1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Здравјето го упропастив поради него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од valery15, 25 јули 2016.

 1. valery15

  valery15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  117
  Zdravo. Izvinete sto pisuvam latinica. Od telefon sum nemam kirilicno Pismo.Se zapocna pocetok n.a. Maj 2011 God kako Mlada taze srednoskolka vo prvata God od moeto srednoskolski zivot. Toj postar, bese student poslednite ispiti gi spremase. Nekako me zavede, me lazese, me immase na zaebancija taka zborel n.a. site negovi druggarii. Jas zaslepena se zaljubiv vo nego vednash I ete do ludilo go sakam I den denes. Vo kontakt bevme prvite dve godini postojano ama znaci postojano ako sabajlevo se ispoblokiravme na fb. Vecer bevme zaedno. Smireni. Kako nisto da ne se slucilo. AMA toj vo.meguvreme si imal devojka koja ja sokrill od mene celo vreme bez da znam. Se sekavam kako vcera da bese esenta 2012. Ete na17ti NOEMVRI vecerra bese so mene zaedno, i postojano me terase da pravam raboti koi ne gi sakam I mi velese, ako ne napravish toa me gubish zasekogash. Sekako deka ne napraviv. Veke sledniot den 18 NOEMVRI stapil vo Braak zamislete koj shock mi bese tolku mlada. Za ova nikomu ne kazav. Nikoj nitu den denies ne znae nisto za nego nitu pak of Negova Strana mislam. Jas bev vo stres zar e mozno takva trauma da dozivam zosto bas jas. Dobiv hormonalen disbalans koj.so godoni do denes so subspecijalisti ne mozam da go sredam. No posle mesec dena za badnik imav poziv od nego za cestitka n.a. praznicive, Edna nedela pak istata pesna.Se p.o. staro.Smireni. Posle toa Celia god ne bevme vo kontakt. Za seto toa vreme kontakt imav so druga licnost ispraten od negova strana kao demek baral devojka veke dolgo vreme. I mu rekol sakaniot moj imam edna devojka za tebe mnogu mlada 16 17 god. Lesno ke ja osvoish probaj. Mu dal moj skype. Imam i br rekol ama br ne davam nejzin. Zborevme so taaa licnost nekolku meseci toj prezel nekoi sliki od.moj fb otisol kaj nego i gii pokazal, toj zaprepasten ne veruval deka jas sum mozela so nego tolku da se zblizam i mu rekol osetaj taaa devojka ne e za tebe. Sledna god 2014 april pak stapivme vo kontakt mi vika za 2 meseci ke imam kerka. Oktomvri pak bevme vo kontakt nekolku mesecii. 2015 god ne bevme vonkontakt ama zatoa interesno e sto ovaa godina 2016 dodal na fb cela moja familija, moi drugarki drugari bratucefi komsii kolegi se za da stapi vo kontakt so mene gi ispozamaral. Imavme kontakt od 2 meseci i doznav reka cheka vtoro dete od zhena mu. Gjubre edno. Ne znam veke sto so sebe navistina.posle sevo ova ne znam sto ponatamu.
   
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.360
  Допаѓања:
  126.160
  Му се плеска на страна.
   
  На nensss, Trxmx, Nicki_N и 29 други им се допаѓа ова.
 3. Kala22

  Kala22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  577
  Смени број,блокирај го од секаде,немај никаков контакт со него -само така ќе си помогнеш.Толку години залудно си ги потрошила и тоа најубавите за некој што не вреди и за нешто што нема теорија да испадне на добро..
   
