И се врати на бившата...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Adi888, 31 март 2011.

 1. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Значи имав дечко одевме 2 месеци..врска на далечина..во почетокот врската беше супер..ни љубомора,ни замарање со бивши ни ништо...наеднаш се појави една негова бивша..сакала да го врати него нз шо..ја средив неа..после настанаја еден куп проблеми..се каравме речиси секој ден...а после пак се смирвавме..после настанаја уште еден куп проблеми и дефинитивно се скаравме..јас молев да се смириме..и се смиривме..другиот ден ми рече дека згрешил..и се скаравме пак :( ..пишиме секој ден..му кажвам дека го сакам..вчера ми рече дека уште ме сака ама дека ќе му се врати на бившата и ете го денес се смирилл... ;( :@ :@ :@ ..ве молам поможете ми и кажете ми како да го вратам..знам дека ме сака..Однапред Фала! :*
   
 2. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  Помошш!! :(

  те сака ама се вратил на бившата?
  не можам ова да го сватам?
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  значи не се изјаснав убо..заради проблемите шо настанале не можел да продолжи со мене..
   
 4. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Помошш!! :(

   
  На Adi888 и kelly.r им се допаѓа ова.
 5. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  Помошш!! :(

  не е со тебе само заради проблеми кој се предизвикани од негова страна од негова бивша?
  Што се замарааш воопшто ?
  ако вака бега од тебе на секој проблем без разлика каков ти ке трчаш по него за да ти се врати:?
  ако навистина те сака нема никој да го спречи да биде со тебе
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  да..сето ова е точноо..преубо кажано..ама зошто јас не можам да го заборам...го сакам премногу се би напрајла за да го вратам...се одлучив да му го свртам грбот..почнувам да не му пишам прва...одма тој ме бара пиши и се сл...
   
 7. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Помошш!! :(

  Неможиш да го заборавиш затоа што пресно сте раскинале, сеуште си пишувате и сл. Значи тој сеуште е дел од твоето секојдневие. Пробај да се занимаваш со работи кои ти се интересни и тоа со полна пареа, занимавај се на начин на кој ти најдобро знаеш и најдобро се чувствуваш + подалеку од него. А и не е неколе долго време 2 мес што одите, кога ќе имаш подолга врска со личност која особено ќе ти значи ДАЛЕКУ МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ОВОЈ СЕГА ќе сватиш дека напразно се нервираш и го трошиш времето мислејќи на него, а времето е скапоцено :* добра ноќ
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  да не можам да го заборавам се знајме веќе една година а 2 месеци официјално бевме во врска ..го бендисвам уште од денот от ко се запознавме...не можам да го заборам..се ме потсеќа на него...фала премногу ..добра ноќ :* :*
   
 9. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  Помошш!! :(

  убав совет доби сигурно ќе се најде некој сто пати подобар,кој што ќе ја заслужи твојата љубов.
  Едноставно игнорирај го не и ниту прв ни последен
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ani.Anika

  Ani.Anika Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Помошш!! :(

  срцке кога сте почнале вака скарани-смирени мислам ако некој не се оддалечи на некое време така и ќе продолжите и така тој де тебе ќе те сака де бившата....пробај остави го нека искулира со неа, не му досадувај прави се на тошо некое време,па откако ќе се скара со неа по кратко време побарај го ама онака како пријател па кога ќе се видите припушти му се пак ;) мислам ќе упали :) барем кај мене успеа, не знам колку е препорачливо за кај други :?:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  да ама ете сакал сериозна врска да почни..а не можел со мене заради проблемите шо настанале...знам ме сака и се ќе напрам за да го вратам..фала многуу...поздрав ;)
   
 12. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  846
  Помошш!! :(

  Побогу девојче, два месеци си била само со дечкото и тоа врска на далечина, а одма почнуваш со кукање не си можела да го заборавиш, многу си го сакала, итн. итн. Да ти кажам нешто, не може да чувствуваш вистинска љубов кон некој што го познаваш само два месеци, па башка и од друг град е, па можам да замислам колку ретко сте се гледале. Ти сега си само занесена, а не заљубена. И како си успеала да го засакаш толку брзо, уште побрзо и ќе го отсакаш.
  Немој да правиш глупави потези за да го вратиш, бидејќи очигледно е дека типот само те матка, има некои задни намери дефинитивно. Ете го, си се смирил со бившата и нема што ти понатаму да преземаш мерки за да го вратиш, немој да бидеш патетична. Наместо тоа, излегувај, дружи се, смеј се, опивај се...Прави што ти душа сака. Ти гарантирам дека ќе го заборавиш за една недела.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  Помошш!! :(

