1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имам момче од друга вера и не сакам да го изгубам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од unhappyy, 10 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.651
    Пол:
    Женски
    Па ова е 1000 пати полегитимна причина Камена.
    Кој при здрав памет и мозок Супермен пред Бетмен ќе го одбере, се читаш што пишуваш?

    Или да ми рече омилен суперхерој Catwoman. Бан доживотен.
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Па, за мене да веруваш во тоа фиктивно човече е лудост, ама штом веќе веруваш, барем барај си партнер со кој ќе верувате во истото, да не си кршите глава после.
    Јас на пример, не би можела со верник во врска да бидам, еднаш тоа човечето да ми го спомене ќе се самозапалам. Да знам дека некое такво срање му го раководи животот, уште па некои идеи за местото на жената да има, или да ми морализира за сексуална ориентација... Па кај со некој таков.
     
    На Alisa22, *Amethyst*, Nausicaa и 3 други им се допаѓа ова.
  3. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ја па ќе речев Кет Жена :worried:
     
    На KateKane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Да. Истото го пишав наназад. Врска ваква може да успее само ако едната страна, знаеме која.. , премине во религијата на другиот, или ако двајцата се формално верници, и најубавата опција - атеисти :inlove:
    Ако и двајцата држат до своето, тешко.. многу тешко. Еден куп ср*** и проблеми кои ќе бидат неизбежни.
     
    На Bezobraznata и DAngel им се допаѓа ова.
  5. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ваква врска може да успее ако и двете страни имаат почит и прифаќање. Ако нема наметнувања.
     
    На Bezobraznata, *Amethyst*, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека постои родител што би се откажал од своето дете ако има партнер од друга вера. Верувам дека после некое време ќе попуштат,ама мене би ме убиле
     
    На Limpan и Bezobraznata им се допаѓа ова.
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Јас верувам дека има и такви ликови.
     
    На Bezobraznata и WildMk им се допаѓа ова.
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Мене би ми било најбитно детето да ми е среќно,па што сака нека е...
     
    На Limpan, Bezobraznata и piksooki им се допаѓа ова.
  9. DojaCat

    DojaCat Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    870
    Пол:
    Женски
    Една од твојот град се забавувала со психопат*
    Друга се фатила исто со психопат*

    Не гледам како е важно која националност биле луѓево? Сакаше да доловиш некоја поента или? Мислам дека и сама си свесна дека насилници и психопати има буквално од секоја националност и раса. Не знам зошто ти, па и останатите, посебно медиумите имаат потреба да потенцираат која националност биле одредени луѓе кои еве рецимо извршиле некое насилство. Тоа посебно и најчесто се случува со малцинствата.

    Мислите дека луѓето со различна националност од нашата ги трујат со токсини во воздухот за да направат армија од нив со која ќе не уништат нас? Дека се создадени да им штетат на жените и да ги тепаат? Или мислите дека едноставно има луѓе кои се психопати и е многу просто и нелогично да осудувате една националност поради нешто што многумина го прават?
    Има многу муабети од типот „Ете, се фати со муслиман и се виде како се покажа на крај!“ Не знам зошто не ви е јасно дека насилници и психопати користат тактики на манипулација кои на крај излегуваат на виделина. Ова зависи од човекот. ЧОВЕКОТ. БИТИЕТО. Тоа што е муслиман не му додава на карактерот. Не е карактерна особина. Шта је с вама бре?

    Се простив од темава прееска ама изгледа не знам да ќутам.
     
    На Bezobraznata, Sejfullai, *Amethyst* и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.065
    Допаѓања:
    11.214
    Бошњаците не ги тепаа, ама ги користеа Македонките за забава. Читате само тоа што ви чини. Денес сите Бошњаци што сменија куп Македонки се мажени со верни муслиманки Бошњакињи. Каде туак вие гледате љубов? Јас гледам потреба за забава и лесни девојки.
     
