1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имам партнер, но посакувам друга личност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ani-Honey, 14 јули 2010.

 1. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Imam decko.. go sakam i toj me saka mene, megjutoa problemot e sto jas posakuvam sosema druga licnost so koja nemam nikakov kontakt. Da se razbereme... ne go sakam tuku go posakuvam, h h h navistina sum zbuneta.. a mozam slobodno da kazam deka toj poveke go mislam otkolku deckomi.... aaaaaaaaa :( :( :(
  Sto da pravam? Da mu se priblizam nego? znam deka mnogu ke rizikuvam i ke izgubam nekoj sto ke mi znaci.. no.. :worried: :worried: :worried:
  i ako mu se priblizam kako toa zosto jas postojano sum so decko mi a on gleda na mene kako zafatena cura :^)
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Абе седи си мирна, немој за некој минлив мерак да си расипуваш врска. Ја знаеш онаа басната со кучетто и парчето месо? Епа кучето си го видело својот одраз во реката и му се видело друго куче како јаде уште поголемо парче месо од своето. Скокнало по другото куче за да го добие поголемото парче и што се случило!? Секако, останало без ниту едно.

  П.С Имаш 12 години ?
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Минливо е посакувањето. Ќе ти помине. Нормално е да се моткаат бубачки по главата од време на време. Ама ако си го сакаш партнерот подобро не размислувај за другиот. После веќе ќе нема назад.
   
 4. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Vo pravo ste !!! :) :* :*
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Абе деца, ај не барајте преку леб погача :fubar: Се нешто не ви чини. И да, стварно 12 години имаш? :o
   
 6. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Neeee.. nemam 12 godini..
  Nova sum vo forumov neznam zs taka mi izleze
   
 7. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  totalno te svakam bev vo ista sutuacija.... no jas prezemav inicijativa kaj toj "drugiot" bev edna vecer so nego i cela vecer si premisliv na deckoto bidejki neli nego go sakam i utredenta se razbudiv so uzasna griza na sovest... probaj ednas se zivee :P
   
 8. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  e posle toa e strashnoto.. GRIZATA NA SOVERST...
  ama ne sum smela da go pobaram... premnogu sum stramezliva :)
   
 9. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  ne go baraj .... ako treba da se sluci ke se sluci samo po sebe....samo razmisli ako deckoti bese vo ovaa situacija dali ke mislese na tebe i na tvoite custva....zivej go sekoj den kako posleden.... no ako mislis deka go sakas premnogu ne ostavaj go onaj koj go sakas za toj sto ti se sviga...razmisli ubavo..mwaah :)
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  јас на твое место ќе си седев мирна,но сепак ти си знаеш што и како...ако толку сакаш да си со тој,барем раскини му на сегашниот,немој свесно да си играш со него
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Се сложувам со фемина , не си играј со сегашниот . Ако толку сакаш да пробаш со другиот раскини на овој .. Али и јас би ти препорачала да си седиш мирна . Почекај уште некое време , ако толку ти бегаат мислите кај него , раскини со сегашниов . Ама во никој случај немој со двајцата.. не е фер ..
   
 12. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  AAA ne sum dovolno hrabra da prezemam nekakov poteg kon nego.. patem svesna sum i za posledicite.
  Go imam pokraj mene ona sto mi treba... no nie lugjeto ponekogas sme nelogicni i sebicni, sakame uste i uste.
  I ke se soglasite so mene ama ova e vistina - iako go imame toa sto ni treba, nie sepak sme nezadovolni i barame nesto drugo nesto novo, kako da ni zdosaduvaat rabotite :worried:

  jas mislam sekoj toa go ima pocuvstuvano na svoja koza :)

  a za sovetite sto mi gi prativte ste potpolno vo pravo !!!
   
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Ако си сигурна дека го сакаш дечко ти, тогаш не пробувај ништо со другиот.
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Епа ако си сигурна дека немаш храброст да направиш ништо со тој што го посакуваш, зошто бараш совет? Јас секогаш сум рекла, седете си мирни додека сте во врска и не си правете екскурзии на мозокот. Некој утре да ве перка по нос од кога ќе се покаете ич не чини.
   
 15. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Vo pravo si i ti.. ama ajdeeee... stvarno so tie ekskurzii so mozokot nema daleku da stasam :D
   
 16. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Немој да го изгубиш тоа што го имаш посакувајќи го тоа што го немаш, затоа што тоа што го имаш е нешто што некогаш го посакуваше
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Самата кажа дека не го сакаш туку го посакуваш. Е па според мене тоа не е некој проблем. Секој кој е во врска, посакува по нешто поубаво, попривлечно... Некој фантазира за позната личност, друг кога секс симболот му е пред очи фантазира за него. Ееее во животот секогаш кога ќе наидеш на некој згоден маж ќе имаш период на фантазии со него. Тоа не е ништо страшно, мислам дека на сите им се случува.. не е алармантна сотојбата. Па божем дечковците наши не посакуваат некоја познаничка... искористи го тоа на позитивно, со тие фантазии можеш да си го разубавиш сексуалниот живот :P
   
 18. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  AAAAA DAaaaaa!!!
  NAJUBAV SOVET MI DADE TI !!!
  VIDIS KOLKU UBAVO SI JA SFATILA MOJATA SITUACIJA. FALA TI MNOOOOGU :* :*
   
 19. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Така е, убаво ти кажа лолипоп :clap:
  Секој си фантазира нешто, ама тоа е тоталка небитно. Ти не го ни познавасш тој дечко, немаш појма каков , а можда и у кревет е лош :D А ако направиш глупост после нема враќање, зошто да си го изгубиш дечкото, заради некои фикс идеи :lol:
  И плус грижа на совест е страшна работа :sweat: :?: :puke:
  Поздравче
   
 20. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  [quote Е Па божем дечковците наши не посакуваат некоја познаничка... искористи го тоа на позитивно, со тие фантазии можеш да си го разубавиш сексуалниот живот :P[/quote]

  А да му предложиш на дечко ти секс во тројка со типот што го посакуваш :P Па како знаат машките да ги прашуваат своите девојки дали би се сложиле на секс во тројка со друга девојка, така и ние можеме да ги прашаме за такво нешто со некој друг што го посакуваме :D :tmi:
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.