babylove кашички

Итно!!!! Болки после абортус?!

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од mkkd, 1 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mkkd

  mkkd Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво..сакам да прашам јас вчера извршив абортус и имав боли во долниот дел од стомакот. Докторот ми рече дека тоа е нормално. Но во вечерните часови имав големи болки. Денес кога станав немав никаква болка а еве пак почнуваат големи болки. Дали може некој нешто да ми препорача. Дали сето ова е нормално или??
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.744

  , после абортусот има мали болки исто како при менструација и може да има крварење уште некој ден.
   
 3. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Да нормално е,значи сепак се реши за абортус МКДД.......најверојатно ова ти е нов профил со слично име така??
   
 4. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Нормално е мали болки, ама штом имаш големи треба да отидеш на гинеколог и по можност кај друг а не кај тој што ти го правел абортусот. Поздрав и се надевам дека се е во ред. Иначе нормално е и крварење, како за менструација, ако е многу големо може да биде проблем.
   
 5. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  другарка моја пред една недела абортира, една недела крвари по малку и ја боли стомакот, последните 2 дена почна многу да крвари и уште је боли стомакот. има некоја искуство, дали е се во ред, дали да оди на преглед???
   
 6. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  77.608
  Пол:
  Женски
  не е нормално.поминала една недела не треба да крвари обилно,дури и треба да престанало крваренјето.а болки па ич не треба да има.под итно нека оди на лекар,да не не ја исчистиле убаво.
   
  На makedonkamak и stefi23m им се допаѓа ова.
 7. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.142
  Hема некое посебно правило после извршен абортус по колку треба да крвари,све зависи од самиот организам,пожелно е да си посети гинеколог,кај некои може крварењето да трае и удоговлекува и до три недели,со нормално крварење па да премине до обилно,па веќе само што прекинало,да се поклопи со менструацијата.
   
  На stefi23m му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.510
  Допаѓања:
  9.068
  Пол:
  Женски
  Штом има крварење сеуште и болки мора да оди.
  За такви работи не треба да чека.
   
 9. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  На форум не можеме точно да одговориме, така што најдобро е да отиде на преглед. Болки само по себе не се проблем и се очекуван симптом, но многу да крвави може да е проблем (освен ако не се поклопува во периодот).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.