Знаци дека тој веќе има друга, а ти си резервата

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Gira, 22 мај 2016.

 1. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  124
  Gira vaka da ti kazham najdobro e da si zboruvas so nego i jasno da kaze sto saka bez nervirane raspravane,ako odlucite da ostanete zaednoo mora da go smeni ponasaneto ako ne pak ke prodlozis po svoj pat NO NIKAKO DA NE DOZVOLIS NEKOJ DA TI SE PONASA TAKA KAKO TOJ TEBE STO TI PRAVI,bidi svesna kolku vredis i baraj nekoj sto ke te ceni i pocituva,a ne da bidi idiot,veruvajte vredi da se ceka takov
   
  На Arthur и Gira им се допаѓа ова.
 2. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  ...секој по свој пат да му олеснам .... - голема грешкаааа, ДА - за секој по свој пат .... но НЕ за него да му олесниш

  ОЛЕСНИ СИ СЕБЕ, ГЛЕДАЈ СЕ САМА СЕБЕ........ верувај ми, на твојот пат ќе има и други мажи во животот, не вреди да се уништуваш
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.309
  Допаѓања:
  109.942
  Пол:
  Женски
  Нема друга, не е заинтересиран за тебе/
   
  На sj *O* и anakonda88 им се допаѓа ова.
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.473
  Пол:
  Женски
  Има голема вистина во една вулгарна поговорка :-Ако не те е** ни 1%, има друга 100% !
  На жалост...... но сепак живот иде даље :D
   
  На Бисерче95, realGirl, eloves и 9 други им се допаѓа ова.
 5. GoldenRose.

  GoldenRose. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2016
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  1.092
  Пол:
  Женски
  @Gira не мора да значи дека има друга, може и нешто друго да е во прашање...
  Мој совет е да ја смириш малку топката од твоја страна. Под тоа подразбирам прво, да се смириш себе си
  и второ да го оставиш малку дечкото и да не го напињаш . Ти веќе си разговарала со него за тоа ,тој знае, и што фајде ќе имаш ако на секој збор му го потенцираш тоа? Не можеш нешто да направиш со сила.
  Немој да се нервираш само и да си ја бараш кривицата постојано во себе . Некои работи се едноставно такви, колку и да сме фер со некого не секогаш го добиваме истото и од другата страна.
  Остави го, игнорирај. Понашај се на начин на кој тој се понаша со тебе , и како да не ти е гајле . АКо му значиш , верувај нема да му е сеедно.
   
  На sj *O*, Arthur и Love...music им се допаѓа ова.
 6. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.775
  Пол:
  Женски
  Ако за време на прекинот нашол друга што има нешто што му фали кај тебе, до другата е.
  А може и оладил или се прави ладен пошто е повреден од некоја твоја постапка, па вака ти враќа. Рече сте паузирале, значи имало причина...
  Јас имав еден што се смени за 547485673574 степени откако му реков да не ме дира во моментот оти бев нервозна. Типот толку бил повреден од тоа, што остатокот од врската го пројдов пробувајќи да надокнадам за таа ситуација т.е. да докажам оти не сум мислела дека ми се гади од неговиот допир. |(
  Среќа не траеше тоа долго и бев помала.
  Штом почне само тебе да ти префрла вина и не сака ко човек да ги образложи причините - бегај.
  Јес да викаат не се фрла врска туку-така, ама ако едниот веќе одреден период се понаша ко незрело креле и остава на другиот да оправа оти тој е увреџена примадона, и те како е за фрлање.
  А, по пишувањево не ми ни делуваш ко повозрасна со некоја не знам колку озбилна врска, така да ќе пројде брзо. :)
   
  На sj *O*, Arthur, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Да не сум многу воразсна имам 20 гоидини за 2 месеци 21 и ова ми прва врска долга претходно сум била месец и пол со некој и толку првв пат се со овај сега што сум и за тоа нез многу ми тешко и сум приврзна аи него муе ова прва долга врска предходно само 3 месеци бил со едно чупе.Не муе сеедно само ми вели мие смачено да се расправаме и караме за џабе.Неможи 2ипол год да не ме сака и така лесно да муе баш гајле ,глуми ладен за да трчам јас да му обрнувам внимание оти ко се скаравме секогаш тој ме бараше ме молеше трчаше а сега некако ми враќа.
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Можно е, а можно е и да не е.
  Ма да поголеми се шансите да е со друга.
  Но не ја исклучувај и другата можност. Може си му здосадила, или е налутен или па нешто друго.

