1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Има други девојки на фејсбук

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од fatbeautiful, 30 мај 2011.

  1. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Да, за таква опција за скривање да, а не кај едни сингл да се гледа, а за други да е во врска :)
    Изгледа погрешно се сфативме со INSIDIOUS .. :$
     
  2. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Zlatusko фала што ме појасни :) тоа сакав да го кажам погоре а не дека за едни е во врска а за други сингл.
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ок и до кога ќе се крие?еве се гледа дека секоја девојка има фатено по нешто така да нека се крие одредено време кога да е на виделина ќе излезе на ваков или на таков начин ако сака некој да те изневери фб е само една од опциите тоа е :|
     
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Миме јас на дечко ми нит пасворд му знам, нит на фб правиме мусбет. Не ме интересира што има кај него на ѕид , ни па него го интересира. Не знам зошто му се придава толкаво значење на фб? Јас повеќе го сфаќам како зезање, имам другар со кој на фб си пишуваме се и сешто и кој и да види мисли дека ми е нешто, а ние само се шегуваме. Сметам дека фб е играчка, а само несигурни девојки веруваат во тие глупости и ги проверуваат своите дечковци. Извинете ако навредив некоја, тоа е моето мислење, за мене фб е само место за зезање.
     
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Да, како што веќе кажав, НЕКОЈ ќе се најде и ќе каже. Кога- тогаш ќе се открие :)
    Ова фејсбуков е ѓаолска работа..Сите проблеми од него излегуваат..


    marama, и јас најмногу на свет сакав да си имам приватност, барем на фејсбук, како што кажа ти, играчка е. Ама... Кога тој/ таа не верува, ПА НЕКА ГО ИМА ПАСВОРДОВ, јас не правам ништо лошо на фб. А ако тој го има мојот пасворд, зошто да не имам и јас... и од еден коментар, порака на страна, се случуваат каранците..недоверба... НЕ е убаво тоа што го прават.
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Па Марама и ти кога ќе видиш вакви работи на фејсбукот кај дечко ти(по некоја случајност де) сфати го како зезање неговото нудење на други девојки ;)

    Подобро е да се открие него вака да те прави будала. И се соглсувам со тоа што не се срами од тоа што го направил, туку од тоа што си го фатила. Сериозно размисли за иднината на врскава. Еднаш изгубена доверба многу тешко се стекнува.
     
    На deathinside му/ѝ се допаѓа ова.
  7. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512

    се согласувам. уфф колку сакам да укинат тој четот -.-
    а ианку сум видела дека мн дечковци (а и девојки) што се влезени во долги врски а на фб си пишуваат ептен флертувачки со други :worried: не ми е јасно....како можат да ризикуваат да си ја расипат врската заради еден обичен чет разговор.
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не го барајте виновникот кај напумпаните гради или стегнатиот задник, крив си е дечкото што не си седи мирен. Ако те сака и си му доволна нема да додава полуголи девојчиња ниту да флертува на чет ;)
    Не е фб крив, не е крив четот.
    Стајте се во обратна позиција девојки, дали вие додавате набилдани типови и со коцки на стомак и флертувате на чет со нив кога сте до уши заљубени во дечкото м? Претпоставувам не. Ако вие може да се контролирате ќе може и тој ако му значите доволно :) ако не тоа е тоа.
    Џабе шпиунирање, џабе правење будала, кога некој не те сака ќе си игра како сака со тебе, дали на фб или преку смс или во живо ;)
     
