Знаци дека тој веќе има друга, а ти си резервата

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Gira, 22 мај 2016.

 1. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Го отупе.
  Како прво не се цениш себеси ниту си стоиш на твојот збор.
  Како второ, не си ниту прва ниту последна наивна девојка која сама дозволува да биде изигрувана секој ден од иста личност.
  Како трето, ти пак ќе му се вратиш, еве памти ми го зборов, зашто не си стабилна личност и не знаеш што сакаш. Ако беше стабилна и имаше свое ЈАС немаше по сто пати да прашаш што му е беее, што ми врти, да мешаш Господ, да му креваш, да скурчуваш со тој инстаграм и сл.
  Можеби си само една мазохистичка девојка на која и одговараат болката и понижувањето, па нема да ги прекинеш контактите со него, џабе толку страници совети.
   
  На Cinderfakinrella, SexiLy, Ingvild и 15 други им се допаѓа ова.
 2. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Леле јас бев едно време ваква како што опиша....
   
 3. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Девојче, да си разговараш ти со твоите? А ако мислиш дека и ова е лоша опција тогаш одбери го најмалото, а јас мислам ова со твоите, или закани му се и ти малу, дека ќе го пријавиш у полиција!! Пошто ова не го заслужува никој, ама баш никој.
   
  На Gira му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мрчатор

  Мрчатор Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  300
  (facepalm) Што да разговара со нејзините!? Не ја малтретира или и се заканува!
  Не сака да биде со неа во врска ја има само за секс и толку.
  Самата таа треба да расчисти во својата глава и да не паѓа на секое негово наредно лигушење, кога ќе му се при*бе
   
  На Gira му/ѝ се допаѓа ова.
 5. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Не реков за малтретирање туку само и звони и не ја остава на мира, па и тоа е еден вид на малтретирање само во подруга смисла, а чим е тоа така јас само предложив, и нормално секој со свое мислење, а таа ако примени тоа си е нејзино.
   
 6. Мрчатор

  Мрчатор Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  300
  Прочитај колку пати и звони и кога?
  А ако толку често и звони како што ти си замислуваш има чаре. Блок
  Самиот наслов ти кажува и прочитај и ги мислењата поубаво.
   
 7. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Ај важи
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  ете СЕ ОТКАЖА ВЕЌЕ ГОТОВОЕ КРАЈ НА ТЕМАТА/.Сношти ми звонеше еден број два пати му одбив.Ама предходно школска од средно ми пиша да и го дадам бр мизвонела недосапна сум била и ми рече дај ми го да се слушниме.И си реков Тања е само шо реков Да тој мивели Шопрајш./И му исклучив одма.Пак звонеше и му го блокирав бројот.После кај 1ипол ми звонеше со приватеен,два три пати и од сосема друг број ми пиша огромна порака.ДОБРО ИНАЕТИ СЕ НЕКРЕВАЈ МИ,.ТИ ЗВОНЕВ ДА ТИ КАЖАМ ДЕКА ПОМИНАВМЕ МНОГУ РАБОТИЗААЕДНО СЕ САКАВМЕ НО ЕТЕ СТИГНАВМЕ ДО ТУКА.МОЖИСУМ ПОЌЕ ВИНОВЕН СЛЕДЕВ ДОДАВАВ ЧУПИЊА НО БЕВ САМО ТВОЈ.ОВАЈ ЌЕ БИДИ ТЕЖОК ПЕРИДО НЕ ЕТЕ ТИ ВЕЌЕ СИ ОДЛУЧИЛА.ТИ ЈАПОСАКУВАМ ЦЕЛАТА СРЕЌА ЈА ЗАСЛУЖВАШ ПОСЛЕ СЕ.ТЕ САКАМ ЗБОГУМ,ЕТЕ ВАКА МИ ПИША И ПОСЛЕ ПАКМИ ЗВОНЕШЕ АМА НЕ МУ КРЕНАВ
   
  На InWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Имав предходно отворено тема за мојот проблем.Да после 2 години 3 месеци.Се скаравме поќе пати 3 пати скарај се смири се.Имав пишано и многу коментари имаше на тааа тема.Во ред тој оладе,направе инстаграм следеше додаваше чупиња, ме гледаше во очи и ме лажеше.Оладе.Ќе се скравме не се слушвме гледавме 2-3 нед.И ете ако го имав блок од сегде преку другарки,брачеди ќе стигнеше домене.Направи нов фб-лажен профил,купи нов број.Иапак одново тесакам,никој не како шо ти си бла бла.Плачиии.Последниов 3 пати кога се смиривме му кажав ако овај пати се скараме ќе биди ЗАСЕКОГАШ.И пак не одеше како и секој пат полошо укл на фб нон стоп не пиши упорно следи чупиња на интаграм.СО мене во јавност никако на фб слики со менене, врска не.Ништо.А демек шанса и дававме на врската.Преку гла ми дојде. Му викам сакаш да бидиме заедно?Да излегваме.да одиме на кафе сегде заедно како порано или не?И упоррно ме вртеше а сега не се расправај покасно ќе прајме за тоа муабет,ај утре ,ај друг ден.И упорна јас.Кажи сакаш или не,.АА незнам пак ќе се караме ќе се расправамее.Му кажав кога незнајш секој по својот пат не ме врти поќе ќе си ја барам среќата на друго место.Не се слушнамве 20 дена ниту сретнавме нигде вград.Е во саботата бев излезена во ноќен клуб,и нашанк застана едно дете домене прашвше за една другарка ја бендисвал.Како шо стоевме кога овај бившиот излезе од една страна песосан почна да вика да се расправа со детето .И детето избега,еден друг му вели штое шо му се понашаш на чупето така оти ми викаше зошто си излезена договорена си со некој .Излеговме надовор и таму многу ми викаше малку и имав пиено јас од толку шо се омалаксав од плачеше се онесвестив и завршив наургентно и на инфузии.И другиот ден ме однесе до дома тој патем да сни расчистеле.Неможиме пак да сме заедно,а те сакам многу и многу ми тешшко плачеше на цел глас како дете лупаше.Ми вели само сакамд а си добро ќете барам некогаш да те слушнам дали си добро.,НЕЕЕ МУ ВИКАМ НЕјКАМ.Мивели неможиме пак заедно ќе се расправаме караме а те сакам и многу муе грев затебе оти тиу незнасллуже вака.НЕЗНАЈ ШОСАКА НЕЗНАЈ ШО ПРАЈ,И МЕНЕ МИЕ ПРЕТЕШКО НЕМОЖАМ ДА СИ НАЈДАМ РЕШЕНИЕ СЕ УНИШТИВ
   