  и утре ако испадне пак некој проблем и он пак избега?
  не можеш да го држиш врзан до тебе цело време едноставно ако оди нека оди и што има врска ако сте биле заедно година,луѓе во брак по 20-30 години се разведуваат па никому ништо
  Секој нареден е подобар од предходниот :)
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  Да два месеци бевме заедноо..се знајме веќе година дена..чувства имам кон него од ко го запознав значии..а после одредено време дознав дека ме сака...и се напрај само за да се фатиме и се сл...ме сака уште знам..ама повреден е и зато се смири со бившата...
   
 15. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  Драга Adi888, човеков е идиот кој што се заебавал со тебе. Не те сака. Најискрено ти кажувам, имам искуство со слична работа баш кога бев на твоите години, тогаш слепо веруваш дека некој те сака.
  И покрај некои нивни постапки, (како ете во твојов случај враќање на бившата), пак сме биле убедени дека нас не сака. Но не е така верувај. А знам дека и самата знаеш, ако вистински те сакал, ќе бил со тебе, а вака само ти мачка очи.
  Ќе дојде нов во твојот живот, не се замарај со особа која толку малку била дел од твојот живот, рачунај го ова како некое искуство плус во животот. ;)
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  Ти благодарам премногу...ама јас стварно не можам да го заборам..и ден денес уште ме бара ми пиши и сл..зошто го прај то ?? :(
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  И те молам не биди толку наивна. Повреден бил па затоа се смирил со бившата. :D |(
  Тоа ти е само наоѓање изговор. ;) Еве , прашај било кое машко, повозрасно од тебе, ќе ти ги објасни овие работи. Не верувај слепо во никого да не бидеш повредена во животот!
  Го прави зошто сигурно сака да те има како резерва, ако раскине со неа ти да бидеш тука и да има некоја. Откачи го мој совет. Ќе покажиш дека имаш став и принципи. Не дозволувај да ти прави така.
   
  На Ani.Anika и Adi888 им се допаѓа ова.
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  17.960
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  Пробвам полека полека да му го свртам грбот..ама пак пишии ме бара и слично...не можам да разберам стварно зошто го прај то..
   
 19. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Помошш!! :(

  затоа што сака да седи на две столици, на три и на секоја која ќе му го дозволи тоаЧ Која е логиката да те сака а да се смири со бившата? Или од многу сакање кон тебе го прави тоа.Не видов во профилот колку години имаш ама што е многу, многу е!За два месеци и да ти се случи таков бум.Тоа е само така во твојата глава. Колку убави работи има за да го насочиш твоето внимание а ти гледај трчаш кон некој кој ти го врти грбот.
  Сега ќе ти кажам една работа за мене, не знам каков призвук ќе ти даде ова.Јас почнав да нижам успеси дури тогаш кога почнав во мојот круг да ги ставам единствено луѓето на кои сум им битна. кои ми покажуваат дека им значам а не секого, зборови е најлесно да се кажат, дела,дела. Сега ми е многу поубаво вака.Имам мал круг на пријатели, многу мал, мама,тато, љубов ( трипати мери еднаш сечи ) и тоа било тоа. А претходно исто, ми кажал дека ме сака, да тоа е.Каква заблуда е тоа.Се додека еден ден не седнувам и си викам:Зошто да си го измачувам срцето, имал ли уште едно за да го дадам ова првото.наместо да си бидеме мазохисти на сопствениот живот, ќе си одбереме совршена градина создадена за нас и некој што ние ќе го одбереме.Мислам дека ќе се сложиш и ти и другите подеднакво.
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  Помошш!! :(


  Потпишујем !!!! И печат ќе ставам ако треба.....Повреден бил и затоа е со бившата а? :D Уште си сега во заблуда...Ќе излезеш од овој период и ќе се маваш со глава у зид колку си била слепа....А вака најдобронамерен совет послушај од машко и плус постар - Избриши го од твојот живот, сака да е со неа, нека му е се најдобро, а ти продолжи си со твојот живот.....Сакаш послушај, сакаш не.....твој избор
   
  На Gea, Adi888 и zhap4e им се допаѓа ова.