    На Bezobraznata и Плавуша123 им се допаѓа ова.
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Немој да бидеш мајка , додека не си го средиш паметот . Јас имам и син и ќерка , и од таа гледна точка си викам : " само да се здрави и живи , па како ќе даде Бог " . Православна сум , мажена за православен . Можеби не сум компетентна да коментирам на темава , но , што ако маж ми е православен , ако секој ден доаѓа дома пијан до степен да не може името да си го каже ? Ако ме тепа секој ден ? Ако секој ден продава по некој предмет од дома за да купува кокаин ? Фала , ама јас попрво би била со човек од друга националност , отколку со некој од моја националност а е НЕЧОВЕК .
    Ти велиш " подобро секој ден нова модрица да имам , ќути само барем е моја вера " (facepalm) . Ова е најглупавото мислење што сум го прочитала (facepalm) .
    Што и да е , ако ти си среќна со него и ако имате меѓусебна почит и разбирање , другото не е важно . Секоја пречка може да се помине , со заеднички сили . Ти гледај да го убедиш татко ти да оди да се лекува од алкохолизмот ( знам како изгледа се тоа , бидејќи во фамилија го имам , не ми е татко или нешто слично , подалечна фамилија , ама знам како изгледа ) . Уште подобро ако и мајка ти ја поддржува таа идеја . Секако , тоа е долготраен и исцрпувачки процес , на татко ти ќе му треба твојата и поддршката на мајка ти ( не спомена браќа и сестри , ако ги имаш задолжително е и тие да го поддржуваат и да го бодрат на тој пат ) , а за дечкото , имате време , пред вас е цел живот . Татко ти ќе прифати еден ден , кога ќе го седнеш трезвено да разговарате , кога ќе го прашаш како го замислува твојот живот во иднина , во насилство , или во мир со човек од друга вера .. ако татко ти има барем малку совест и разум ќе ти рече во право си чедо , подобро да бидеш среќна отколку во брак полн со насилство .

    Ако се сакате со дечкото , тогаш и цел свет да е против вас , нема да има значење за вас ;) .
     
    На Bezobraznata, Sejfullai, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ги знајме де сите овие работи. Примери има неброени. Само не се за на форумов, тука познато ни е каква е ситуацијата. А и не е битен форумов и неговите розови слончиња, џабе енергија да се докажуваш. Битен е светов во пракса.
     
    На Bezobraznata, Tanjamm и Плавуша123 им се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Магарешки ама обратно не за детето нејзино, него за нејзе. (facepalm)
    Што на ум тоа на друм.:!:
     
    На Bezobraznata, flawless_ и piksooki им се допаѓа ова.
  14. Плавуша123

    Плавуша123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Ама имаш милион различни мажи што се наши, не мора со шиптарите :D
     
    На Bezobraznata, Tanjamm и Аргентина * им се допаѓа ова.
  15. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Не сум магарепни, за никаков облик на насилство кон никого, ни под разно:!:
     
    На Bezobraznata му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сарказам е тоа срцка, ни јас не сум ама многу предрасуди има.
     
  17. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    И во сарказам насилство ми е ту мач:tmi:
    Остај предрасуди имало и ќе ги има, само да не одат кон ќотек, особено од мајка кон ќерка и обратно:shake:
     
    На Bezobraznata му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kristi900

    Kristi900 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2020
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Неможам да поверувам колку себичен народ постои,зарем не сме сите исти?

    Секогаш слушај што ти кажува срцето а не што ти наметнува околината бидејќи ако го слушаш срцето ќе бидеш среќен а ако слушаш што ти наметнува околината ќе бидеш несреќен и ќе тагуваш затоа што не си го послушал срцето...
     
    На Bezobraznata, Luminary и piksooki им се допаѓа ова.
  19. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.672
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Верувајте има разлика дали е Албанец, Турчин или Босанец.
    Баш денес бев кај роднини Босанци кога братучед ми ја донесе девојка му Македонка да се запознаат. Неговите не беа баш воодушевени но не беа ни против.
    Единствено што им замерив што воопшто не и се обратија на македонски туку на босански. " Маја какву кафу пијеш" ?? Сепак почитување е

    Се надевам дека ќе им успее ептен си одговараат.
    Додека за Албанците друга приказна е.
    Тие нас Босанците не не сакаат не па вас. Не нарекуваат Потурчени Срби или Шкињи. Пак викам подобро син ми Македонка нека земе туку Албанка. Не би можела со нив.(Зборам за оние од Брест, од Љуботен од планина) Уште толку ми се згадија денес бидејки едни клошари им се заканувале на моите родители со КАЛАШНИКОВ ако не им дале 200 евра:)

    Моите издаваат куќа под кирија и чести кираџии се парови Албанци и Македонка. Знам дома не ги примаат. Најчесто кога девојката е бремена. Скоро имавме таков пар, но за жал не им успеа. Тој се врати дома,а таа во Прилеп.

    Не сакам никого ниту да навредам ниту да му солам памет.
     
    Последна измена: 26 мај 2020
    На Bezobraznata, Tanjamm, ZAHRA и 11 други им се допаѓа ова.
  20. DojaCat

    DojaCat Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    870
    Пол:
    Женски
    А Маја није знала као да одговори? Јел је дошло до неко неразумевање?
    Јас не разбирам зошто би и се обратила на македонски доколку дома си зборат на босански? Демек ние не разбираме? Сигурно не го направиле тоа со лоша и подла намера, едноставно не гледаат причина да се прилагодуваат на македонскиот јазик кога знаат дека ќе бидат сфатени доколку зборат на босански.

    А за другово не би да коментирам многу зошто просто ми нема никаква логика. Не гледам потреба да осудуваме цела нација за нешто што го прави дали 30% од таа националност. Некако ми изгледа како доста плитко размислување.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.