1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Има други девојки на фејсбук

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од fatbeautiful, 30 мај 2011.

  1. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Сестрице, ти го сакаш ама тој тебе очигледно не!!
    Како што си открила дека те лаже на фб, така ти раскини му на фб! :lol: :lol: :lol: :lol:
    Шала на страна, раскни си со време дури е тазе, за да нема големи плачки после!!
     
  2. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Gо сакаммм беее, ако се мафта со други битно она го сака.Aбе раскини таму тури му пепел 1 месец не е ништо срека на време си открила
     
  3. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    има други девојки на фејсбк, не девојка туку девојки, па ако ги има на фејсбук сигурно ги има и во живо, за еден месец врска нема што да се размислува јас би му раскинала
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Абе раскини му без ич око да ти трепне! Одите само еден месец тоа и не е некоја си врска :^) Расчити со него додека е време за немој за некое време тој да расчисти со тебе
     
  5. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Веќе си влегла и веќе нема за што да се осеќаш глупаво.
    На тоа да мислеше пред да влезиш.
    Anyway така ти реков затоа што сум строго против влегување на туѓи профили и да знам пасворд не ме интересира,затоа што јас како што не сакам некој да ми чепка по ЛИЧНИ пораки,така и јас не чепкам.
    Веќе кога си го направила тоа,мислам дека праведно ќе е и да му ја кажиш вистината, а за раскинување после двајцата ќе се договорите или искарате какоидае.
    Или па можеби сакаш да продолжиш да му отвораш и да му читаш пораки о.О?
     
  6. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Да не те разочарувам ама ти просто „плачеш“ да бидеш изварана. Терај вака ама сите до една/еден ти кажаа што е најисправно да направиш.
     
  7. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Вака, значи сите што ти пишале се во право, НО ти сепак не си мала ќе си размислиш сама, а тој "братот" остави го нека тера да се "мува" и да се пуфка по фејсбук и да "боцка" а ти мислам дека самата ќе сфатиш еден ден ако останеш со него и ќе си ја "удираш" главата во ѕид.Од пусто фалење машкиве нозете ќе ги превртат незнаат што да направат веќе на ова фејсбуков што не ќе измислат за себе.Само останува времето да покаже, но како и да е не чекај да помине време и време, гледај да спречиш нешто него да лечиш после, и со тек на време се се дознава ништо не останало недознаено.И не се замарај со тоа верувај се ќе се дознае.А тоа дека го сакаш прво размисли дали воопшто го сакаш она ама ГО САКАШ искрено или само страст некоја чувствуваш и голема симпатија спрема него, може ќе се свести понатаму кој знае, а и зависи типот дали е изживеан како што треба ако не е тогаш ти препорачувам оооодма да му раскинеш.Се надевам ќе донесеш правилна одлука.Поздрав !!!
     
  8. poizon

    poizon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Јас да сум на твое место прво би разговарала со него лице во лице.Да видиш кое објаснување ќе ти го даде,уствари и дали има објаснување.Сепак дечко ти е па имаш право да го прашаш.Но ако те праша од каде знаеш,од каде таква информација не му кажувај дека си му влегла во профилот.Измисли му нешто.А тоа што сте од друг град за него е во полза.Од каде знаеш ти што прави тој додека не е со тебе.Девојче,извини вака ама искрено ти кажувам што мислам.Сигурно те изневерува.Не му дозволувај да си игра со тебе и со твоите чуства.Но сепак ти си знаеш што е најубаво за тебе.Со среќа !!!
     
  9. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Јас лани имав врска на далечина и бевме заедно три месеци. Исто и мене ми одеше по ќефот господинот првиот и вториот месец и искрено мислев дека го познавам доволно за тоа каква личност е, бидејќи претходно ми беше другар. Се излажав очигледно, бидејќи третиот месец исто како овој твојот на Facebook порачиња, боцкање, ова-она со други.
    И тоа јас не му го знаев пасвордот, се се случуваше на ѕид кај него, значи типката го издаде и милиони други причини.
    Од таа врска, научив многу, внимателно ги избирам момците кои сакаат да ми се додворуваат или имаат нешто со мене.
    Мојот совет до тебе е, прекини дури не е предоцна. Знаеш како вели легендарната Мерилин Монро: A wise girl kisses but doesn't love, listens but doesn't believe, and leaves before she is left.

    Те поздравувам. :)
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Абе ова со Монро ти е закон |(
    Јас би му раскинала така на дечкото, ако сеа после 1 месец така ти прави што очекуваш за понатаму.
    кажи му во лице, ти влегов на фб, видов, не ми се допадна тоа што го видов, затоа сакам да ставиме крај, за понатаму ако се поправиш и сакаш да си сериозно со мене ќе размислам :?:
    Тоа би било доволно....
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Раскини му, ич не му ја мисли! Очигледно е дека те лаже, и тоа само еден месец одите а замисли како би било понатаму. Затоа заврши со ова додека е време. :)
     
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ја да сум на твое место, би му влегла во Фармвил, би му ги оставила сите пиперки и домати да му се исушат, и би му ги искубала сите кокошки! Одмазда! :devil:
    Нека види како е кога боли!

    :rofl:

    Шала на страна, ти ги загледав годин(к)ите па и не си толку младо чупе за да припаѓаш во несвест од тоа што си го видела на фацакнигата.
    Не си требало да му го отвараш профилот, тоа ко прво.
    Ко второ - тражили сте - гледајте.

    Направи му едно поштено remove from friends и шибај даље ;) Месец дена, јас не го сматрам ни за другарство не пак за врска. Нема да те боли барем толку.
     