  На Bebulleee, CameliaMiller, ToksycznaReakcja и 8 други им се допаѓа ова.
 4. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.309
  Допаѓања:
  18.178
  Пол:
  Женски
  Што понатаму? Сериозно?
  Уште после првиве две реченици што ги прочитав видов колку е саат, а до крај на целиот текст бев (facepalm)
  Тој е веќе женет и има две деца (не дека по кажаново си ја почитува и жената, ама ај, тоа за наредна прилика). Туку ти! Ти бре, толку не се цениш себе си? Толку мислиш дека си безначајна, дека не вредиш, па штом тој се сврти накај тебе ти цела на тацна му се даваш? До толку бе жено немаш свое јас?
  Ако е ова вистина, ти советувам да си ја чукнеш главата и да се оправиш, да го исфрлиш од својот живот и да почнеш вистински да живееш. А ако е напишано од досада, пак ти советувам да си ја чукнеш главата и да си најдеш друга занимација.
  Во секој случај, глупости. |(
   
  На nensss, Trxmx, Annora и 25 други им се допаѓа ова.
 5. Gushkalo

  Gushkalo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  464
  Пол:
  Женски
  Ova kako da e nekoja turska serija, uste koga si doznala deka stapil vo brak trebalo da prekines sekakov kontakt so nego, za sto kje ti e? Da bides na nekogo vtora violina? Batali go, fokusiraj si se na sebe, gledaj si go zdravjeto, zdravjeto e najbitno! A za decko kje najdes, ima mnogu ribi vo moreto! :)
   
  На peperutche21, SURF, rose60 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.294
  Допаѓања:
  77.376
  Пол:
  Женски
  Понатаму блокирај го и смени го бројот на телефон. Сврти нов лист, почни се одново. Биди силна и одлучна. Со таков идиот нема што да правиш.
   
  На rose60, Gushkalo и fallenangel им се допаѓа ова.
 7. valery15

  valery15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  117
  Veruvaj devojce se e vistina od zbor do zbor. Nisto nemam izmisleno. Ima uste mnogu da se pisuva. Ama ne senza forumi takvite stvati. Ovde go staviv najblagoto sto mozev. Inaku vreme za zaebancija nemam navistina.I ucam I rabotam. vreme za zaebancija nemam
   
 8. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  4.192
  Пол:
  Женски
  Мораш да продолжиш со животот понатаму, не му се враќај на него, не се залажувај себеси дека е добар, дека те сака, дека ќе го остави семејството поради тебе. Очигледно е дека е ѓубре. Сигурна сум дека ќе запознаеш некој што ќе те сака и почитува, некој на кој ќе му бидеш единствена.
  Но најпрво мораш да се убедиш себеси дека со него е готово. Мораш да бидеш самоуверена и да знаеш/можеш да му кажеш НЕ кога ќе посака пак да стапи во контакт со тебе.
  Верувај дека не вреди да си го уништуваш здравјето заради некој како него.
   
  На SURF, Petar80, Ingvild и 4 други им се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.545
  Пол:
  Женски
  @valery15 Извини девојко, ама ќе бидам искрена. Зарем си нормална? Зарем во секое ѓубре дозволуваш да се заљубиш, размисли дали вреди една секунда да потрошиш размислувајќи на него. Како се уште можеш да контактираш со ѓубре човек. Зарем се надеваш на иднина со него? Не си прави филмови. Не дозволувај да те третира како курва, зашто не си. Те вртел како сака и пред да се ожени и сега продолжува да те врти како сака. Знае дека си премногу наивна и може да ти прави што сака. Здравјето не треба да си го уништиш ниту за најсовршениот маж, а не за едно смрдливо ѓубре.
   
  На ZRNO, КикиМаус, mode-kristina и 4 други им се допаѓа ова.
 10. stejsi2005

  stejsi2005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  1.174
  Пол:
  Женски
  Tипот си добива.. увелико... 10:0 за него....и ќе биде и 20:0 ако продолжиш да му удоволуваш кога ќе си присака...
   