  Ама ако е вака како што викаш, јас би му раскинал одма. Само си се мачите.
   
  На sj *O*, Arthur и Gira им се допаѓа ова.
 9. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Може зошто да не може, ти си му сигурна варијанта да си го лади па ако закачи нешто од страна тоа му е плус. Ома многу девојки кои не се ни свесни дека се искористени и склони се да веруваат дека се работи за љубов. Кај мажите не е како кај жените, кај нас жените ако нема емоција тоа е крај, а кај мажите е крај кога ќе престанеш да му даваш.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Готво ми пукна филмот ми вели да се видиме,седиш на истаграм не бе и реков на една колшека да го следи и одма почна и тој неа а пред 4 часа и друго чупе следел,јас не го следев ии преку гла ми дојде ми пиши на фб со сила,ми се јаве прее ај ми вели мрш пријатно содравје нешто се лигушеше.Ми пукна филмот му пишев се на фб шо ми лежеше си јаде блок и моб број му го блокирав и укурац се/.СО сила ми пиши ми вел а неможќам да зборам раката почна да меболуоли од мобилнот.Е доста мие мене Не ми треба таков,само да се видиме и секс да има со мене а во јавност да не ме покажва да си додада следи да си пиши со други а намене да се празни .Три пати се вратив ова пат пооќе не .Затоа си заминвав оти му беше ваака сеедно ама пагав на солзи и на убај збор ама веќе ја науќив на памат лекцијата од оваа грешка.УКУРАЦ СЕ ЈАС НЕ СУМ КУРВА НЕ СУМ НА УЛИЦА НАЈДЕНА.Прв ми бил абе шосаака нека е.ДОСТА МИЕ АРНО МИ ВЕЛЕА ДРУГАРКИТЕ НЕ МУ СЕ СМИРВАЈ НЕ Е ЗАТЕБЕ.аАМА ГЛУПА ЈАС ТОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ СМЕНИ СИ ВЕЛИ ПАК ЌЕ МИ СЕВРАТИ ЗА 1-2 МЕСЕЦИ ДАЈА ПОБАРАМ ЌЕ СЕВРАТИ МОЈА Е .НЕ НЕМА ДА СЕ ВРАТАМ ОТИ СЕ УМОРИВ ОД СЕ НЕКА СИ ТЕРА СЕГА КОГА НЕЗНАЕШЕ ДА МЕ ЦЕНИ.ќе плачам ќе се нервирама ама нема да дозволам да ме користи поќеееееееееееее и да мепрај будала
   
  На Alisa22, Arthur и Purelove92 им се допаѓа ова.
 11. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Искрено по ова што го прочитав сфатив дека ти му служиш на дечкото само да си ги испразни јајцата.. затоа одалечи се од него не ти треба таков верувам дека вредиш многу повеќе од тоа,ќе си најдеш некој што знае да те цени.
   
  На sj *O* и Gira им се допаѓа ова.
 12. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.737
  Пол:
  Машки
  Имаше еден случај со една другарка исто така али беше кешната($$$) па сакаше да биде напредна и досадни и беа старите религии и сметаше дека човекот еволуирал па влезе у некои срања кој не и требаа али на крај се испадна добро. После многу патувања и авантури по секакви луѓе кој се бават со разни работи од типот на магија, предвидување, вуду, тарот мајстори, пимпови,јогини, свештеници, големи мајстори, монаси и масони, попови и оџи, рапери, циганки и високо авторитативни луѓе кој се бават со рекла - казала, како и сите неавторитативни луѓе, обични смртници, одоговорот го сложија дека дечкото уствари бил со циганка додека бил со нејзе, додека спиела кај него во неговиот кревет, он во истиот кревет спиел и со циганка.
  И правеле страшни работи, ептен...! {Не е за споделување информацијата.}
  А ти не верувам дека си како другарками, мислам дека се работи за (под)[за мене]просечна девојка која верува во Исус и дека има проблеми со Музите и со Самовредноста.
  Мораш да ги прифатиш работите такви какви што се. Ако дечкото не сака со тебе - не сака.
  Треба да правите муабет и да видите на што сте, и ти треба прецизно да знаеш што сакаш а не да шараш со апстрактни идеи и мисли како другарка ми што шараше низ светот со 20 јајца околу врат.
  Ако го сакаш , донеси му циганка.. ќе те сака повеќе, 7 години среќа за (2).
   