 10. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Дали му се виде поубо саам,без да дава извештај да се пази.Слободно со другаррите излегва се запознава.А јас ?Јас останав така на пола пат.ЏАБЕ се верност искреност само него го гледав никогаш на друг не помислив ниту ете сега да имам излезено со некој додека сме скарани.Нема шанси.МЕ униште.Од една стр неможел пак со менеа од дрруга кој тие овај до тебе оти си излезена прај лубоморни сцени.............
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.308
  Допаѓања:
  109.935
  Пол:
  Женски
  Добро, што го губиш времето со таков?
   
 12. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Тешкое но морам да свртам нова страна.Тесакам ама нејкам да сум сотебе.Во превод тесакам но сакам и со други да се ебавам да излегвам.ТИмоја си ќе ме чекаш неможиш друг да имаш/.За тоа се трашта се глупира кога ќе види дека некој стои друиг со мене и ме сме е и прави среќна..ДЕКА НЕ СЕ ВРТИС Е ОКОЛКУ НЕГО САМО........
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.308
  Допаѓања:
  109.935
  Пол:
  Женски
  Што е тешко бе?
  Никој не е поважен од самиот себе си...
   
 14. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Ама зошто се откажва кога ме сакам?И јас го сакам уште сум негова и верна.Друг нема бакнато 2ипол год.Плачи на цел глас вика претешко мие грев затебе ти си предобра..
   
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.089
  Оф девојко, аман ! Си имаш работа со опсесивен манијак кој те чува за резерва оти те прочитал ко селски буквар, и знае дека што и да стори ти секогаш ќе му се вратиш !

  Сака да се ебе со други ( да ми извините на израз ) ,а ти дома да седиш и да го чекаш. Остави го ! Што треба да стори - да те затепа ако си излезена или збориш со друг додека не сте заедно?!

  Ако те замара, кажи му дека ќе го затепа некој оти те малтретира .Па на крај краева и нека го затепа некој - те демне, ко убиец некој!

  Никогаш нема да ми бидат јасни таквите ко тебе што само кукаат и ништо не прават. Се си мислам дека не плачете само за внимание од партнерот , туку и за сожалување од околината.

  Очајна си - во секоја смисла на зборот...:( Размисли убаво, и ќе сватиш дека сама си го бараш..
   
  На Alisa22, Бисерче95 и black-angel им се допаѓа ова.
 16. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  да очајна сум и пропатена многу животот.Се нешто лошо стресно.
   
 17. my heart cry

  my heart cry Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Дај му време на времето.Се ќе се среди верувај.Ке си најдеш друг.Ама ќе помине се биди сигурна само издржи
   
  На Бисерче95 и Gira им се допаѓа ова.
 18. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.457
  Имам едно чаре што моја другарка го искористи.
  Додека попушаташе и му простуваше му изразуваше љубов и мислеше на него тој ја игнорираше неа и правеше се што ќе посака.
  Потоа тој виде како таа се повлекува тогаш тој почна да и обрнува внимание , никогаш немој да му бидеш поттрчко како тој тебе ти така него.
  Мое лично мислење: Give him a taste of his own medicine.
  Премногу е навикнат на уживање, дај му од стресот и стравот што го доживуваше ти.
  Не си сама со себе во врска,
  Ова доколку одлучиш да продолжиш, и никогаш не му давај до знаење дека ЗАВИСИШ од него.
  А доколку не може и нешто повеќе се искомплицира како изневерување и слично, дигнуваш рака со 5 прста и намавнуваш во знак на ПРИЈАТНО.
  Се останува на тебе.
   
  Последна измена: 22 јуни 2016
  На Gira му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  мора да ми биди и мене сеедно да вииди дека и без него сум среќан многу посреќнааа.........
   
 20. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Морам да се помирам и да го прифатам крајот.А со плачење куккање само ќе се упропастам,здравјето ќе си го фрлам.Тој се откажа од мене од нас од мојата лубов иако имаше СЕ отфрли и избра да нема НИШТО.Да бидии сам слободен и среќен да ужива максимално во летото/.А знај дека мие тешкко мене дека неможамд а се помирам јас,знај дека го сакам,дека негова сум .Не неам да е така поќе и јас ќе се откажам..А ако дојдид ен да ме побарада се врати ќе му кажам нејкам ништо со тебе фала што ме остае подобро мие вака знам дека заасслужвам повеќе и дека не си бил вреден за моите солзии.......!!!!!!!!!!!!!