1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Извалкана чест

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од SuchaLady, 3 јули 2014.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    А да почнеш ти контра напад? Да почнеш да шириш муабет дека е педер, дека не те пипнал година дена, дека си му била параван. Твојата невиност можеш да ја докажеш ама како он ќе го докаже спротивното. Мало место велиш, татко ти ќе дознае. Кажи му на татко ти и мајка ти што ти се случува од твоја уста да слушнат а не од други исфилувана верзија. А таа мизерија од човек избриши го. Ако пак ти прават тие неговите кретени, пријави ги во полиција. Па ќе види колку е саат. Ќе те навредуваат, он ќе седи мирен, ќе те гаѓаат со шише???? Ич да не му ја мислиш. А другарките твои , секоја им чест , ти ги отвориле тие глупаци очите. Место да бидат со тебе во ваков момент тие паѓаат на муабети од ојлевци и дојлевци. Крени си ја главата девојко не вреди да се замараш. Место да патиш и да се сожалуваш крени глава и реагирај.
     
    На JustBeYou, sweet-bebufce, BlondeAngel и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    И јас како nena2010 сметам дека треба ти на твоите да им кажеш, да слушнат од тебе, а не од некој на улица па полоша да биде работата. Сега и така ти треба потпора, седни ги и кажи им се' како што е. Само твоите сега можат да те заштитат, а тоа е единствено нешто што и ќе го направат. Од нив нема да видиш осудување.

    Не ми се верува какви луѓе постојат. Ова ни од 13 годишни не го очекувам, а не пак од личности кои веќе се полнолетни, кои веќе би требало да се академски граѓани, да размислуваат трезвено и зрело. Јас на 18 години веќе работев, бев одговорна и размислував за иднина, а тие се служат со сплетки како да имаат 5 години. Страшна работа. :x
     
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Само така, откачи го скрос и него и тие другите. Кога ќе го сретнеш да не го погледнеш дечкото, и кога ќе те праша некој Зошто не му збориш, ти ќе кажеш “Оти не Заслужува муабет од мене“.
    Главата горе, ти си вредна женска не смееш да си дозволиш едни никакви да те потценат.
    Такви луѓе со ограничен капацитет во главата не заслужуваат ниту внимание, ниту пак да се замараш со нив. Ќе си дојде на виделина кој е добар кој е лош.
    Не си безпомошна, а и поарно е да си сама одколку со такви неартикулирани. А другарките ако те познаваат тебе добро ќе сватат кој зборувал а кој не. Ако не сватат батали ги ич не ги жали и нив.
     
  4. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Продолжува да ме бара,како да сака да се каам за одлуката,ми пишува некои реферати,ама јас мислам дека само сака да ми отежне,за да може да си го билда егото као демек јас ја откачив,таа сеуште ме бараше...А стварно ми отежнува..
     
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    А неговите другари имаа некоја посебна причина за д аве разделат или? А да ми простеш ама ако дечко ти е толку глуп да дозволи да го искористуваат и вртат како што сакаат некои лигуши да му земаат пари тогаш ти ништо неможеш да направеш. Се гледа дека дечко ти е некој наивен и во моментот пред тебе е решен дека веќе нема да дозволи така да му прават а после сепак неможе да им каже не. И не сфаќам зошто толку се вознемируваш за глупости и самата кажа имаш 18 години па не си мала јас сфаќам дека 1 година врска не е малку ама со ова ти шо го кажуваш испаѓа дека дечко ти не те почитува тебе. Колку и да му се другари ама молим те пред него да те навредуваат и пцуат а тој мртов ладен значи дека тука фали нешто. И како му дошло јајцето под га*от му текнало дека требало да го квачи. Откако те изпонавредувале и испцувале тој дури тогаш му текнало да се кара. И ти кажав дека дечко ти е некој наивен и да не им поверувал така изреагирал во моментот. Јас обично советувам да не се замарате шо мислат другите ама како што кажа некоја од девојките пред мене фати го за рака и директно кај гениколог. Ако навистина си невина тоа ќе се докаже таму. И тоа не го прави за на него да му докажуваш туку за себе ти ќе си бидеш чиста пред него а тој ќе остане засрамен. И ако си паметна колку и да го сакаш веќе нема да му се вратиш остави го нека пати можеби не е убаво ова шо го кажувам ама така и му треба. Нека сфати што изгубил. И немој да се лажиш да му се враќаш оти верувај таквите никогаш не се менуваат тој чим до сега не отворил очи и дозволувал да биде нечија играчка натака тешко. А на тој бившиот што измислувал такви глупости слободно плукни му во лице кај и да го видиш макар и на сред улица ништо не ти може. И исто така за ова кажи им на твоите родители да не слушнат од комшијата или од комшиката од 5 спрат па да ги засрамиш оти ако слушнат од некој друг тогаш и тие нема да ти веруваат. И нема што ти да се срамиш ти не си направила ништо срамно неговите другари нека се засрамат и дечко ти исто!
     
