1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Здравјето го упропастив поради него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од valery15, 25 јули 2016.

  1. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.809
    Си жртвувала свои 5 години и здравје, за човек што единствено се жртвувал да ти подари болка во животот.
    Се губи во лавиринти, па кога не знае да пронајде излез знае дека ке бидеш тука и ќе му го покажеш патот.
    И уште пред да стапи во брак со тоа што им го рекол на другарите требало да го откачиш.
    Јас разбирам човек да згреши , и да човечки е да се прости.
    Ама како што сите држави си имаат граница на територија до каде се може, така и ти треба да имаш во врска со чувствата и трпението.
    Ова веќе не би го сметала за добродушност, повеќе преминува на наивност.
    Маваш во ѕид 5 години , свесна си дека на ѕидот немаш направено ниту една пукнатинка, а највеќе од се свесна си за својата болка и продолжуваш...
    Извини ако те разочарам но на оваа љубовна приказна мораш да ставиш крај, или таа тебе ќе ти стави.
     
    На I.want.to.sleep и SURF им се допаѓа ова.
  2. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Искрено мислам дека девојчето е со слаб карактер бидејќи да беше со поцврст немаше да дозволи до овде да стигне работава. Абе ќе ме боли душата ќе кубам коси по дома свашта ќе правам ама со тек на време ке ми помине, и секако него ќе го избришам и отпишам од секаде. Уште од моментот кога стапил во брак ти си требала све да прекинеш од корен. Ама изгледа те видел дека си со послаб карактер и те врти како сака. Без навреда ама така доаѓа....
     
    На cresa-jagoda, kim.k, diamonds.in.the.sky и 4 други им се допаѓа ова.
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    На 12 год дечко? Ок...
    За некоја година, ќе читаме:
    Вака дечки! Нова сум на форумов, имам 13 год и моментално се разведуваме со сопругот. Дали може да ми препорачате добар адвокат? И успат да не знаете ластик за играње кј се продава? Значи барав во џамбо и немаше... Додека играм ластик си ги лечам побрзо раните од бившиот сопруг... Фала...
     
    На Milobebence, MG3, ZRNO и 20 други им се допаѓа ова.
  4. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    ХААХАХАХХАХААХХААХАХХАХАХХАХАХАХАХАХАХ е ме пресмеа жими се :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На cresa-jagoda и Petar80 им се допаѓа ова.
  5. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Izvini, ama ti ne si normalna,!
     
    На cresa-jagoda и Petar80 им се допаѓа ова.
  6. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Али во никој случај мене не ми е ова за пукање сеир и смеење. |( Сите ти кажаа слично мислење, сега е на ред твојот паметен потег. Зошто за уште некоја година здравјето ќе ти се доупропасти, годините нема да можеш да ги вратиш и ќе си во се поголема агонија. Не дај боже нервите ќе ти попуштат па и на психијатар ќе завршиш. Биди себична, мисли на себе и почни одново преку старите грешки да го градиш својот карактер.
     
    На cresa-jagoda, fallenangel, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    @MagsDestiny, во право си. Ама не размислуваат сите ко нас. Кога сите деца имаат таблети и телефони и твоето ќе бара. А со тоа што им купуваат телефони уште на најмала возраст прават најголема грешка. Многу работи ги гледаат од фејсбук и другите социјални мрежи. Гледаат што прават постарите, сакаат и они. Ама тоа е, кога веќе нешто ќе тргне во погрешна насока, според мене назад веќе нема.
    @JollyGirl, на вести пред некое време даваа како деца уште на пет години влегувале во пубертет. Така да твојов случај ништо чудно реалност да биде. :rofl:
    Едит: И нека не ви биде чудно ова со дечково кај девојчево, сега сите на 11-12 години почнуваат со мување.
     
  8. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.982
    Допаѓања:
    261.049
    И јас на 12 се бакнав и си имав врска од 5 дена.
    Ама тогаш беше нормално врсници да се муваме, па немаше многу пипкање, тоа покасно, на 15-16 години почнавме.
    Се бацувавме и се срамевме дека сме се бациле.
    Ми фали тоа време.
     