    На calliope, Chocoholic.girl, sesilija и 2 други им се допаѓа ова.
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Фејсбук самиот по себе не би создавал проблеми ако се сфати како место за забава. Ама денешниве момчиња, а и девојки, таму се јаки фраеришта, јаки цури, муваат, имаат по неколку „на лагер“ како што велат, а во живо со клешта збор им се вади...
    Врска на фб не се одржува и не се расипува ако фејсбукот не се сфати како она што не е, начин на живот.
    За една врска да успее треба доверба пред се, а ако неа ја нема и без фб врската ќе пропадне.
    И дај не се замарајте, ја мува оваа, ја мува онаа, има оклу, има онолку на фб. Со тоа се замараат напалените тинејџерки кои се заљубуваат во првиот што ќе ги погледне! Сериозен дечко или сериозна девојка во врска во која што сака и е сигурен/на дека е сакан/а не би дозволил/а да пропадне врската заради фејсбук!
    Оставете го фејсбукот надвор од врската, минувајте повеќе време во живо отколку таму, запознајте се и изградете доверба... Најмалку е важно дали на статус му пишува сингл или ин рилејшншип...
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Има разлика помегу гледање девојки на фацебук (манијачење) и пишување со нив

    сега ако би одвоила 3 минути да ти покажам која е разликата

    Нема да се вадам на она , мажи сме ова она во крвта ни било итн...
    Работата е тоа што машките лица или барем поголемиот ден се под стресови и притисоци ...такви се факултетите кој нон-стоп прават притисок со нивните беживотни професори кој гледаат крвта да ја испијат на ученикот кога ке можат, или пак работа или притисок од жената дома и многу други работи

    Тој притисок таканаречен го нарушува животниот циклус на мажот , а тука и неговите изведби во кревет со девојката...
    Но стигнавме до проблемот . Како да го решиме?
    Фудбал? , тоа е релевантно (мислам дека вака се пишува зборот) ако тимот изгуби уште повеке се нервираш
    Пиво ? тоа ке се опијаниш ке бидеш срекен и погрешка ке зезнеш некоја работа и уште повеке нервоза
    Фацебук ? АХА ете го решението
    како што се приметува во изминативе 5 години на фацебук е познато дека понежниот пол (поголем дел) става слики во миничи , во купатило , полуголи , разголени , хип хоп и итн.
    Е сега тука е кључното решение драка пуци ...со секое гледање на тие убавини , машките лица се посрекни ...тоа ги усрекува , некои и се возбудуваат , некои им се разубавува денот итн..

    Таа срека потоа ја пренесуваме на другите и така денот е совршен , и све благодарение на твоите слики каде што ја покажуваш твојата убавина , или убавините на другите

    Гледам тамо раскинуваат зашто овој аднал девојки , зашто ставил лике на статуси итн
    НЕ! тоа не е изневерување , тоа е изворот на срека кај мажот
    Извор кој дотолку не го употребуваш правилно ке настанат компликации
    тоа се слабите мажјаци (поточно тие настануваат силувачи изневерувачи итн)

    Знам дека малце забегав од темата али мора да се објасни зашто мажите манијачат на фацебук слики од девојки

    Не ги оправдувам тие кој се допишуваат на швалерски начин али сепак како што напоменав тоа се слабите мажјаци

    кога веке сме кај изворот на срека еве еден пример ке ти дадам кој мене ми помогна а сигурен сум и на други 175187 машки

    Во школо кога бев под теророт на Љубица whore , цело време ме понижуваше , уништуваше пред целиот клас ... јас безпомошен идев дома изнервиран се карав со сите им го унишував денот
    и тогаш се зачленив на фацебук , почнав да аднувам и наидов на едно девојче (3то што пратив friend request и ме прифати) и почнав да ги гледам сликите ... има што да видам
    над шоља , до огледало , позади огледало со мачката со тангата , со миничот итн итн ...
    Јас бев пресрекен , толку срекен да седнав научив кај професорката и утредента добив 2ка
    односите со сите ми се поправија , и дури и нивниот дневен живот се подобри
    од тогаш па до денес еднаш неделно се манијачи и еве не сум имал тажен ден веке 3 години

    така да благодарение на вас девојките , мажите се пресрекни тоа нема да го признат пред вас бидејки знаеш кога Lion king кажал на кралицата Se topam vo tvoite oci .