  6. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Јас сакав да го однесам на гинеколог колку да види за каква работа ме наклеветиле,сакав и бившиот пред него да го однесам,но дечко ми ми рече дека единствен начин за да му докажам е да имам однос и ништо друго!
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Извини, и ова не ти е доволно за да знаеш со каков човек си имаш работа? Од кај знаеш пак дека не е сосема поинаков човек со другарите и те исмеваат заедно зад грб? И што има тој на нив да им кажува дека си невина па тие да снимаат разговор со твој бивши?? Со кое право ејј, со ке право? Прво, никој нема право да ти се меша во минатото, ни дечко ти а не па куп идиоти што се нарекуваат негови другари. Абе и ич да не те сака ако е човек малце нема да дозволи вакви работи. Ако има карактер сам ќе процени колку се ненормални неговите другари и ќе направи се` да те заштити, т.е. ќе се тргне од нив целосно, не знам кој нормален би сакал во близина такви луѓе, доколку не е и тој таков. Нека ти пишува реферати колку сака, јас „здраво“ не би му рекла на улица, не па девојка да му бидам. |( Барем до толку ќе се ценам себеси и мојата невиност која тој не ја цени, заедно со карактерот мој што го симнува на најниско ниво тврдејќи дека лажам за таква работа.
     
    На Miss.M5, tessie, cinderella93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Извини девојче ама ако имаш односи со него ти значи за мене стварно не си како што треба. Да ви била врската нормална ајде де ок ќе те подржев зошто да не. Ама пред се неговите другари пред него те маваат со шишиња, навредуваат, пцуат башка гледаш шо ти направиле со бившиот и ти сеуште го дискутираш ова? Епа јасно е дека ќе те искористи и ќе те шутне. Фати го за рака однеси го кај гинеколог и чао пријатно ти кажав шутни го а ако имаш односи со него тој ќе те искористи и ќе те шутне тебе. ОД КАДЕ ЌЕ ЗНАЕШ ДЕКА ПОСЛЕ ПОД ВЛИЈАНИЕ НА НЕГОВИТЕ ДРУГАРИ И ТОЈ НЕМА ДА ЗБОРУВА ГЛУПОСТИ ЗА ТЕБЕ ДЕКА СИ БИЛА СО НЕГО ЗА ПАРИ ИЛИ ДЕКА НЕ СИ БИЛА НЕВИНА? И дури тогаш честа ќе ти биде извалкана и ќе ги засрмаиш твоите. Кажи му дека ако е за кај гениколог да одите ок прифаќаш и после чао пријатно секој по својот пат а за вака не. За да не се каеш подоцна како сакаш сфати ме јас за твое добро ти кажувам. Ако грешам нека ме поправи некоја од девојките овде на форумот. Јасно е дека тој не те заслужува тебе и толку. Кажи му го својот став и цврсто држи си се до него.
     
