1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имам дечко од друга вера...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од tajnost, 1 јуни 2016.

 1. tajnost

  tajnost Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Имам дечко од друга вера заедно сме 1 година и 3 месеци... Со него ја изгубив невиноста...
  На почетокот се беше убаво но потоа дознв дека ме изневерил со најдобрата другарка.. Јас со неговиот непријател.. Си простивме и двајцата но секогас тоа не прогонува иако се сакаме си ветивме дека никогаш повеќе нема да згрешиме но тоа не прогонува и двајцата.. Во последниов месец некако цело време се караме, тој ми докажува дека ме сака секој ден се повеќе и повеќе но незнам веќе што да правам дали да му раскинам или не..
  Мислам дека тој без мене не би мозел да функционира.. Јас знам повеќе за него од неговите дома беше многу проблематичен јас го сменив, се смени за да ми докаже колку ме сака... Кога дознав за невесртвото сакав да му раскинам но неможев плачеше ми падна на колена.. Но многу се караме а несака да ме остави...
  Што да правам ://
   
 2. Мрчатор

  Мрчатор Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  300
  За првиот ти беше страв дома да кажеш, а за овој знаат ли дома?
  Остави го ти, ако тој не сака. Сте се изневериле еден со друг и сега сакате нормална врска, е нема.
  За разликата во верата нема да зборувам.
  Имаш само 17 години, животот е пред тебе.
   
  На Antebellum и Rama им се допаѓа ова.
 3. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.216
  Пол:
  Женски
  Па не е тука проблемот дека дечкото е од друга вера, туку дека те варал со другарка ти.
  А и не разбирам, што е проблемот? Зошто се карате?
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.595
  Допаѓања:
  59.335
  Пол:
  Женски
  Те изневерил еднаш и ти уште имаш доверба во него, уште можеш да му веруваш? Плус од друга вера... подобро да го оставиш и да не се упропастуваш со него.
   
  На sanjaж му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Која вера е во прашање ако не е тајна?
   
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Прогонети сте виде ододамна, туку ај :D Насловот акцентран врз верата, уствари проблемот е неверството. Не може да се гради и основа врска на тој темел, тоа е.
   
  На Antebellum, joy1, Sanjichka007 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  ако го сакаш и ако те сака терајте понатаму па до каде оди оди
   
 9. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  1.462
  Врската никогаш не е иста по неверството.
  Вака веќе никогаш нема да имате доверба еден кон друг, се ќе се гледа со сомневање.
  Требало да се мисли пред да се направи нешто, залудно е каењето сега.
   
 10. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Јас да сум на твое место, би му раскинала уште од кога те изневерил со најверната, а како гратис или капак над тенџере што се вели другаркати убав шамар ќе си јадеше, и ќе го запамтеше до памтивека. Па тука ќе си завршеше работата. А гледаш сега? Се секираш, и уште покомплицирана ти е ситуацијата.
   
  На sanjaж, Arthur и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
 11. Jovana Di

  Jovana Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Штом те варал еднаш, можно е да те вара пак..и тоа со најдобрата другарка? Не си требала да му простиш, ке си најдеш подобар од него. Џабе му е молењето ако така ти прави.. а и штом се карате подобро да му раскинеш. Без секого се може во животот, не ти треба таков страв сепак врската се темели на доверба. Ако те варал со најдобрата другарка очигледно не се сменил доволно, барем не поради тебе.
   
 12. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Неверство не би простила, па уште со најдобра другарка - НИКОГАШ
   
  На kjukli, Sashko1992, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Barby112

  Barby112 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Верувам во Љубов така да за мене Љубовта нема вера и граници ако го сакаш и ако тој те сака и си убедена во тоа дека ќе успее и си верувате еден на друг среќно! <3

  [​IMG]
   
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.348
  Допаѓања:
  131.063
  Пол:
  Женски
  Зошто темата е „имам дечко од друга вера“? Дали ова ти е изговор само за да ја завршиш врската и тој е трнот кој го имаш или практичниот проблем како изневерувањето?
  Безразлика на верата, националноста, расата, јас неможам да простам изневерување, ако имам гратис проблем (ми смета неговата религија), тогаш веројатно нема да барам нахнаден проблем или причина за да ја завршам таа врска, со помалку драма подобро некако оди.
  Е сега, велиш за тебе се смена, тебе те сака, кога ти призна плачеше и падна на колена ама ... те изневери. Ај те молам, која љубов е таа, мм? Следно, дали ти го сакаш него? Значи не гледај во својата среќа да ја запоставиш, за да задоволиш некоја друга. Ако го сакаш, ако можиш преку тоа да поминиш, дека те изневерил де, тогаш среди врската, прости му. Ако не го сакаш, па гла нека крши бе, зошто да му се смириш? За тој среќен да биди, а ти да умираш несреќна полека, полека одвнатре?
   
  На Jovana Di му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Каква врска има насловот со проблемот?
  Колку и да ви била врската добра, после неверствата се паѓа во вода жал ми е.
  Никогаш ништо нема да биде исто, цело време ќе се карате, ќе си префрлувате едноставно ќе ве прогонува тоа. После неверство тешко дека една врска ќе биде пак иста.
  Не знам јас не би можела да простам, најмалку пак со најдобра другарка, какви се тие другарки?
  Во врска со погоре блондираниот дел ќе ти кажам само да не бидеш толку наивна.
   
  На sanjaж и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
 16. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Како прво таа не ти најдобра другарка.Сте се изневериле еден со друг што сакаш повеќе од тоа ? :)
  А и друга вера е,кога тогаш можеби ќе завршеше,затоа раскини и терај нов живот без него,ако си под 18 години не се замарај за љубов многу.:)
   
  На sanjaж, theowndemon и Antebellum им се допаѓа ова.
 17. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.672
  Пол:
  Машки
  Јас како комунист не верувам во бога.
  Комунистите веруваат дека човечанството ќе се издигне над бога и ќе му докаже дека човекот навистина може да живее без бог како што Адам му рекол.
  Човек е со човека така не учеа у школо, порано може ова не било сватливо врски на верска основа ама денес уживајте и зграпчете го секој момент кој животот ви го дава.
   
 18. Avalin

  Avalin Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Зошто најубавите години си ги трошиш на нервози, врска што нема да просперира бар не во ова општество во кое живееме..? Млада си уште се немаш доволно запознаено со се што носи животот, затоа уживај и искористи ги тие најубави години во дружба, смеа и убави моменти, а не да си ја траскаш главата со некој шо не те почитува со оглед на тоа што те изневерил, со сигурност ти тврдам дека сето тоа не ти ветува сјајна иднина.. Поздрав
   
  На sanjaж му/ѝ се допаѓа ова.