1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто ме замени со неа?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Amore, 18 февруари 2010.

 1. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Еве вака се случи се: Бевме заедно. Змина кај брат му во Швајцарија. Се слушавме. Но еден период го снема. Не ми пишуваше. После некое време молење ми пиша ќе си дојде за 2 недели. Поминаа тие 2 недели. Не слушнав ништо. Му го проверив профилот му пишуваше дека е во врска, а додека беше со мене, статусот му беше: слободен :( После 5 мин ме избришал од пријатели. Ме погоди многу тоа. Се надевав дека не ме зменил со никоја, дека може е лут нешто. Но вчера го видов со една к**ва, а тој не ги сакаше таквите.... Се прашувам зарем таква личност како него (барем како што го знаев) ќе направи вакво нешто??? Зарем ќе ме замени со к**ваа???? Зошто???? :( :( :(
   
 2. gossip.girl

  gossip.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Zosto?zaso ima maski koi se bez oset i na kraj se pokazuvaat vsushnost kakvi se ..
  ne se razocaruvaj znam deka ke ti bide tesko da go prebolis ali ke najdes nekoj so te zasluzuva
  a so taa kurva e samo za edna rabota znaes mn dobro .. pa moze na kraj ke mu tekne so imal pokraj sebe pa ke te moli da ti se vrati..
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Amore stom te izbrisal od prijateli, znaci definitivno zaboravi go i ne se zamaraj veke za nego. A stom e takva kako so vikas, togas se znae zosto otisol so nea. Ama ti ic ne se nerviraj, podobro sega so si sfatila kakov e, uste na pocetok si go pokazal vistinskoto lice. Ednostavno kazi si samata na sebe deka toj ne te zasluzuva i ne razmisluvaj veke za nego.
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Amore ке бидам малку вулгарна ама тури му ку*от на такво машко, не те заслужува.
   
 5. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  таквите машки го покажуваат својот простотилк.ако не сака да биде со тебе може искрено да ти каже да не се трескаш
  пробај да не мислиш на него игнорирај се во врска со него дружи се со машки како тој така и ти
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Аморе, како што видов имаш 18 години. Не знам колку години има (сега веќе) екс дечко, но да знаеш... Не заслужуваш таков тип. Зошто тоа го направил и да го прашаш него нема да знае. Изгубени се машкиве, нестабилни, променливи, сакаат се да грабнат и да пробаат, а ти немој да си се осудила да го чекаш да му помине тој период.. мафни го со други зборови. Се случи што се случи, оди понатака.. зарем би била повторно со него? Нон стоп ќе си склона кон нервоза и недоверба, а тој кон неверства. Не си го прави тоа ;) И да знаеш дека не си крива :) Немој да ги плаќаш неговите грешки ;)
   
 7. Fernanda

  Fernanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Џабе не велат дека сите машки се исти!!! Има исклучоци не велам не,но се малубројни! Батали го тој,тој не те заслужува!Оној кој вистински те сака никогаш нема да ти направи нешто такво!! Живот иде даље ;) ке најдеш ти подобар,верувај ми! поззз и се најдобро
   
 8. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Тешко е тоа што незнаев и кога го видов цел свет ми се сруши над глава. Ме остави без збор :( Потешко е што постојано ќе ги гледам заедно. Многу е тешко. Го засакав. Мислев дека е совршен, ама не било така :( :( :( Зарем мораше ова да се случи??? Знам дека животот е пред мене, ама..... неможам повеќееее :( :( :(
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ех Аморе, „фраеров" се прави фраер, а уште (со извинение) газот не знае да си го избрише, па те избришал од пријатели па незнам што. Само едно објаснување имам: НЕЗРЕЛОСТ. Остави го нека си живее во неговиот свет на брзи колички и нинџа-желки. :lol: :lol: Не те заслужува. ;)
   
 10. gossip.girl

  gossip.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  pa na site ni e taka koa ke prekine vrskata so nekoj so ni znacel ali moras da najdes sila i da prodolzis..nikoj ne vredi za tolku da se napinjas.moras da svatis deka eden den se ke bide kako so treba.stvarno sakam da ti pomognam zaso sum bila na tvoe mesto ..sum idela so nekoj so ne bil takov kako so se pretstavuval i na kraj koga go zasakav se pokaza kakov e,od togas pominaa skoro 2 godini go prebolev toj seljak i zapoznav prekrasen decko i sum presrekna
   
 11. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Така велиш дека не можеш повеќе затоа што си повредена и те боли...Но ќе видиш дека после некое време ќе ти биде сеедно и само ќе си речеш „колку сум била глупава што сум патела по него“...Ќе се најде некој за кој ќе ти заигра срцето...а се уште си млада...веројатно ќе има уште некој кој ќе те натера да се заљубиш во него и потоа ќе те повреди...за жал животот е таков се дури не се појави оној кој ќе те извади од кожа ;) И верувај ми, после секоја болка и повреда ќе излезеш појака и ќе се зачудиш како следниот пат можеш веднаш да заборавиш...
   
 12. blagica-sweet

  blagica-sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Amore Hipica ti ima ubavo kazano...i jas imam 18 godini i sum bila sekogas razocarana u vrska so ljubovta ..bev so nekogo na koj isto ne mu znacev jas mislev deka sme zaedno a ustvari toj samo se muval so mene a jas od sto go sakav nemozev da si gi otvoram ocite i znam svesna bev vo nekoi situacii deka sum mu zlatna rezerva no go sakav i mislev deka site mi ljubomorea koga mi kazuvaa deka toj mene ne me sakal i nesum mu znacela...raskinavme...i sega se smeam kako mozev da bidam takva glupaca i da sakam nekoj koj voopsto ne me zasluzuval ...ama sega se svrte krugot toj trca po mene pa taka i ti ...toj "tip" voopsto ne te zasluzuva neznae so imal pokraj sebe no otkako go izgubil ke svati sto imal kraj sebe i ke te bara...no ne mu odgovaraj ... ;) :) :)
   
 13. Amoremio

  Amoremio Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  остави го сам ќе виде дека згрешил, продолжи ти со твојот живот немој да останиш сама можеш да најдеш некој што ќе те сака повеќе од него, а тој ќе те побара пак да знаеш но размисли дали ќе му се вратиш
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  mazi,odi ta svati gi ako mozes :lol: ke mislis deka se e sovrseno i odednas ke naprai takva glupost sto ke ponisti se dobro so bilo predtoa :x amore sea ti e tesko ama ke pomine ke go prebolis,vremeto leci sve,a toj najverojatno pak ke dojde da te bara,samo togas ti zavrti mu go grbot.. :)