1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инфекции

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од vesnicamk, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    на гинеколог под итно, не е дозволиво крварење при однос.....немој тука да прашуваш да си одиш на лекар може да е инфекција, воспаление ама ние тука само може да погодувамее.....на лекарр правоо
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    прв пат читам и слушам дека нечив исцедок мирисал на лук :lol: сериозно....гинеколог неможеме тука да кажеме што е, не сме стручни лица ниту предвидувачи......гинекологот е за тоа...тој не јаде луѓе прегледува и помага така кажи и на другаркати
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Е да и јас и викав право на гинеколог ама таа малку е плашлива....Фала ти на одговорот па ќе и пренесам,макар шо и јас мислам дека е кандида и дека не е нешто многу страшно... :)
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Goga123

    Goga123 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    Значи вака, имав проблеми со вагинален исцедок, менуваше бои и мирисаше многу гадно а исто така имав и болки за време на сексуален однос! Отидов на гинеколог направив ПАП тест и тест на микробиологија и резултати ми беа добри и гинекологот ми препиша вагинални капсули од кои ми помина додека ги користев но откако престанав инфекцијата пак ми се врати и повторни ги земав и еве ми помина немам веќе таков исцедок се е нормално но болките докдека имам односи не престануваат :( секогаш кога ке имам односи имам големи болки и тоа трае цело време, не престануваат. Дали знаете од што може да бидат тие болки и како да ги снемам? :|
     
  5. noname35

    noname35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    7

    Истото ми се случува и на мене освен тоа што јас мислам дека имам и кандида.. Како и да е, ако дознаеш од што се болките, кажи ми. Ти благодарам однапред. Поздрав!
     
    На teddygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    од вчера ми се појави бело прање можам да кажам во големи количини и тоа како да уринирам-само кога сум седела подолг период... |( ... ете се измив со сода бикарбона и вода сега,ќе отидам да си купам брусница-ќе пијам чај... па некој совет друг?
     
  7. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    dali nekoj moze podetalno da mi objasni nesto za gardnerellavaginalis? na pap test mi ja otkrija,zemav vaginaleti klindamicin,no sega kako da se pojavija pak istite simptomi (sekret so neprijaten miris||) vo sosem mali kolicini.... imala li nekoja od vas iskustvo so ovaa bakterija?
     
  8. laly.k

    laly.k Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki imam edno prasanje koristam vaginaleti neo penotran forte ama dobiv mestruacija dali da prodolzam so koristenje ili ne?
     
  9. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.722
    Допаѓања:
    3.365
    Не , гадно е а и нема да има дејство :)
     
    На laly.k му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Имам зголемен исцедок кој е погуст и грутчест, бојата варира понекогаш бела,жолтеникава а понекогаш како зеленикава... има многу јака лоша миризба, а и мочта понекогаш ми мириса чудно... од време на време се јавува чешање и црвенило, а доколку се почешам повеќе може потоа да ми се јави печење при мокрење и благо отекување... Дали е некоја инфекција и како се лекува?
    Инаку не сум имала сексуални односи, но петинг да.
     
  11. Beachgirl

    Beachgirl Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
    Јас знам дека gardnerella вирус е кога ph вредноста е нарушена и не е некоја опасна инфекција
     
  12. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    feminki da ve prasam da ne znate nesto poveke za bakterijata klamidija na rezultatite mi pisuva pozitivno a na doktor cak za edna nedela imam zakazano a na net citam nes deka tie so ja imale ne mozat bremeni da ostana itn pa ke ve molam vase iskustvo ili na nekoj blizok iskustvo ke mi bide od polza sea dodeka da odam na doktor fala mnogu
     
  13. Dea8

    Dea8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    78
    Несакам да те плашам... ама имам една пријателка што порано имаше кламидија- ја закачи од една вечер само што направи глупост со еден незаштитен секс, а подоцна и се појавија симптомите |( А сега е мажена и неможе да има деца.....мислам дека има влијание тоа во која фаза е, таа касно ја откри и касно реагираше, знам дека имаше веке запушување на јајцеводите.
    Јас не сум толку блиска со неа,не знам како се лекувала, не знам точно дали е од тоа проблемот што нема деца, ама можно е.. :sweat: ... Ти посакувам среќа...
     
  14. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.871
    Допаѓања:
    34.156
    Пол:
    Женски
    Ај сеа морам да прашам... Откако имав однос в4ера од синока и денес сабајлево ми се јавува исцедок некаков сеуште не е со некој мирис и не е бело прање туку исцедок.. можно ли е да е некаква инфекција порадди незаштитениот однос ?
     
  15. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Нормално е вагината да има некаков секрет, не може да нема.
    Не верувам дека ти е инфекција, затоа NO паника :) Ако видиш некоја промена на исцедокот, мирис, густина, боја тогаш може да се сомневаш во инфекција :)
     
  16. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    И јас имав кламидија, но рано ја открив, со терапија изчезна :)
     
  17. noname35

    noname35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    7
    После колку време се појавуваат симптомите кога имаш кламидија и кои се симптомите ?
     
  18. angelinaskopje

    angelinaskopje Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    mi se pojavi kandida, smv i rubela kolku se tie steti infekcii planirame bebe dali se opasni tie infenciii gin mi kaze deka ne se stetni ve molam pisete mi
     
  19. angelinaskopje

    angelinaskopje Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    vaka proveriv mkorka mi pronajdoa mala infencija sakam da znam daali smeta vo bremenosta zasto so maz mi planirame bebe i dali nesto treba da se pie za infekcijata kako na primer nekoj caj
     
  20. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    ас симптоми имав тоа што нонстоп имав секрет(кој што мн јако мирисаше) едноставно неподносливо беше.. постојано носев секојдневна, без секојдневна на 1 саат гаќи треба да менувам. И кога имав односи дечко ми ми викаше дека кога свршувам мн јако ми мириса и затоа бев на гинеколог и така ми ја открија.. Вака може ми се случило 1 месец да биде и одма отидов на гинеколот
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.