1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Здравјето го упропастив поради него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од valery15, 25 јули 2016.

  1. jasna83

    jasna83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    5.782
    Пол:
    Женски
    Најпаметно седни и читај си лектири
     
    На KejtV, Antebellum, ku4ence и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Абе девојче те повредил, се оженил. Значи се ОЖЕНИЛ, имај почит према себе си и батали го. Си требала да го баталиш уште кога се оженил. Толку си млада, цел живот пред тебе, посвети се на себе си и образованието, батали го него.
     
  3. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Срце чистев генералка по дома ќе ти подарам лектири, кукли, мечиња само молим те опрај се да не го јадиш стапот, не иди да се муваш наоколу кога не ти е време. Ама не сте само децава виновни туку родителиве што не ви берат гајле баш што и како правите по улициве!
    Valery 16 да ставеше навреме крај на пропадната врска со човеков што наводно е совршен сопруг досега и ти ќе имаше семејство! Стави крај еднаш засекогаш, ќе си најдиш некој слободен, што ќе те сака, почитува и цени. Па и сама да бидиш некое време ништо нема да ти биди. Само ќе си дадиш шанса да се запознаеш себе си, да ја увидиш грешката и да не ја повториш.
     
    Последна измена: 26 јули 2016
    На blackstyle, KejtV, mami blue и 5 други им се допаѓа ова.
  4. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Nema veke lezet da se sovetuva na temava katastrofa
     
  5. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Nemoj da me razberes pogreska da roditelite se krivi no ne sekogas.I nie sme bile deca sme ispagale no od kade znaele nasite sto sme pravele po ulici,tie ne znaat ispadnati so drugarki sig ne idele po nas da se uverat,taa ako nema um vo glava sto pravi popusto i e se a toa deka e mala toa ne i e opravdanie
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.094
    Сега колку имаш,19 или 20?
    Ти си си го изгубила здравјето сама од себе, а не од некој си дечко.
    Тој што така се однесувал со тебе е затоа што ти си му дозволила.
    И не ти беше глупо да комуницираш со него кога си знаела дека има и дете и жена?

    Не глеам никој крив у ситуацијава, освен ти самата.
    Не е ѓубре, ти не си во позиција да го судиш него кога ем си свесна, ем си дозволила, ем ти било убавко да ти пружа пажња, а знаеш дека има фамилија.

    Сакаш да ти кажеме дека е опседнат со тебе, дека те сака?
     
    На kim.k и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  7. stejsi2005

    stejsi2005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    1.174
    Пол:
    Женски
    На 13години играв ластик у маало,џамија,сакате ли војска...ете само тоа....(facepalm)мислам дека постарите генерации не бевме бе до толку наивни...или се лажам...
     
    На Milobebence, ZRNO, PaLaVa и 12 други им се допаѓа ова.
  8. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    112
    Sega sum 21. Sekogas se distancirav od nego toj e onoj sto velese ne znam sto ke se sluci ponatamu. Jas veruvav, sum gresela no etee veruvav. Segde zborel deka sum imala cista dusa i deka poradi toa me sakal. Sekogas bese finn mi davase dobri soveti, ednostavno ne znam no vredi vo toj pogled. A vo toa kakov soprug e ne znam. Znam deka mi rece sum go macela so godini mnogu, deka veke nema sto da cekame, tuku da me zemi. 100 patiii mi imaat gledano na kafe 100 pat i mi imat kazano crnomanjesta licnost celo vreme siii igral so tebe. Sega ste odvoeni, no ide Vremeto koga ke bidete zaedno. Vcera Edna drugarka mi gledase n.a. kafe I go kaza isttoto deka sum vo triagolnik so drugi dvajca I jas sum vo sredina megu niv. Ne znam sto videla sto ne ama, isplasena bese. So mene do pred 2 godini bese so vo red. Sega placev mnogu so meseci sekoja vecer po celi denovi samo placev, imav visok na hormon za stres kortizol. Menstruacija mi ide 2 pati godisno. Kosata pocna da mi paga nekolku pati po celi prameni. Zabite pocnaa da mi pagaat i toa prednite. Brada pocna da mi raste. Ednostavno sum uzasna, doma gi trgnav site ogledala. Samo da ne se gledam. Samo da ne se gledam. Toj mene mi vika jas ne sum sreken covek ti mene kletva mi imas frleno i me fati. Jas ne sakam sex odtoa mi e dosta samo sakam na raat muabet da popravime. I navistina samo.muabet pravime.
     
