1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имам момче од друга вера и не сакам да го изгубам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од unhappyy, 10 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Хахахаххахаха па точно. На мое дете ако сакам и еврејско име ќе му дадам. Тоа не ме прави помалку човек или помалку верник во некоја религија. Битно е да си човек. Уствари кај нас битно е да се иживува некој тормозејќи те со свои бедни гледишта на светот и на тоа како треба да живееш. А кога ќе прочитам па родител коа ќе каже, а како се чувствуваме ние ко со секира у полноќ на врата да си им дошол од такт ме вади хахаха.
     
    На Blackandwhite123, AAKG, Cinnamon Bun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Затоа што имаме толку изопачени погледи на нештата тие коишто треба да се кријат гордо се шетаат, пример на функција чим се дојде (не сите, нормално), швалер/ка ти е како аксесоар и уште е питање на гордост и дика, место пелени и млеко на детето дома, нов капут на швалерката е приоритет и нема тука ништо срамно, аман маж е, аман на функција, кешки жена му да се заинтересираше при други 2589 обврски да одржава фактор узбуџења, ама аман, Калина у Феридун се заљубила е максимумот на неморал, да ја пљукаме на улица коа ќе ја видиме, срам и арам е.

    Затоа што да живеевме у навистина морален свет, осудувачите што, не случајно знаат да имаат најпрљава машта и во мислите грешат стопати повеќе одошто главниот протагонист во нивната нова клевета се сметаат за домаќини и карактерни, ќе се криеја така.

    Затоа.

    Најдобра другарка ми е мажена во муслиманска земја. Рисјанка. Тука немам видено подомаќинска куќа од нивната, а види ги неморални се према нечии стандарди. Према чии?
     
    Последна измена: 10 ноември 2019
    На Limpan, Lady Maria, CameliaMiller и 8 други им се допаѓа ова.
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    А мене и “не поддржувам” муабет ми иде на нерви. Што има некој да поддржува или да не поддржува туѓа врска?
    Да, реагирај ако некој е присилен да менува вера, реагирај ако е малтретиран, ама за нормална врска меѓу двајца возрасни луѓе глеј си за себе.
     
    На CameliaMiller, Miss666, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Таман работа ако еден мешан пар или пак брачен пар "го здоболе" дали стојна или рајна комшиката од 80 години ги подржува или плука на секој чекор по нив оти нема друга преокупација и занимација во животот.
    Јас пак те овие ги жалам дека наместо да прават продуктивни работи се занимаат со плукање и оправање криви дрини во животот.

    Ич не треба никој да ги подржува ако се сакаат се почитуваат и прецениле дека се љубов двајцата и можат да дадат љубов.
    Наместо да се љуби народов тој полн со омраза сите им смеетаат омраза, дволичност, оговарање пука.

    И да, у право си дал некој подржува или не ич не тревќба да ви е гајле во животот. Ако сте среќни и исполнети така како што сте ужувајте и за инат чекорете гордо.

    Имав многу да пишувам ама доста е.
     
    На CameliaMiller, Biljarkata, Damata so marama и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    И мене ми оди на нерви тој муабет "не поддржувам", а кој те праша тебе :rofl:
     
    На CameliaMiller, Disconnected_, Avery и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Ама нажалост кај нас поише се зема во предвид она што некој ќе каже за некој/а као срамно е да си во врска или брак со некој од друга вера отколку каков е човекот на дело. Исто така за една жена што не збореа ќе си посакаш да бегаш од неа и никогаш да не контактираш, а кога јас лично ја запознав не постои попаметна и поохрабрувачка жена. Секогаш тука да те посоветува, да ти се најде, да те мотивира да постигнеш повеќе, да те поддржи што можеби и родени мајка и татко нема да ти се најдат, а не само што ја понижуваа што е мажена за албанец туку што се не збореа и за нејзиното дете од 1на година. Само да уништат нечиј живот со простотилукот.
     