  Последна измена: 25 мај 2016
  На buba4e89 и ku4ence им се допаѓа ова.
 13. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Jaс сум мирна по природа знам да преќута да наведнам глава,никогаш не сум излегвала со деца со било кој ете ова прва врска,се беше во ред од моја страна.НО ТОЈ сфати дека го сакам многу и му беше сеедно знам дека ме сака нема кај и да оди ќе ми се врати.Многу плачев за татко ми и уште ме боли душатаза него а тој ми додаде само сол на раната.Мислам дека ќе се срамеше татко ми од мене и д овие поостапки шо дозволив некој да си игра со мене со моето срце.Јас сум од скромно.,чесно семејство и многу ние битно да не оставам етикета на мене и на моето смејество со некоои глупости.Ми се смече од се секоја вечер ме сетегаа градите се нервирав,пропаѓав неучев,а моите се направија да ме запишат на факулет и да ми овозможат услови за се.Само едно ќе речам ГОСПОД е голем како шо мисли така нека биди,можби еден ден конечно ќе ми се насмее лицето,конечно ќе бидам среќна.Којзнај......
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  22.263
  Слушај ме сега ти мене, не си ни прва ни последна со ваков случај. За жал ова е веќе нашето секојдневие, секс и толку не те врти повеќе. За тоа арно си направила блок, не го регистрирај ич ако го сретнеш поминиси како да не го знаеш, прави се ладна. Ќе го заборавиш секако, сега малку ќе ти биде тешко ама тебе повеќе ти е тешко од што си повредена а не од што го сакаш. Глупакот не заслужува внимание, а ти наскоро ќе си најдеш некој со кој ќе си шетате заедно во јавност и ќе уживате.
  Никако да не се укрививаш себеси за ова, уживај и не се замарај. :hug::hug::hug:
   
  На sj *O*, buba4e89, Angie24 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Можеби некогаш ќе се сети на мене и ќе сфати.Ќе си речи ех таа многу беше добра,ме сакаше,искрена и верна ми беше.Знаев дека е моја оти дишеше за мене,а срцето и чукаше само замене.Незнав да ја ценам,а вредела и тоа многу.Саммо тогаш јас да имам некој кој веќе ќе ја знае мојата вредност.Мие тешкко,ме боли душата.шетам и низ дома и ќутам како дух сум но ќе помини, ќе се навикнам.,Успеав после смртта на татко ми да застанам на нозе и сега ќе застанам .Но тој никогаш не се откажаа од мене,тој ми даде душа и ми оставви празнина за навеек шо не се пополнува.А оваа болка и празнина ќе се пополнат еден ден.Верувам
   
  На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.174
  Имаш 21 година и велиш можеби еден ден ќе бидам среќна... :) Девојко, и уште 7 години да немаш сериозна врска и да си сама, да излегуваш со другарките,што ти е најпаметно да правиш, ќе имаш време да си среќна со дечко верувај.За се доаѓа право време.
   
  На kjukli, Bozica1980, anakonda88 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на сите што ми делите совети и ми давате мислења.Што одвојувате време за мене и за моите проблеми.Дајбоже сте да сите среќни и да не го доживеете ова што го доживеав јас...
   
 18. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Но знам дека пак по некое време ќе побара пат да стигни до мене,пак ќе сака да се вратам.Кога ќе му дозсади да излегва кога ќе му фали лубов и искреност.Но касно ќе биди веќе ќе бидам сменета и нема да го гледам со истите очи како предходно..
   
 19. blondie100

  blondie100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  Истото ми се случи пред неколку месеци.Прво така се одалечуваше и после сосема се изгуби. Од него ни трага ни глас. И после неколку месеци го видов и ми вели "Здраво"... хахах абе ајде не си имал м*да да ми раскинеш и си се изгубил а сега имаш м*да да ми кажеш здраво. Се ивинувам за вулгарните зборови, ама морав. Откачи ја будалава што побрзо! А за тоа дали има друга, можно е но и не мора да значи. Мислам дека нема некоја за озбилно туку со повеќе се гледа и ги мами, можеби кога тебе не може да ти зборува на мобилен, можеби во тој момент е со некоја 10та на дејт. Секакви будали има.
   
  На Бисерче95 и Gira им се допаѓа ова.
 20. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Ама нека не мисли дека ќе му се вратам како до сега доста се изгорев 3 пати се вратив и полшо и не се смена ист остана 1нед арне и после пак иста песна..
   
  На blondie100 му/ѝ се допаѓа ова.