Има други девојки на фејсбук

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од fatbeautiful, 30 мај 2011.

 1. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  57
  Здраавооо....на сите нова сум на овој форум..па би сакала искрени одговори и мислења од сите,за мојот проблем.Вака одиме со дечко еден месец,се е супер ми оди по кеиф па дури и се немаме раскарено,за некои сериозни работи,но и сме од различни градоови.Па вака пред неколку денови случајно му го дознав пасвордот и му влегов во неговиот профил без да знае,и видов многу невкусни работи како на пример барал од еден негов другар да му реди девојка,на едно девојче од овој град кога си пишеле се фалел дека викендот имало многу за муванје,на други кога си пишеле велел дека нема девојка ии многуууу други девојки со кои се боцка.! Што мислите на сево ова и што би направиле да сте на мое местооооо?
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Фејсбук ..грешки

  Би му раскинала,одма,инстантно.
  Овој те вара сестро на све стране.Или барем има таква намера.
   
  На Anabela09 и ki-ki-ch-ka им се допаѓа ова.
 3. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  475
  Одете само 1 месец и велиш дека ти оде по кеиф :^) :^) Па скоро сите дечковци одат по кеиф на девојките од почетокот! А и велиш дека на други девојчиња велел дека нема девојка! Зарем тоа според тебе е нормално. Уште кога е раноо земи раскини му не давај да те понижува со тоа велејки дека нема девојка, но сепак размисли! Поззз :*
   
 4. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  24.037
  Видов насловот ти е фацебук грешки
  па ке пишам едиствена фацебук грешка во твојата врска е правење на фацебук профил  - фацебукот е корисен само за договарање и манијачење ништо друго 8)  едит : насловот е променет :rofl:
   
  На Anabela09 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.065
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски

  Како што кажуваш одите еден месец, па многу лесно е решението за твојот проблем. тој ако така почнал уште сега што останува за понатака на пр.да одите 1, 2 години... И што ако ти одел по кејф? а за тоа што викаш дека не сте се имале карано за сериозни работи- во врска од еден есец и нема баш за што многу да се караш и расправаш. Разговарај со него, ако ти признае кажи му Па-Па :) ако му значиш ќе те бара, ако не немора.... Јас ти кажувам ја како би постапила, а ти сепак си знаеш најдобро... колку и да ви е убаво понатака ти секогаш ќе се сомневаш или па за да не се сомневаш ќе треба да го натераш да го избрише фејсбукот а тоа ќе испадне како да му диктираш па гарант ќе почне да се жали дека го гушиш... среди си со време...еден месец е краток период не дозволувај сето ова да се пролонгира и да се мачиш... Поздрав :*
   
 6. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Решението е едноставно :!: РАСКИНИ МУ ВЕДНАШ ! лесно е штом одите 1 месец да е било година или две можеби и потешко ќе е било но вака... ;)
  Немој да се грижиш има и други на ,,фацебоок'' :rofl:
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Еден месец, чекај а виде нешто дата на муабетите. Второ....за месец дена не смееш да си дозволиш волку да се истревожиш, стави крај и готово...Додека не е касно.
   
  На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  6.297
  Пол:
  Женски
  еден месец ти оди по ќеф ок ама како што пишуваш во постот и на други како што гледам му оди по ќеф овај не се допишува само со една се боцка бара од другари местенка ехааааааааа каде си ти тука бе девојче искрено јас одма би му раскинала што бараш покрај ваков каква доверба ќе имаш ти во него понатака?никаква искрено позз
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.154
  Допаѓања:
  4.923
  ако разговорите се правени за време од тој 1 месец, раскини му и тоа едноставно сурово без објаснување :devil: па врска од еден месец јас лично не ја класифицирам во врска така да расчистувај со време
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  На твое место за такви „проблемчичи‘‘ нема никој да прашувам што би направил место мене.
  Доволно ми чукаат во глава дека типот е помини замини, во еден месец колку пати сте се виделе?
  Не вреди 2 минутки да посветам на него.
   
 11. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.568
  А,која си пак ти да му отвораш приватни работи без да знае тој?
   
  На le.soleil и Phyramide им се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.973
  Допаѓања:
  47.893
  Пол:
  Женски
  Фала Богу што отворила инаку којзнае до кога ќе ја мафтал :) А кој е пак он така да и прави?
  И уште девојче прашуваш тука што да правиш?! Ако се постовите од кога е со тебе, работава е јасна како солза. Ќе му кажеш чао, и така е нова врскава.
   
 13. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Бегај дур имаш време!
   
 14. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Мислам дека тој со тебе е чисто доколку нема што да мува па ајде ти си му тука!

  Најди си друг и најголем совет со фб не се замарај!
   
 15. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  57
  фала ви на сите мислења..иначе врската не ние започната на фб туку во живо.
  Иначе можеби за некој ова ќе ме свати како некоја лудача и глупава али го сакам прмногу и секако тешко ми е сега наеднаш д аму кажам : Слуши срце ти го открив пасвордот и како смееш д апишуваш со други девојки? ипак не беше чесно од моја страна што му влегов на фб без да знае незнам се осеќам ГЛУПАВО! Толку да лаже стварно незнам...од една страна сум му единствена а од друга страна ми мота на фб разни безобразни неколку денови ќе си ја оладам главата па да видам што да биде. Али ако видам нешто шо ќе ми го пукне филмот ее тогаш незнам шо би се случило :@
   
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Значи нема што да се ладиш,ќе те смота некако,пак ќе му паднеш в раце.
  Раскини му со време,ова на некој вид е понижување.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.973
  Допаѓања:
  47.893
  Пол:
  Женски
  Ама Маца! Она го сака, нели прочита? Ај може ќе се освести кога ќе го види со друга, па ќе пишува тука, го видов со друга, што да правам?Е тоа е.
   
  На H.VAGA и MacaLove им се допаѓа ова.
 18. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Или ќе имаме нова тема самоубиство...зошто ја изневерувал пред очи. :lol:
   
 19. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.536
  20 години. Еден месец. Љубов. Хакерство.

  Не е до мене бе, не може да е само до мене. :emo:
   
  На le.soleil, OzzyAngel, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  1. Немаш доверба во него бидејќи си му го дознала пасот.
  2. Врска на далечина
  3. Викал дека нема девојка
  4. Употребувал изрази со девојки како „Имам многу за мување..“

  Што сакаш уште? Решението е јасно раскини му. ;)