  9. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    @valery15 Девојко, да те прашам сфаќаш дека не треба да си го упропастуваш животот и здравјето за ваков?!. Дека не е единственото машко на светов?!. Наместо да кукаш дома и да пишуваш и да се објаснуваш на форумов да се дотераш и излезеш малку со другарки, да го видиш светот?! Ќе запознаеш некој верувај, никоја не останала без машко, нема ни ти ;). Не е болка за умирање, :fubar: размиси што правиш, имаш 21 година, не си веќе мала, имај малку самодоверба во себе и продолжи напред. Ќе кинеш живци за некој што е женет и има две деца, а на тебе му текнува само кога сака да плесне нешто на страна? Сите ти дадоа совет и мислење ама мислам дека џабе ти зборат, ти пак по свое ќе си тераш.
     
    Последна измена: 27 јули 2016
    На cresa-jagoda, teressa и Petar80 им се допаѓа ова.
  10. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Dali od 2011 godina se imas tupeno so ovoj? I plus zenet? Da ne bese realnost ke mislev majtap prajs. Si igra so tebe bre zenska, da si najdis nekoj vrsnik - so koj baj d vej i ke mozis da si imas se, bez maki i griza na sovest. Toj si igra so tebe so godini. I pod itno na psihijatar da si odis - ova ne ti e na arno. Vaka ke si ostanis stara moma, a toj ke si ima zena i dve deca. MISLI MALKU!
     
    На cresa-jagoda и Petar80 им се допаѓа ова.
  11. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Насловов боде очи ;/
     
  12. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Девојко, глава горе, не си го троши најубавиот период за некој морон кој не ја почитува ни својата жена.
    Крени глава горе, дотерај се, среди се, јави се на другарки, излези надвор.
    5 години се во прашање, години, а не месеци или денови.
    Заслужуваш да бидеш среќна, насмеана и весела а не тажна, затворена и болна.
    Знам дека е тешко но не и невозможно.
    Тој не е важен повеќе, најважна си само ти, запомни.
    Стави се ти и твоите потреби на прво место, а него блокирај го секаде, ако треба промени број.
    Доколку инсистира пак да се доближи кажи на неговата жена.
     
    На cresa-jagoda, H.VAGA и Victorian им се допаѓа ова.
  13. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    можеби не сум најсоодветна личност да коментирам овде поради тоа за бившиот и јас имам заврсено на брза помос неколку пати секако дека далеко од тоа да е женет и деца....но некаде прочитав дека си 21год ..мила цел живот е пред тебе млада си гледај само напред не се вракај со него заслужувас некој кој што ке е само тој без да го делеш со некој фани си дечко не викам дека ке го забравеш одма ама со теко на времето ке засакас друг..................знам дека не е лесно ама мораш да се потрудеш
     
    На DiFlove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Само онака влегов во темава...
    Ве осеќам сите дека превртувате очи па, не се ни обидувам да читам шо е ова запрепастување на здравјето поради некој.
    Инаку женска оди на лекар, во систина ако е толку лошо со твоето здравје.
    Позз со среќа...одам сеа.
     
    На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
  15. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Според тоа што го напиша, не ти го упропастил здравјето тој, туку дисбалансот веќе постоел, целата ситуација можеби делувала само како поттик да дојде до израз. Слично како да има некаде истурено безнин и фали само запалка да пламне.

    Битно е каква поука вадиш од ова што ти се случило.Тоа што ти се случило не е случајно туку е последица од твојот избор кој пак е веројанто последица на немање искуство, можеби влијание од средината (другарки, реклами, филмови и сл.) но и пропуштени сигнали и предупредувања каква личност имаш пред себе.

    Нареден пат можеби фати си нормален дечко (иако тоа е широк и дискутабиле поим) кој отприлика изгледа вака:

    [​IMG]

    а не вака:

    [​IMG]
     
    Последна измена: 27 јули 2016
    На cresa-jagoda, ku4ence, teressa и 4 други им се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А мислев има војна при размената на мислења.
    Јас убаво си викам симни се Господе собери си ги вересиите. Хитлер да се врати.
    Више не знаат што праат.
     