    На SexiLy, zhap4e, NelChe и 3 други им се допаѓа ова.
  13. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Прво многу детски од тебе што си му влегла на фб, научи се што е приватност. Пирамитка убаво ти кажа тражиле сте, гледај те. А потоа веќе знаеш што прави во рок за еден месец и си поставуваш прашалници во глава??? Го сакаш? Хм!
     
  14. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Ви благодарам на сите одговори,проблемот е решен...поздравче :)
     
  15. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    сонце јас те разбирам потполно знам дека не ти е лесно и ти ја свакам и дилемата и јас имав ама потполно иста случка во мојот зивот пред година дена... како и да е и јас бев со него два месеци исто така врска во далечина и се гледавме само двапати во неделата за викенд :( за жалење бев типот сакаше повеке од мене што многу нормалноо немаше теоретски шанси да го добие... и он беше екстра фин со мене и доста добар нели кога му треба нешто на машко секогаш лиже гз најнормално... и тоа го сватив кога еден ден отворив случајно на фб кај него (самиот ми го даде пасс) и во чет имаше напишано на едно девојче дека сака да ја види незнам ова незнам она дека нема девојка и слично башка тоа беше ставен во врска со мене а на др профил со др девојче така што јас незнаев за тоа ама ете дознав и што друго ке правам... :( за жал многу е јасна ситуацијата му кажав што ме мачи и му кажав крај прво тој мене не ме почитува со тоа штом напишал такво нешто на некого за разлика од сегашната врска во која се осека разлика... и навистина од оваа врска научив многу дека нетреба да се верува на секој и дека секогаш треба све да се проверува но никогаш тоа да не се покажува ...така да сонце јас немаше што друго да правам мораше да ставам крај а до ден денеска дечкото ми пишува и ме бара за што знае сегашниот дечко и заедно го заебаваме на фб како што тој некогаш се заебавал со мене така да не му ја мисли мој совете поубаво сега стави крај зошто понатака ке ти биде потешко верувај ми а и врска во далечина нема некоја светла иднина секогаш ке постои дилема за тоа кој каде е а дда не зборувам ако случајно се случи да бидне нешто посериознода дојде до полови општењна мегју вас секогас ке постои дилемата за варање не велам дека врска во далечина неможе да опстане само е премногу тешко па остани ми поздравена и се најубаво се надевам ке го одбереш вистинското решение позздравче ;)
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    во случајот добро е што влегла оти имала и што да види ...
     
    На 1bunny и badem4e им се допаѓа ова.
  17. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    А како е решен ако не е тајна ? ! :wasntme:

    Феминкиве се утепаа oд типкање нели е фер да видат дали има резултат ? :?: :wasntme:
     
    На Spell му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lumenica

    lumenica Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Одам со дечко ми скоро три години. Преубава врска, најубава до сега што сум имала... Дпвербата ни е на највисоко ниво или да речам-беше. Што се вика планира иднина со мене, ми дава до сознание дека сака шо побрзо да си дадеме збор, т.е. да ме побара за жена.....најдобри другари сме пред се, н можеме еден без друг...но имам еден проблем ! пред некој ден, бидејки имав некое претцувство, му влегов во инбокс во фејсбук и му ги чиѕтав пораките....фатив неколку каде им се одвара на други во стилот убава си, ако сакаш може да пиеме кафе...едно девојче го прашуваше па нели си у врска...он одговори на овоа демек да јас имам дедевојка но некако после толку време се чувствувам во кафес бидејки врската е на некој начин обврска и сакам додека сеуште несум обврзен да поживеам малце, и ги прашува нив па нели и вие нкоас имате поитреба од романса или флерт иако сте во врска или брак....му кажав се испокаравме, и ќутеше на телегфон незнаеше шо да ми одговори само ми рече неможам да зборувам премногу се срамам во монетот од тебе незнам како ке те погледнам...ја не те заслужувам ти си премногу добро за мене, а ја сум премногу заљубен во тебе сеуште да знаеш дека сум изгубен незнам зошто го праев тој муабет со девојките ко да сум бил во друг свет....стварно сум збунета мислам дека светот ми се руши за миг а премногу го сакам, знам дека и он ме сака и покрај мојот перфекционистички карактер и сите кареаници шо сме ги имале.....барам искуство од вас драги мои !
     
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Па јас на твое место, малку би го оставила на игнор, да се прошета надвор од кафезот :^) .

    Најмногу ме нервира, кога ај зборат што зборат со девојки, ама кога ќе почнат да ја дискутираат врската со нив веќе стварно не личи на ништо.Зашто не разговара со тебе за тоа, туку со некои си таму ни чуени ни видени.Искрено тоа повеќе ми боде очи, отколку самиот разговор.И друг момент што не ми се свиѓа, е што он ова си го сфаќа како најнормална работа и штом вика дека било нормално,па дури и во брак, значи дека ќе продолжи без око да му трепне.

    Сериозно, остави го малку за дечкото да си осети како е да е пуштен од кафезот, а ти во меѓувреме убаво размисли дали би продолжила со него-пак ќе речам, не е зашто се пуштал на друга, туку зашто он тоа го сфаќа како нормална работа и вашата интима ја раскажува на други.
     
  20. lumenica

    lumenica Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Femina90, fala na mislenjeto...samo edno ke se nadovrzam...on ne mi rece deka e normalno, tuku koa se slusnavme kjutese se sramese da zboruva...samo mi rece deka mu bilo sega sram i rezil e toa so go naprail...nezanm so da kazam nekoj period nema da kont so nego...vcera mi pisa poraka kolku mu e teesko i svatil deka od koa ke izgubis nekoj svakajs kolku ti bila e bitna i znacajna taa licnost...ama ja ne mu vrativ nekako nemam kejf, epten se osekjam kako srusena :)
    [mod-kirilica:25xzxuan][/mod-kirilica:25xzxuan]