babylove овошни кашички

Имаш дечко ама не и друштво?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од baby.90, 28 февруари 2011.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.321
  Baby.90, па не мора со нив да излегувате кога ќе сакате да сте во друштво, не мора да е некој пар, зашто да не е мешано друштво, некој не многу близок од факултет,работа?
  Мене искрено ме нервира излегувањето во парови понекогаш-сите седнати до дечкото, зборење во шифри за некој нешто да не се издаде или погрешно сфати,лигавење и да не набројувам.И така ниту моите другарки имаат нешто дечковци за сериозно, ни па неговите другари и кога сме желни за друштво сме излезени мои другарки и негови другари мешано и така ми е најубаво :)
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  ние сме големо друштво-и јасно е дека се дружиме и све ама сите не сме еднакво блиски...но никогаш не би оставила друштвото ради дечко |( и после ако раскинам со него-со кое лице ќе ги барам нив????
  Без друштво не се може,има некои ствари -тоа се женски ствари :P :lol: ,кои не се зборат со дечко :^)