  9. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.844
    Допаѓања:
    133.009
    Пол:
    Женски
    Majka ti te znae li deka ne ti se procitani lektirite da ti zabrani pristap do net, bar gluposti da ne pisuvas
     
    На Trxmx, ocicka2014, teressa и 2 други им се допаѓа ова.
  10. stejsi2005

    stejsi2005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    1.174
    Пол:
    Женски

    Ќе се спасиш од овие стресови само кога ќе најдеш друг што повеќе ќе те цени и почитува..Ејјјј абе 21 имаш пред тебе е животот,имаш време да ги поправиш грешките ако сакаш..и да најдеш некој кој ќе ја знае твојата вредност...Со овој само себеизмачување за жал...Зашто со глава во зид...Почесто движи се ќе се заљуби некој во тебе и ти во него...
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.094
    Боже, боже...
    И сега, што сакаш од нас?
    Дојде да се изжалиш само или и совет сакаш?

    Ја би да ти речам, патот и на психијатар или психолог да те среди малце.

    Веруваш у гатачкиве? Па тие луѓе ти го перат умот за нешто кое што не постои, не е добро за тебе, а па не е ни возможно.

    А не мислиш како им е на жена му и децата?
    Тоа што ти се дешава на поле здравје самата си си крива, а не он. Она у брак е со него, тие му се деца, бетер работа, значи треба да фатат и да не живеат.

    Ај соземи се и без трагедии, барај си асално чаре.
     
    На Trxmx, CameliaMiller, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  12. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Бог да чува само ќе ти речам. Па ова твоево не е нормално бе па колку сакаш лути се на кометаров. Имаш ти бар малку памет в глава?!
    За еден дечко коса ќе ми паѓа, веги и заби цццц (facepalm)
    Наместо како секоја нормална девојка во тие години да поминува време пред огледало, да се тинтра да се шминка да се пази таа намерно се збоктисува.
    Наредно што е.?
    Ако не па влези во еден подрум и не излагај веќе никогаш а?!(facepalm)
    Според тебе тоа..
    Не знам во кој свет живееш, дали имаш некој да ти отвори очи и да види што правиш навистина?!
    Абе родители имаш? Те гледаат?!
    Па одозгоре мртва озбилна зборува на кафе и гледале и слепо верува во кафето што и рекло ејјјј (facepalm).
     
    На teressa, Different7 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.918
    Допаѓања:
    49.975
    Пол:
    Женски
    Откачи тоа одма таков човек не ти треба. Требало порано да го откачеш чим си видела дека се оженил море требало и порано да го откачеш не е само тој на овој свет. Ехее колку многу го има ќе најдеш некој добар, што ќе те сака нема како овој да си игра со тебе како што сака, па ќе речеш подоцна ее требало јас порано да го откачам, а не во најубавите години да си го упропастам животот за некој што не вреде ни 5 пари.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    На кафе ти гледале, триаголник и црномањеста личност виделе (facepalm)

    Сите ли знаат за аферава па и кафегледачкиве сеир тераат со тебе?
    Ај уозбили се малку.
     
    На Trxmx, MG3, ku4ence и 9 други им се допаѓа ова.
  15. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    33.297
    @valery15 девојко, извини вака, не велам дека си глупа, ами припроста. :(

    Ако очекуваш некој писмен и со интернет дома да ти каже дека ти си жртвата у овој случај само поради тоа што имаш хормонален дисбаланс, кој мислиш дека магично ти го ,, дал,, дечково, си се зезнала. |(

    Не знам како успеваш да ги поврзеш двете работи една со друга, значи алал! (facepalm)

    Ако моеш тука животот на тацна да си го ставаш, значи можеш и на нет да побараш малце за твојата болест!

    Оди на лекар, пиј си терапија, смени ја исхраната, и се најдобро.
     
    На Trxmx, cresa-jagoda и theowndemon им се допаѓа ова.
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.918
    Допаѓања:
    49.975
    Пол:
    Женски

    Aбе дете седни читај лектири, играј си рано ти е за дечковци охоо има време за дечкови не си закаснала не се секирај има време за се.
    Јас да се рече до 1 год си играв :lol: незнаев што е тоа љубов, а не се ни па интересирав.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    Само покемони нека не бркаат ;)
     
    На Milobebence, mula, Sesil и 5 други им се допаѓа ова.
  18. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.231
    @The_Prettiest ne gi slusaj ovie,ti ljubomorat.
    Vreme ti e za mazacka,duri i docna ti e..stara moma li ke bides??

    More da sum ti majka...kotek!!!!
     
    На LadyC, ku4ence, teressa и 10 други им се допаѓа ова.
  19. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    33.297
    Дали само јас мислам дека @The_Prettiest е трол?! :^)
     
    На Trxmx, LadyC, teressa и 4 други им се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.217
    Пол:
    Женски
    Ако не е трол, има ли 13 годишново девојче родители??? Алоо на 13 години ќе ми фаќа дечковци па поразвиена била. Море мрш таму иди читај лектири, играј ластик. Дечко ќе фаќала. Море да си ми моја... не сум за тепање деца ама тебе така би ти мавнала една воспитна.
     
    На MG3, fairy88, Vitaly и 3 други им се допаѓа ова.