Имам партнер, но посакувам друга личност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ani-Honey, 14 јули 2010.

  1. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Hehe.. da da (mozi pak i los e v krevet ;)
    :hug: :hug: :*
     
  2. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    А да му предложиш на дечко ти секс во тројка со типот што го посакуваш :P Па како знаат машките да ги прашуваат своите девојки дали би се сложиле на секс во тројка со друга девојка, така и ние можеме да ги прашаме за такво нешто со некој друг што го посакуваме :D :tmi:[/quote]

    Ahahaha.. dobra idea. :D
    Megjutoa tesko ostvarliva, a posakuvana ;) ;)
     
  3. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Со ова мислење ептен се сложувам.Се шо би сакал да ти кажам и да те советувам и јас :)
     
  4. anna j.l

    anna j.l Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    ех и јас конечно да се изнапричам. Имам дечко 5 години се е ок ме сака премногу се би направил за мене но и јас за него. Замислете дури и планира наскоро да се вериме за да ја официјализираме нашата врска :). Се е во ред не можам да се замислам без него и не верувам дека некој друг би ме сакал и почитувал како он ноооо се затрескав во друг ;(;( го запознав другиот он знае дека имам дечко и све то али сепак сака да биде со мене а јас некако како да не можам да му речам НЕ ненормално ме превлекува . Го откачив му реков да не ме бара веке но сега ми фали да разговарам со него а од друга страна дечко ми е тука ме сака претерано прави планови за нас а јас се чуствувам како некој монструм без чуствамислам дека со самото тоа сто мислам на другиот го повредувам. Ве молам за совет:x(facepalm):(:(:sweat:;(
     
  5. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допаѓа еден дечко од друг град неверувам дека би се случило нешто меѓу нас воопшто ама дечкото е фантазија ♡
     
  6. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    838
    Допаѓања:
    1.463
    Срцка, јас мислам дека со тек на време ќе ти помине таа затресканост во другиот. Не си ставај се при срце, тоа е само моментално.
    А да не е стравот (што те кочи да му кажеш НЕ на другиот) во некој случај да те издаде тој на дечко ти дека си била со него ?!
     
  7. anna j.l

    anna j.l Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски

    Ма срцка јас со другиов не сум ни била значи меѓу нас нема ништо освен телефонски разговор и средба со друштво на кафе тоа ме мачи што ме снајде

    и овој проклетников е од друг град и подобро вака скроз ке го откачам нема ни да го видам ни да го слушнам ке ми пројде(hollest):smoke::^)
     
    Последна измена од модератор: 28 ноември 2014
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Beba20

    Beba20 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    здраво девојки... имам голема мака ми е срам да ја кажам на некој од блиските незнам што би ми кажале а негде морам дужава да си ја олеснам пошто неможам да кутам повеке...
    во врска сум мн мн долго многу години 8 години ама коа ке пресметам раскинуванја смируванја има помалце .... се спремаме за веридба и да ја официјализираме врскава нели демек ни дошло време..ама во мојов живот се појави една личност што ме шекна...значи сме немале ништо типот знае дека имам долга врска и се ама се појавија мн големи искри..башка колеги сме..значи кога ке го видам блескам од срека имам пеперутки во стомакот а тоа непамтам коа последен пат ми се случило..незнам како да објаснам од една страна ја имам долгава врска и човек кој бил со мене у добро и лошо ама и некој кој не ме прави мн мн срекна и задоволна... а од друга страна типов кој со еден негов поглед се топам буквално црвенеам се губам како глупава некоја незннам ни да зборам.и е мн мн добар внимателен мн воспитан дечко..ми иде да му се фрлам во прегратка и таму да останам..животов ме стави во мн мн големо искушение таман кога реков дека се е ок и дека тоа е тоа не грешам ии треба да се омажам...значи веке подолг периот од околу пола година ги потиснувам чуствава кои веке се мн очигледни сите не приметија на работа дека летаат искри.. извинете на рефератов морав негде да се олеснам..ако има некоја некое слично искуство некој совет би ви била мн благодарна..поздраав
     
    На Osamena devojka, zekzeki и korcula1 им се допаѓа ова.
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    8.656
    Пол:
    Женски
    beba,moze e dvolicno no bori se za srekata.ako kolegata ti vraka na cuvstvata podobro e so decko ti da prekines duri ne ste se verile ,sto e po mene ozbilna greska da go napravis toa a da sakas drug.
    vlubena si i stradas,gledam deka nema tuku taka da pomine
     
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.737
    Си се затрескала. Не е љубов тоа. Глеј си го дечкото и не "летај".
     
    На jacqueline.s и Umbrella22 им се допаѓа ова.
  11. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    По долга врска нормално е на човек да му здосадни, и да го привлекуваат нови работи.
    Колку години имаш сега ти?
    Јас би ти рекла да си размислиш убаво, ако треба и тргни се некој период од дечко ти па види како без него ќе ти оди.
    Или пак подобра направете нешто заедно, отидете два дена во Дојран или слично, поминете некое време заедно за пак да се зближите. Во секој случај немој да избрзуваш да донесуваш непромислени одлуки за кои подоцна можеш да се каеш. Не вреди за моментална заслепеност да се растури осум годишна врска.
    Иако пак можеби е и време да се стави крај на таа осум годишна врска. Се останува на тебе. Седни си со мирна глава и размисли си. Каков е твојот сегашен дечко со тебе?

