Имам партнер, но посакувам друга личност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ani-Honey, 14 јули 2010.

  1. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Imam decko.. go sakam i toj me saka mene, megjutoa problemot e sto jas posakuvam sosema druga licnost so koja nemam nikakov kontakt. Da se razbereme... ne go sakam tuku go posakuvam, h h h navistina sum zbuneta.. a mozam slobodno da kazam deka toj poveke go mislam otkolku deckomi.... aaaaaaaaa :( :( :(
    Sto da pravam? Da mu se priblizam nego? znam deka mnogu ke rizikuvam i ke izgubam nekoj sto ke mi znaci.. no.. :worried: :worried: :worried:
    i ako mu se priblizam kako toa zosto jas postojano sum so decko mi a on gleda na mene kako zafatena cura :^)
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Абе седи си мирна, немој за некој минлив мерак да си расипуваш врска. Ја знаеш онаа басната со кучетто и парчето месо? Епа кучето си го видело својот одраз во реката и му се видело друго куче како јаде уште поголемо парче месо од своето. Скокнало по другото куче за да го добие поголемото парче и што се случило!? Секако, останало без ниту едно.

    П.С Имаш 12 години ?
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.109
    Пол:
    Женски
    Минливо е посакувањето. Ќе ти помине. Нормално е да се моткаат бубачки по главата од време на време. Ама ако си го сакаш партнерот подобро не размислувај за другиот. После веќе ќе нема назад.
     
  4. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Vo pravo ste !!! :) :* :*
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Абе деца, ај не барајте преку леб погача :fubar: Се нешто не ви чини. И да, стварно 12 години имаш? :o
     
  6. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Neeee.. nemam 12 godini..
    Nova sum vo forumov neznam zs taka mi izleze
     
  7. mace10

    mace10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    totalno te svakam bev vo ista sutuacija.... no jas prezemav inicijativa kaj toj "drugiot" bev edna vecer so nego i cela vecer si premisliv na deckoto bidejki neli nego go sakam i utredenta se razbudiv so uzasna griza na sovest... probaj ednas se zivee :P
     
  8. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    e posle toa e strashnoto.. GRIZATA NA SOVERST...
    ama ne sum smela da go pobaram... premnogu sum stramezliva :)
     
  9. mace10

    mace10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    ne go baraj .... ako treba da se sluci ke se sluci samo po sebe....samo razmisli ako deckoti bese vo ovaa situacija dali ke mislese na tebe i na tvoite custva....zivej go sekoj den kako posleden.... no ako mislis deka go sakas premnogu ne ostavaj go onaj koj go sakas za toj sto ti se sviga...razmisli ubavo..mwaah :)
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    јас на твое место ќе си седев мирна,но сепак ти си знаеш што и како...ако толку сакаш да си со тој,барем раскини му на сегашниот,немој свесно да си играш со него
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Се сложувам со фемина , не си играј со сегашниот . Ако толку сакаш да пробаш со другиот раскини на овој .. Али и јас би ти препорачала да си седиш мирна . Почекај уште некое време , ако толку ти бегаат мислите кај него , раскини со сегашниов . Ама во никој случај немој со двајцата.. не е фер ..
     
  12. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    AAA ne sum dovolno hrabra da prezemam nekakov poteg kon nego.. patem svesna sum i za posledicite.
    Go imam pokraj mene ona sto mi treba... no nie lugjeto ponekogas sme nelogicni i sebicni, sakame uste i uste.
    I ke se soglasite so mene ama ova e vistina - iako go imame toa sto ni treba, nie sepak sme nezadovolni i barame nesto drugo nesto novo, kako da ni zdosaduvaat rabotite :worried:

    jas mislam sekoj toa go ima pocuvstuvano na svoja koza :)

    a za sovetite sto mi gi prativte ste potpolno vo pravo !!!
     
  13. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ако си сигурна дека го сакаш дечко ти, тогаш не пробувај ништо со другиот.
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Епа ако си сигурна дека немаш храброст да направиш ништо со тој што го посакуваш, зошто бараш совет? Јас секогаш сум рекла, седете си мирни додека сте во врска и не си правете екскурзии на мозокот. Некој утре да ве перка по нос од кога ќе се покаете ич не чини.
     
  15. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Vo pravo si i ti.. ama ajdeeee... stvarno so tie ekskurzii so mozokot nema daleku da stasam :D
     
  16. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Немој да го изгубиш тоа што го имаш посакувајќи го тоа што го немаш, затоа што тоа што го имаш е нешто што некогаш го посакуваше
     
  17. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Самата кажа дека не го сакаш туку го посакуваш. Е па според мене тоа не е некој проблем. Секој кој е во врска, посакува по нешто поубаво, попривлечно... Некој фантазира за позната личност, друг кога секс симболот му е пред очи фантазира за него. Ееее во животот секогаш кога ќе наидеш на некој згоден маж ќе имаш период на фантазии со него. Тоа не е ништо страшно, мислам дека на сите им се случува.. не е алармантна сотојбата. Па божем дечковците наши не посакуваат некоја познаничка... искористи го тоа на позитивно, со тие фантазии можеш да си го разубавиш сексуалниот живот :P
     
  18. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    AAAAA DAaaaaa!!!
    NAJUBAV SOVET MI DADE TI !!!
    VIDIS KOLKU UBAVO SI JA SFATILA MOJATA SITUACIJA. FALA TI MNOOOOGU :* :*
     
  19. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Така е, убаво ти кажа лолипоп :clap:
    Секој си фантазира нешто, ама тоа е тоталка небитно. Ти не го ни познавасш тој дечко, немаш појма каков , а можда и у кревет е лош :D А ако направиш глупост после нема враќање, зошто да си го изгубиш дечкото, заради некои фикс идеи :lol:
    И плус грижа на совест е страшна работа :sweat: :?: :puke:
    Поздравче
     
  20. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    130
    [quote Е Па божем дечковците наши не посакуваат некоја познаничка... искористи го тоа на позитивно, со тие фантазии можеш да си го разубавиш сексуалниот живот :P[/quote]

    А да му предложиш на дечко ти секс во тројка со типот што го посакуваш :P Па како знаат машките да ги прашуваат своите девојки дали би се сложиле на секс во тројка со друга девојка, така и ние можеме да ги прашаме за такво нешто со некој друг што го посакуваме :D :tmi:
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.