakam,duri i skoro poslednive 2 3 miseci postojano zboruva kako bi ni bilo zaedno,kako bi gi vospituvale decata,a i na nekolku navrati pri seks kazuva"srce sakam bebe da imame".
  Sakam i jas,ali postoi ogromno ne od drugata strana.Bidejki od malo gratce sum,mn e poznat kaj nas i e zlooglasen,da recam toj e eden od losite momci.Moite roditeli go znaat i koga razbraja za nas me pratija po gavolite ;( Seuste se protiv sekogas ke bidat,mi vikaat deka ako ostanam so nego na prag da ne mu doagam,hitno da mu raskinam i sl.raboti.Ne mi e tesko toa kolku sto mi e tesko nivnoto ne razbirane i mi e tesko zatoa sto nikogas ne mi dale sansa da mi pokazam i dokazam deka ne e bas takav.Toj da jas kazuvam imam mani kako i site nie mozi kaj nego se malku poveke ama nikogas ne me povredil ni so zbor do sega.Na pocetokot ne se custvuvav taka ali sega se custvuvam zbuneta na momenti razmisluvam kako ke bide ako go ostavam,sto ke se slucuva...Sreka sto toj znae za mojata situacija,me podrzuva,me tesi i stalno mi vika deka ke popustat si tek na vreme ke omeknat ke vidat deka ne mozat nisto,ali pocnuvam da se plasam deka nema da bidi taka.Ne sakam da ostanam bez nego a ne sakam ni problemi doma.Ne mozam da razgovara otvoreno so niv zatoa sto se premnogu principielni i strogi roditeli!!!ne znam sto da napravam....pocnav da stanuvam custvitelna na se,brzo se razdraznuvam duri mislam deka ke popustam psihicki..... ;(
  ;(
  ;(
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  zbunetos ili ...

  збунетос е! 200%
  Ако си ти срекна кога тогаш ке разберат, ако не Бегалка 2011 правете штом е љубов во прашање.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  jas ne mozam da fnkcioniram bez nego a i toj bez mene ako ne sme edne do drug togas visime na telefon,begalkata ke mi ostane,ama ajde da ne bidi taka so arno da ja terame. :worried:
  [mod-kirilica:1jpeuin7][/mod-kirilica:1jpeuin7]
   
 4. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Па имаш веќе 23 години..мисли повеќе на тебе на твојата среќа..Ако ти сакаш да бидеш со него оди ,родителите кога тогаш ќе попуштат :)
   
 5. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Размисли добро, љубовта не е само пеперутки во стомакот, добар секс и дремење на телефон...За во иднина ти треба човек со карактер, добар, стабилен...Ако е тој познат лошко во градот твоите родители не те предупредуваат за џабе, знаат што е брак и што се треба за да си поминеш добро во истиот...
  Не знам, али од искуство ти велам-послушај си ги твоите родители...кога тогаш ќе ги осетиш на своја кожа причините за таа негова лоша репутација...
   
 6. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.514
  Допаѓања:
  7.681
  Пол:
  Женски
  со него си веќе година дена и ти можеш да процениш дали е сеуште лошко или се сменил, кога го прочитав ова се најдов себеси во текстов, што се однесува до твоите немој поради нив да го оставиш него ако мислиш дека е сменет а и сама викаш дека не те повредил ниту со збор, како и да е на крај кога ке сватат дека грешат и дека не е така како што се зборува ке го прифатат не верувам дека нема да те подржат, секој родител сака неговото дете да е срекно ако видат дека си срекна со него ке го прифатат со тек на време,а освен тоа и тој те подржува замисли да ти кажеше не не сакам проблеми со твоите и утре ден да ме гледаат напреку дај да се разделиме? според ова што го прочитав мислам дека е променет дечкото и созреан ( во иста ситуација бев и јас ) не избрзувај во тешка ситуација си но почекај некое време нека се смират работите па со ладна глава одлучи, мене предлогот бегалка искрено не ми делува ок со среќа