  На joy1, ToksycznaReakcja, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. jasna83

  jasna83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  5.782
  Пол:
  Женски
  Млада си,сега си во најубави ама и во луди години.
  Не вреди ни младоста ни животот на ова да го трошиш.
  Плус тој има две деца жена.
  И да сака да оди со друга,и да има односи со друга немој да бидеш тоа ти.
  Немој да дозволуваш и да се понижуваш толку ниско.
  Извини,несакв со ниеден збор да те повредам,но бар според мене тоа е реалноста.
  Прекини секаков контакт со него,едноставно гледај си го твојот живот и гледај си го здравјето
   
  На Trxmx, ToksycznaReakcja, duffi и 8 други им се допаѓа ова.
 12. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  Devojko, se mozam da razberam, znaci se ---- go sakas beskrajno i mu se vrakjas ko bumerang vo sekoja prilika koga na doticniot ke mu se prisaka nesto od strana.... ajde toa, no ne mozam da go skuvam podatokot deka ti mestel i drug decko, a znaes li zosto? Za da se omrsi i toj so tebe, znaci poradi korist. cccc ova ne ti go opravduvam , ova e dno. imaj malku pocit kon sebe, poseduvas i ti svoi kvaliteti , ti ne si predmet za izzivuvanje i koj kako saka so tebe da igra.
  Daj osvesti se, pruzi si prilka samata sebe si za nov pocetok. Sto ke ti uste gadosti od uste pogolem gad.
   
  На joy1, cresa-jagoda и Nausicaa им се допаѓа ова.
 13. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  I ti si za eden golem stap ne samo toj.Bilo sto bilo koga si doznala deka e zenet sto majka baras pak so nego,aj batali toa,koga si doznala deka ke ima dete sto pak so nego si barala i na kraj koga doznavas deka ke ima i vtoro dete se odlucuvas ovde da pises.Ti sama si kriva za se,si pravela sto si pravela koga si doznala deka e zenet batali go,pa uste si docekala i drug da ti mesti pa uste imalo i mn dr raboti sto ne si gi pisala.Izvini no da mi kazuvaa deka ima tolku naivni devojki nemase da poveruvam,dali e vistina ili laga voopsto ne me interesira pisav samo za toa sto go procitav,a ako e laga samata se lazes i dolnosuvas nas ne pozz
   
  На Trxmx, joy1, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  3.052
  Допаѓања:
  4.881
  Пол:
  Женски
  Ау, добро само тој е на светов, само тој еден на твоја возраст ? мајка ти или другарките знаат за типов ?
  Не се мажите криви, а бе, женет алоо папокот да ми е пресечен кај него ќе го пратам од каде што дошол или ќе и кажам на жена му ако со арно не се разбира да си го прибере.
  А ти ваму уште се разболуваш за некој што ќеиф му е да си игра играчки со тебе. Па, дури со години и датуму бре бе, што имаш ти со него ? Дете, брак склучивте тогаш, што ????
  Не ми јасно што мајка бараш да имаш контакт со него ? Те воле така нешто се филмаш, што ???
  Слушај, не видов другиве што пишале ама сигурно сме со сличен став. Можеби јас делувам многу сурово ама ти нема што да ја мислиш што понатаму во врска со него, тој си има фамилија девојче, има кој да го мисли тоа. А ти ако сакаш да му бидеш играчка или швалерка па, ќе правиш што ќе ти каже ако не једнан и једини ќе го немаш, страшна работа губиш.
  Тој ако е излупан и сака да му мрдне газот надвор од бракот, а истиот сигурно за тебе нема да го растури и не си прави бајрам на паметот. Испозамарал овој оној, немало некој нормален да му каже каде му е местото, тебе до женет ти дојде ?
  Оправи се вака не ја бива за тебе, за тој, тој ако сака швалерка нека бара на др место.
   
