1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изглед, пресуден или не?

Дискусија во 'Канта' започната од Alisa2387$#, 1 септември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Alisa2387$#

  Alisa2387$# Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Па вака, ајде малку да ги вклучиме машкиве на форумов. Сакам да прашам според вас дали изгледот е пресуден за да некоја жена биде привлечна и дама за вас? Дали постои можност да се вљубите во девојка која нема којзнае колку затегнато тело но на пример е позитивна и се смее поради тоа што има многу девојки кои едноставно имаат харизма и како и да изгледаат се привлечни. Дали изгледот е тој кој тера да се појават неверства. Накратко што мислите околу тоа, го ставате изгледот на пиедестал или некои други нешта? Малку чудна тема но сепак ме интересира како размислуваат машкиве :D
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.905
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.