1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имаш дечко ама не и друштво?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од baby.90, 28 февруари 2011.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Baby.90, па не мора со нив да излегувате кога ќе сакате да сте во друштво, не мора да е некој пар, зашто да не е мешано друштво, некој не многу близок од факултет,работа?
    Мене искрено ме нервира излегувањето во парови понекогаш-сите седнати до дечкото, зборење во шифри за некој нешто да не се издаде или погрешно сфати,лигавење и да не набројувам.И така ниту моите другарки имаат нешто дечковци за сериозно, ни па неговите другари и кога сме желни за друштво сме излезени мои другарки и негови другари мешано и така ми е најубаво :)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    ние сме големо друштво-и јасно е дека се дружиме и све ама сите не сме еднакво блиски...но никогаш не би оставила друштвото ради дечко |( и после ако раскинам со него-со кое лице ќе ги барам нив????
    Без друштво не се може,има некои ствари -тоа се женски ствари :P :lol: ,кои не се зборат со дечко :^)