Знаци дека тој веќе има друга, а ти си резервата

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Gira, 22 мај 2016.

 1. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Да, и мојот исто вака правеше, ама јас му раскинав прва, и после недела го видов со друга, ова беше пред една година. И Баш пред некој ден правевме онака муабет, и ми лупаше ми недостигаш сакам да ми се вратиш, ама батка замина возот. Но ипак немора да значи дека е друга, можно да си има сосема други проблеми, па види ако не разговарај си отворено прашај што е работата :) . Јас по мое лично мислење, искрено никого не молам па кој сака нека е и колку сака нека е убав, затоа ако не ви оди пристапи си кон првиот чекор па да не испадне после "еве типов ме шутна". Ова не ми го сфаќај баш стрикно, убо размисли си, ипак ти повеќе си го знаеш дечкото и врската.
   
  На Бисерче95 и Gira им се допаѓа ова.
 2. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  готово заврше веќе секој по својот пат.Му раскинав.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Ма не постои знак ниту кога е женско во пражање ниту машко, има совршени глумци кои мува не ги лази ниту имаат грижа на совест за да можеш да ги познаеш. Ако почнете да се оптоварувате со тоа дали ве изневерува и да почнете да барате докази, тоа е првиот чекор кој води до уништување на врската.
  Се додека вам вие е убаво во таа врска, се додека ви обрнува внимание, се додека се труди да ве задоволи квалитетно бидете во таа врска и уживајте. А што ако сте му единствена ако тој не ви обрнува внимание или свршува како зајак за 5 секунди, ќе бидете среќни во таа врска? Не ја сваќам себичносра на лугето кои сакаат само да е нешто нивно, а не е битно колку е тоа квалитетно само да не им го земе некој друг.
  Ако вие го добивате она што вам ви треба тогаш зошто се оптеретувате што тој прави во слободно време. Човекот не е роден како моногамно суштество, секој обид да го врзеш за себе може да створи само фрустрации и контра ефект. Дајте му ја целата слобода за да тој биде потполно среќен.
   
  На sleepingbeauty и Priroden им се допаѓа ова.
 4. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.767
  Машко како машко ( секоја чест на исклучоците и што навистина вредат ) штом ќе сфати дека некоја девојка може да ја има кога ќе посака го менува односот со нејзе. Мажите не се виновни овде, туку девојките се.
  Ако од самиот старт девојката му се лигуши, ако од самиот старт се постави погрешно и го толерира секој негов испад простувајќи му, мажот ќе добие до знаење дека секогаш може да и се враќа.
  Ако од почеток, девојката се постави како што треба притоа давајќи му до знаење дека нема место за игри пола од работите се решени, но за жал ние не мислиме често со разумот во врската туку со срцето, и најважни ни се емоциите и изговорие во стилот дека доколку му покажеш заби ќе се налути и ќе го изгубиш, затоа ќе си молчиш и ќе трпиш.
  Тоа за жал го сфаќаме секогаш доцна, и затоа страдаме.
  Следен пат, размислување со ладна емоција при втор или трет испад, настрана емоциите.
   
  На sj *O*, Alisa22 и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 5. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  eте прее ми звони со приватен некој му одбивам потоа пак и некако на грешка дека со тач му сум кренала и тој ми вели кајси не исклучвај и шое му викам оти ме блокира ова шо сумследел некоја е ситница е па му викам од ситникамења се спонуваш не од големи и ми вели сношти ќе ти дојдев дома дојдов до негдеи се вратив(демек) зошто му викам не се откажиш и не ме бараш поќе остајме неможам да се откажам така лесно колку тебе.Ај ќе се слушниме покасно бооо достаа бе
   
 6. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Никако немој да си му се смирила ,покажи му дека вредиш ,затоа што он секогаш ке си остане ист така да поубаво нека е крај за секогаш и помини преку тоа отколку цело време да му се смируваш и пак исто.
   
  На Angie24 и Gira им се допаѓа ова.
 7. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Бегај бе лигушко празни муабети отворам на инстаграм ете следи некој нови ккао не муе срам па звони со приваен неможи со број оти му го блокирарав не не ти се враќам,јас сум била винвона шо сум го блокирала само то сум зналеа да прам да го блокирам доста бе види ти шопрајш доста
   
 8. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Одма ме бараа јас не се отткажвам од тебе доста лаги со опашки достааааааааа ќе пукнам
   
 9. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  ЗОШТО МЕ БАРА ЗОШТО ОСТАЈ МЕ ТЕРАЈ СИ ОСТАЈ МЕ .НИ МЕ ПОШТОВАШ КАКО ШО ТРЕБА НИТУ МЕ ОСТАВАШ НА МИРА
   
 10. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  ЗОШТО СЕГА ПАК МЕ БАРА??? ЗОШТО?????? ОХ ГОСПОД НЕКА МИЕ НА ПОМОШ АМАН
   
 11. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  ПОМОГНЕТЕ МИ НЕЗ ШО САКА ЧОЕКВО БЕ ШОСАКА ??? СЕ ВОЗНЕМИРИВ .ми вели јас не се откаажвам од тебе акотреба и домаќе тиддојдам нема да те оставам
   
 12. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Лесно е да се каже а друг ама ти во иста ситуација би постапила исто како неа. Затоа не солете памет на друг и не газете на туѓата среќа. Прво не ги познавате двајцата за да судите. Друго секој кога раскажува приказната ја врти во своја корист, не постои објективен човек кое е во прашање самиот тој или некој близок.
  Мала, дај смири му се и не го тупи не смарај тука, што и да ти кажат на крај пак ќе си легнеш на брашното, таквите како тебе ѓи знам подобро од својот џеб.
   
  На Maša8, Slatkarka94 и Priroden им се допаѓа ова.
 13. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  зошто нејки да се откажи.?Шоима да ме бара?Докога вака бе
   
 14. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  добро извинете што ве замарам со моите глупости..
   
 15. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Несака да се откаже зошто очигледно е навикнат ти да си му сигурно рамо за подпирање и знае дека секогаш може да ти се врати. Не му одговарај на повиците, стави го на комплетен игнор. Ако во случај ти дојде дома, не отварај или видете се правете муабет само не кревај тензии не паничи да не дојде до губење контрола.
   
  На Gira му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Не му кревам поќе и не сум до толку проста јас како дда се вратам ?Се јавува и пак ист арогантен тон џабе некои луѓе се ѓубре ко неможи да се поправи и само ва вккорпаее
   
  На Angie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Можеби е лошо што си му изнакажала се на фејсбук, наместо во живо...
   
 18. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  во живо ќе ме заматка ќе се излигуши и потешко ќе серазбериме вака сам нека си го фраќа фолмот и чао пријатное веќе
   
 19. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Не замараш ,можеш да пишуваш што сакаш за тоа и е форумов а ако на некој му смета не знам што бара на форумов.
   
  На Alisa22, Angie24, Lotus-14 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Ќе те заматка и вака ако е упорен и упорен и упорен, сите сме имале партнер на кој постојано сме му се враќале. Прво расчисти дека стварно сакаш КРАЈ и дека што и да каже нема да те заматка.
   
  На Gira му/ѝ се допаѓа ова.