  9. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Toa е тоа,многу ми е тешко,но морам да си ја кренам главата горе,многу ме боли и многу ми о тежнува со тоа што ме бара постојано и што ми пишува срцепарачки реферати..Јас решив,иако ме боли,не смеам да дозволам уште едно понижување..Фала ви на сите од срце
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Па фала богу уште од сабајле да прочитам нешто паметно :clap: Браво за тебе. Инаку блокирај го на фб, смени си го бројот и избегнувај секаков контакт со него. Тој имал своја шанса и ја искористил. Сега нека си оди кај "другарите". Колку и да ти е тешко размисли дека не си ни прва ни последна. За месец два ќе помине. Сепак и ти имаш своја гордост не дозволувај некој уште на овие години да те понижува така. А бившиот остави го тој дури ќе сфати што изгубил.
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абре каков гинеколог? Чиста си е таа пред себе, веројатно е свесна дека немала односи досега. А дотичниов не заслужува ништо да му се докажува; цел живот непросветлен да си остане, е тоа заслужува! :fubar:
    Па и последниов муабет што ти го свртел, а може и целава ситуација, е мизерен план да те однесе в кревет и ништо повеќе.
    Сељак недозреан!
     
  12. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас сум 200% сигурна дека типот е договорен со другарите,планирал да те легне и да те шутне,плус и да ти извади муабети.
    Дефиниција за сељак,не знам како си издржала цела година со него и со тие неговите другари.
    Има да го баталиш и да не удриш ни пола мисла за него,а ако сакаш одмазда,кажи имам милион идеи во моментов :lol:
    Иако одмаздата не е решение,на такви кретени со задоволство би им го загорчила животот :devil:
     
    На JustBeYou и Hipica им се допаѓа ова.
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Каква врска има? Значи дечкото и викал дека единствен начин да докаже дека е невина е да му даде. Значи ако таа навистина е невина тој може да легне со неа и после да шири наоколу муабети како и нејзиниот бивши мувач. Затоа ако сака веќе нешто да докажува девојчето опцијата гениколог е подобра од таа да легне со него, нели?
     
    На SuchaLady му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Мене муабетот ми беше дека НЕМА НИКАКВА ПОТРЕБА таа нему да му докажува нешто. Доказ не му треба нему. Многу добро знае тој дека таа е девица и сака само да ја изманипулира за да ја легне.
     
  15. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    И шо бидна сега со дечкото? :$

    Како што го прочитав, тој дечко според мене е најголем Простак, Сељак неизживеан, Лекоумен, Наивен..

    Тоа може само прост и наивен човек да го прави, а и само девојка која нема *свое јас* може да му го дозволи истото!

    Јас сум била изневерувана 3 години, еднаш се заљубив и никогаш повеќе нема да сакам на тој начин, бившиот веќе една година неможам да го заборавам, уште го сакам како првиот ден! Ми пишуваше, сака да се видиме, ама НЕЕ!!!! Памет во глава, ќе поминат години ќе плачам, ќе пустам ќе правам било што, ама никогаш нема да дозволам некој да си игра со мене повеќе! Посебно не тој! Има да моли бе ;)
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Princess.A

    Princess.A Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Девојче извини ама не ти треба некој што не се бори за тебе и нема почит спрема тебе, верува дека се што лета се јаде. Тој да бил човек немало да дозволи неговите другари така да се однесуваат со тебе, туку ке те почитувале и тие затоа што тој те сака и почитува како негова девојка, така оди тоа, како ќе се постави тој со другарите за тебе така и тие ќе бидат со тебе ;) .
     
  17. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Дечкото цело лето ми пишуваше,ме бараше,ако попуштев ќе ме изнавреѓаше,излегуваше со други девојки,чат пат мене ќе ми напишеше некоја љубовна порака,колку да ме боли,и кога конечно почнав да застанувам на нозе,да го заборавам,се појави,да ме моли да пробаме повторно,се ќе било во ред,ќе било супер,многу ме сакал,многу го болеле спомените...Му кажав кај му е местото,му објаснив дека е крај,ама сега ми е најтешко на цел свет..
     
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ај ќе ти помине како на кутре.
     
    На Cvekjence и luci22 им се допаѓа ова.
  19. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Кукурек ќе се сториш, слушај не
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16