    Би ги замолил модераторите да не го бришат постов да видат сите какво влијание има фацебукот на машките (повекето)


    благодарам што одвоивте моменти да го прочитате мислењево . Пријатно
     
  11. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Миме јас на дечко ми нит пасворд му знам, нит на фб правиме мусбет. Не ме интересира што има кај него на ѕид , ни па него го интересира. Не знам зошто му се придава толкаво значење на фб? Јас повеќе го сфаќам како зезање, имам другар со кој на фб си пишуваме се и сешто и кој и да види мисли дека ми е нешто, а ние само се шегуваме. Сметам дека фб е играчка, а само несигурни девојки веруваат во тие глупости и ги проверуваат своите дечковци. Извинете ако навредив некоја, тоа е моето мислење, за мене фб е само место за зезањe.




    АПСОЛУТНО СЕ СЛОЖУВАМ СО ДЕВОЈКАВА
    јас дури и го избришав фб поради тоа што видов какви се глупости се случуваат таму,така што без навреда мислам дека фб е стварно за зезање,за луѓе кои немаат што друго да прават.
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    абе убаво ќе беше сите да си го сватеа за зезање ама не е така бидејќи гледаме различни случаеви затоа има несигурност како сакате речете јас лично го користам само за потреба не дремам на чат никогаш речиси не се ни уклучувам сите се колнат и преколнуваат јас нема да те изневерам јас вака јас така ама од друга страна како во случајот на девојкава тие ветувањата се само празни излитени зборови така да секогаш кај секој има доза на сомнеж зато се проверва фб кот зато се пробиваат пасворди за жал тоа е вистината
     
  13. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Jас да сум на твое место,под итно би му раскинала,ти оди по кејфот за да те задржи како резерва,тој да имал некој искрени чуства немало да го прави тоа..Тоа е твој избор,ама сепак мој совет е да не оставаш секој да си игра со тебе.. :)
     
  14. Shekerna-Dama

    Shekerna-Dama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Одма раскини му, од искуство ти кажувам, дволичен е, а таквите се најлоши. Ќе ти го заврти грбот кога најмалку очекуваш. Подобро остави го, затоа што по месец или два таа која што ќе биде оставена си ТИ. Најдобронамерно. Секое добро. Поздрав! :)
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Рескини му и од моја страна!!!
    И што направи???????
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мојон има 4000 пријатели, што да правам :doh: :worried:
     
  17. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Хакни му го ...
     
    На LikeMe, mims-89 и Adi888 им се допаѓа ова.
  18. LikeMe

    LikeMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Odime vekje 3 godini, so pauza na 2 pati. POsledniov pat e vekje 4 mesec.bovsata nonstop mu lajknuva nesto.on isto na nejze i i komentira kako da i se umilkuva?ima li potreva od panika?
    [mod-kirilica:gsy18rsu][/mod-kirilica:gsy18rsu]
     
  19. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Мојот на сите 3 профили има по 5000 пријатели (познат е јебига :lol: )
    Колку пати до сега сме седеле кај него на фб и сме читале НЕПРИСТОЈНИ пораки од девојќи, и што треба јас да направам? Да скренам? И покрај тоа што јас му го знам пассот на сите 3 профили не му влагам, дури ни од љубопитност зошто знам дека не ме лаже, едноставно НЕ СЕ ЗАМАРАМ СО ФБ.
    Се зависи од тоа тој како се однесува со нив, а твојов дечко по постот што го имаш напишано не е рамнодушен спрема нив, така да и мојот совет ќе биде ист како на другиве феминки... РАСКИНИ МУ, и онака не ви е долга врската ( барем додека ептен не си се заљубила во него)
    Биди поздравена :hai: :hai:

    пс. постот не ми се однесуваше на likeME туку на претходната феминка што се пожали
     
    На LikeMe му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ако мислиш на мене да ти кажам го решив проблемот, сеа има 2500 :D
    Се зезав иначе, не се замарам :D
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.