    На Blackandwhite123, Lady Maria, Biljarkata и 4 други им се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.239
    Пол:
    Женски
    Кај нас во државава повеќе ќе оправдаат убиство, него ли врска/брак од различна религија. Џанам, само Алах или Исус се битни и дали е џамија или црква. А бре гледајте да е човек.
     
    На Nenadskopje, guardatela, Amellie13 и 15 други им се допаѓа ова.
  8. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Точно! Кај нас родителите попрво би те гледале сокршена од ќотек како со последни сили се бориш за живот оти некој таму простак решил да те скрши отколку да бидеш со некој од друга вера.
     
    На j.anna, Tanjamm, marija305 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.239
    Пол:
    Женски
    Ама важно христијанин е !! А бе ми се повраќа од такви стеги.
     
    На Miss666, tessie и piksooki им се допаѓа ова.
  10. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Ти не си се откажал од девојката затоа што е друга вера, туку затоа што мислиш дека не си доволно способен да имаш сопствен став надвор од одлуката на твоите родители. Форумџиката погоре токму нешто слично имаше пишано, за неможност за излез од комфор зоната, а одговара со твојата ситуација.

    Друго - викаш се затрескала, а ти Шелдоне шо праеше додека она беше затрескана, кроеше план за како да ја одјебеш?
     
    На CameliaMiller, Milobebence, tessie и 4 други им се допаѓа ова.
  11. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    И јас сум во таква ситуација во последниве месеци на која не тема сум пишувала значи хаос животот буквално во секоја смисла
    Јас живеам со токсичен родител поточно мајка и се гледам со дечко од друга религија долго време а во исто време сум и со избраниот дечко од страна на мајка ми за мене пошто нели она е среќна и знае што е најдобро за мене
    Кога и спомнав дека ми се свиѓа дечко од друга вера почна ти ќе ме срамиш така ли те воспитан подобро да умрам ќе те избркам од дома со шиптар ли сакаш да ни ја валкаш крвта итн
    Јас како нерелигиозна особа ич не ме замина тоа кој во што верува
    Тука си патиме он неуки заостанати прости родители
     
    На Blackandwhite123 и piksooki им се допаѓа ова.
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Тоа што си со двајца навистина не е во ред.
     
    На Annora и Tanjamm им се допаѓа ова.
  13. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Знам
     
  14. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    А што ти вика дечкото од друга вера? Ако те сака бори се, ако те користи откажи се.

    Уствари чим дозволил да одиш и со друг, мислам дека само ќе те искористи и остави на крај.
     
    На Lady Maria и Tanjamm им се допаѓа ова.
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    И на типот не му пречи што имаш дечко? Те имам читано и претходно мислам дека подолго време си заедно и со двајцата .
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.073
    Допаѓања:
    1.251
    Поарно прекини за да бидиш рајат. Истото и мене мајками ми го велеше,ќе те избркам оддома и не се враќај поќе. Само кајмене беше обратна ситоацијата, јас сум машко христијанин а таја албанка.
    Шо ќе се борам кога знам дека цел живот ќе ме јадат мада никогаш не ни помислив да се борам. Мување и ајт со здравје.
     
  17. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Па не се бориш затоа што си паразит. Не можеш да створиш ништо и не сакаш да створиш. Подобро ти е да седиш во нешто што го створиле твоите родители или дедовци и да не го потиш г’зот, и нормално ќе правиш како што ќе ти кажат. Ти нит не знаеш што е љубов, не си искусил сеуште. Веројатно уште мирисаш на млеко.
     
    На СуперДевојка, candy.cane, Emotional123 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. TeonaZ

    TeonaZ Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Ај ај ај ти па борец за човекови права и љубов

    (facepalm)(facepalm)(facepalm) @smb asr
     
  19. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Поглуп совет у живот не сум прочитала.
     
    На candy.cane, Annora, piksooki и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.566
    Допаѓања:
    160.688
    Пол:
    Женски
    Како ќе те јадат?
    Кој?
    Мајка ти?:(
     
    На candy.cane и piksooki им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.