    Да се надополнам.
    На времето кога кај бев во врска, кој не беше и премногу долга некои си (1 години и 5/6) месеци страшно ми се беше засвиѓал еден друг. Сигурно по некоја си случајност со тој постојано се гледавме демек случајно, низ улици, слаткари. Вака ми беше фин, мил и се ќе излажам ако кажам дека барем на момент непосакав нешто со него ама работите се сменија преку ноќ. Имав прилика да останам со него насамо не повеќе од еден саат ама меѓу нас не се случи ништо, затоа што и самиот знаеше дека си во врска ем го познаваше мојот тогашен дечко. Седевме, муабетевме и се на се сфатив дека сум го преценила. Да, преценила. Дечкото си се фалеше по малку, на секоја глупост што ќе ја треснеше сам си се лигавеше и илјади маани му најдов. Од тогаш ми става некако одбивен и не посакав ништо со него. Поентата ми е дека само физички ме привлекуваше, никако карактерно.

    Затоа ти викам размисли си добро, немој да си ја уништиш врската за после да се каеш.
     
    Последна измена: 10 јули 2015
    На Umbrella22, mici.i, kukla21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Dzvoncica23

    Dzvoncica23 Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Овој пост е мој ама си го заборавив пасвордот. Само да ве известам дека го послушав срцето и сум многу срекна воопшто не погрешив сега до мене го имам најдобриот човек на планетата. Раскинав со дечкото бидејки во главата ми беше само колегата и фала богу чуствата ми се возвратени дури и повеќе од очекуваното... Можда себично ама животот е еден и треба да сме срекни :) поздравче
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    4.009
    Допаѓања:
    19.728
    Пол:
    Женски
    Браво кога си успеала за помалку од месец да пресудиш дека си со НАЈдобриот човек на планетата, и дека за еден месец имате неизмерни чувства еден кон друг. Не е себично... глупо е :D барем кога си се решила на таков чекор, почекај малку да видиш дали вредело или не. За нецел месец сите се прекрасни. Ама си викам жалосно ќе е и за овој 8 години ако ти требаат за да откриеш дали е за тебе или не.

    Како и да е. Со среќа, имајте си убави моменти заедно, само имај си малку резерва, сепак многу кратко време сте заедно.
     
    На eloves, SimonaTino, exoticgirl и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Stella83 jas se slozuvam so tebe ednas se zivee probaj si mlada si (licno iskustvo ;)) mose malku ke te grize sovest na pocetok 2 -3 dena posle kako nisto ke e :* ... :wasntme:
     
  15. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Има една прекрасна личност, со став, карактер, убавина и интелект која зрачи со енергија. Нашите погледи случајно се сретнаа пред изнесно време, случајно приметив како гледа во мене, и почна и мојот поглед да бега натаму, и од тогаш сакам да ја гледам цело време. Досега немаме никаков контакт, освен што се шмекаме. Таа личност е многу помала од мене, а јас сум во долга врска. Не знам што да правам, цело време ми е во мислите. Штета што сме во погрешно време. :)
     
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.703
    Допаѓања:
    322.367
    Каква ти е врската ?
    Банална и еднолична или убаво ти е ?
     
  17. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Почна да преовладува монотонијата. Сепак има љубов, па си викаш ај ќе се среди... Не знам можеби е само период.... подолг.
     
  18. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Ako periodot e veke podolg prezemi si merki... :*
     
    На bombona23 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.887
    Допаѓања:
    218.208
    Пол:
    Женски
    Вакви ситуации на монотонија и сеедно во врската постојат кај многу партнери.
    Би ти рекла да не ја одолговлекуваш работата на "што биде нека биде" и да седнете со партнерот да поразговарате во 4 очи, не е фер и коректно да направиш нешто позади грб на човек кој го сакаш или си го сакал и кој ти бил се.
    Ако оди работата на добро со взаемен труд кон врската, на поработување на разбивањето на монотонијата и ако сеуште се сакате и сметате дека има надеж за вас добро.
    Ако не седнете и решете се за крајот, па барај си ја среќата и љубовта на друго место, можеби не сте еден за друг или пак можеби е сосема спротивното.
    Со разговор и труд од двете страни може се да се реши.
     
    На Petar80, Dzvoncica23 и bombona23 им се допаѓа ова.
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.367
    Допаѓања:
    77.732
    Пол:
    Женски
    Мене тоа ми се случува во последно време, почнав се почесто да мислам на друг со кој немам никакви шанси, постар е 12 години... Не ни очекувам нешто, но што да правам, некако посебен ми е и ми остана во глава. Нема да дозволам тоа да влијае врз врскава, како дошло така ќе пројде еден ден.
     
    На Marija Atanasova, peperutche21 и Petar80 им се допаѓа ова.