  На littleflower, cresa-jagoda, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  3.052
  Допаѓања:
  4.881
  Пол:
  Женски
  Е, ако немаш време напикај го каде што треба тој хоштаплер да те гледа со омраза каде и да те сретне, а не да се сили уште, нездрава работа ... не се нормални овие работи што ги пишуваш вклучувајќи го и твоето контактирање со него. Земи си го животот во раце и влечи ги ти конците, тоа значи да бидеш слободна од него, да ја превземеш одговорноста за твоите постапки и него да го шиканираш. Откачи го, а ако не разбира со арно кажи и на жена му или мајка, татко што има тој.
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda, butterfly* и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.803
  Допаѓања:
  35.951
  Девојко, кај те врбувал на 14 години и те искористил оти си била недозреана, кај имал женска, потоа жена и деца, и те бара/л само да те легне, па уште и како ку*ва те нудел на другари као сигурна опција за секс - и ти прашуваш што да правиш?! :x:x:x

  Остани со него, роди му деца, те обожава! (facepalm)(facepalm)(facepalm)

  И хормонален дисбаланс не си фатила од него, верувај ми! :shake: Ако некој ти уништува нешто, тоа си ти самата. :!:
   
  На Trxmx, mode-kristina, Tinushka и 23 други им се допаѓа ова.
 17. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.886
  Допаѓања:
  218.177
  Пол:
  Женски
  Со сила убавина не бидува ја знаеш таа?!
  Епа многу е вистинита.
  Наместо од 2011 па до 2016 да си плачела требало да излегуваш и да се дружиш да запознаваш нови луѓе и да љубиш некого што разбира од љубов. Ако продолжиш вака од 2016 до 2025 само ќе потонеш во сопствените солзи и дупка наместо да избереш да бидеш среќна и да не го трошиш времето со него туку наместо тоа да си дадеш простор да запознаеш нов човек за кој што ќе вреди да се радуваш на животот и љубовта.
  Ако продолжиш со иста песна од 2025 па натаму не знам што да кажам освен дека не сакаш да бидеш среќна и да живееш среќно.
  Не дозволувај да биде прекасно за било што кога ќе ти текне дека огромно грешиш.
   
  На ZRNO, CameliaMiller, kjukli и 8 други им се допаѓа ова.
 18. manako

  manako Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Bravos,si upropastila dzabe 5 najubavi godini od zivotot.Okolu tebe ubavi,mladi deckovci,ti zdravje i um gubis po zenet lazgo.
   
  На LittlePinky и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. The_Prettiest

  The_Prettiest Нов член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Vaka... Momentalno imam 13 godini... go napraviv ovoj profil bidejki mi trebashe za lektirite... Iskreno, i mene mi se sluci istoto na 12.5 godini... Se zapoznav so deckoto na socijalnite mrezi... Toj uceshe vo drugo skolo no bevme ista generacija... Otprvin nesakav vrska, mislev deka seuste sum mala, no ete se sluci.. Se beshe super so nas, odevme 22 dena.. No na kraj ne zavrshiv bash sjajno.. on si imal prethodno uste eheheee zenski.. a mene me iskoristuval bidejki bev povekje razviena vo tie predelite koi maskite najmnogu gji sakaat(zadnik i gradi)... Toj me varal so bivsata i eden den mi kaza deka ne me saka vekje i deka mi raskinuva... Mislev se sali kako i sekogash no ne beshe bash taka... Ovojpat raskinavme... mnogu mi beshe tesko... taman malku prebolev, toj uste povekje me rastazi i povredi.. pocna da me ruga nasekade po socijalnite mrezi.. Toa me boleshe bidejki do pred nekoj den mu bev se a sega nisto... Duri i se pokajav sto prifativ vrska na volku mala vozrast... i uste se kajam.. a za tvojata situacija, bi trebalo prvo da pocekash da ti pishe pak i pak da stapite vo kontakt..Togash ti kazi mu deka ne te interesira toj vekje i deka nema pak da se zafrknes za dushata da ne te boli... i posle plukni mu gi vo lice se sto napravil... pokazi nasmevka i blokiraj go sekade... Taka i nego kje go boli.... No ne se zamaraj
   
 20. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Леле деца излезете на улица играјте, читајте книги, гледајте филмчиња.. 12 год. па и врски и бивши и.. |((facepalm)
   
  На Abeja, ZRNO, joy1 и 24 други им се допаѓа ова.