  17. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Ahh be devojki. Polnii ste so negativizam. Ova sto me kritikuvate ne go opravduvam ma kolku sakajte vregajte me. Onoj sto navistina sakal vo zivotot, na se e spremen pa maker I so cena na zivotot. Procitav deka sum bila sebicna.Ne sum jas sebicna. Vie ste sebicni, ljubov ne ste Dale nikomu, nikogas ne ste sakale.Ste bile zaljubeni a vljubeni kako sto Treba nikogas. Brakot e neprirodna rabota. Napraven radi kontrola. Ljubov trebaa da postoi vo site oblici samo bitno e Mir da ima. Jas nikomu brak ne rasturiv. Nitu pak imam takva namera. Zhao mi e sto sebe si napraviv. Ama ete od ljubov. Od ljubov go napraviv lepotici. Da me prasate koj e, ke vi kazam. Nema nitu kyka, zivee pod kirija. Nitu kola nitu dobro platena rabota, edvaj skrpuva kraj so kraj. Toj mene nema sto da mi
    podari materijalno. Jas so nego nne sum radi pari bila, uste sega se potvrduva faktot deka od ljubov e. Najmnogu ljubov mozel da mi podari, ama za zhal ne onolku kolku sto mi treba ne onolku kolku sto baram za da bide dovolno.Bog nikoj ne ostavil sam na ovoj svet. Za sekoj maz ima zhena i za sekoja zhena bog sozdal maz. Nikoj da ne bide sam. Ne mi bil toj sudden mene. Se pomiriv so sudbinata. A vie pacvri? Takvite momci vie ne gi ni.poglednuvate. Ne postojat za vas. Bitno vie kolku pari ima i kakva kola vozi toa vi e prioritet. Ljubov ne postoi vikate se e od interes. Nikoj ne e vreden neli? Vie koja vrednost ja imate pa kritikuvate. Vikate deka sum luda a prvenstvena glupa poradi nego? Epa dragi moi Od ljubov poluduva i normalniot pa i najpametniot. Kolku samo devojki ima kako mene ne znam. Jas sum sigurna deka 90 posto od vas sto komentiraa na temava se maloletni. Izvinete no ste mi.premnogu detinesti. A devojceto so 13 godini ne e tema za diskusija kaj mene. 13 god e pubertet pa setete se deka site imavme veke simpatii toj period i deka i vo nase vreme si imaa nekoi devojcinja na taa vozrast deckovci. Vremeto e isto kako i porano. Ne e nisto smeneto. Smeneti sme nie kako licnosti sto sme dosta posurovi i go gubime znacenjeto na zborot ljubov. Tolku.
     
  18. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Ако толку те сакал како што тврдиш зошто не е со тебе туку е во брак со друга?
     
    На 1209, LadyR, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  19. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    @teressa затоа што бракот е неприродна работа, а неговата љубов према нејзе е најприродното нешто на светов. И тој е создаден само за неа.

    Како и да е, од погорниов реферат сфаќам само едно: тебе девојко дефинитивно ти треба стручна помош. Во некоја неверојатна заблуда си, живееш во свој свет, и наместо да се поправаш, ти се повеќе тонеш. Мене твоето погорно мислење не ме ни изнервира толку многу колку што ме загрижи. Ние според тебе сме сите колективно малолетни, „пачаври“, материјалистки кои никогаш не биле вљубени и не знаат што е тоа љубов, само затоа што не дозволуваме некој да не прави слепи при очи, магариња со сила? Затоа што не се согласуваме да бидеме љубовници, booty calls за секс по потреба, па згора на тоа не дозволуваме тој некој и негови другари да ни мести, на принцип макро - радодајка? Ако според тебе ова е така, и ако според тебе поим за љубов е оваа твоја болна опсесија, тогаш да, никогаш не сум била „вљубена како тебе“ и го молам Бога да ми остави малку памет во глава и никогаш и да не бидам. Ајт поздрав сега.
     
    На MG3, supertoasty, Kala22 и 18 други им се допаѓа ова.
  20. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Е да си ми жива. Убаво и кажа :clap: ама колку ќе сфати не знам ..
     
    На cresa-jagoda и Marijana93 им се допаѓа ова.