1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И се врати на бившата...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Adi888, 31 март 2011.

  1. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Помошш!! :(

    Девојче а бившата од неговиот крај е? Ако е од таму, секако дека ке биде со нејзе, врските на далечина за да останат бараат мнооогу голема лјубов, и сериозност од двајцата. Него очигледно му лета умот, ни тој не знае што сака. Остави го настрана, барај си симпатија од твојот град, уживај си во љубовта, не влегувај си во непотребни проблеми и не си го мачи мозочето мислејќи на него бре. :^)
    Тој и онака не бил твој.
     
  2. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Помошш!! :(

    Единствено што мислам дека е исправно е да го заборавиш. Врските во далечина се тешки и навистина напорни, ако сега и се вратил на бившата и подоцна се смирите и повторно разговарате односно се допишувате како ќе значиш дека нема да биде со неа дека моеби и моментално е со неа. Тој те оставил поради проблемите што ви ги направила таа, таа којзнае што му рекла навистина е тешко така. Најдобро би било да го заборавиш. ;(
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Помошш!! :(

    Го прави затоа што едноставно ЗНАЕ дека си му 100% на располање.
    Знае дека може да те има во секое време, само да ти се јави и да се договори со тебе.
    Затоа што знае дека не можеш без него.
    Знае дека едноставно може да те контролира.... а, на кое машко тоа не би му се допаѓало а?
    Но, ако му се допаѓа тоа да те контролира, тоа не значи дека му се свиѓаш ти, уште помалку значи дека те сака. КОЈ БИ ТИ РЕКОЛ ДЕКА ТЕ САКА ЗА ТОЛКУ КРАТКО ВРЕМЕ?!? ...БАРЕМ НЕ НИКОЈ КОЈ ШТО СТВАРНО ТЕ САКА !!!
    Има тој кого да сака и треба да ја оставиш ТОКМУ ТАА личност како што веќе ти напишале сите како што гледам да се грижи за тоа што таа има покрај себе и во крајна сметка нејзин е, нејзино е не е твое.. ако било твое немаше да се допишуваме сега тука :)
    Понекогаш LOVE IS NOT ENOUGH посебно кога е само со зборови без дела....
    Понекогаш е подобро да имаш некој што ќе те почитува и никогаш нема да ти каже те сакам, ама ќе го приметиш како по сто пати те прашува дали нешто ти се свиѓа или не, пошто нормално ако не ти се свиѓа и не мора баш тоа па да го правите... онака според него :)
    Во животот ќе имаш уште многу вакви ситуации, се надевам искрено полесно ќе ги надминеш само :D а за некое време богами ќе се смееш на тоа што си убедувала толпа непознати дека не можеш без некој си глупчо, на кој што па и нема што да ти се свиѓа побогу :)
     
    На Gea, Adi888 и Sunshine555 им се допаѓа ова.
  4. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    да од неговиот крај е...му лета умот и то многу...сака да биди со секоја шо ја бендсива и шо ја сакаа..
     
  5. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Нема што да пробуваш да го вратиш ако и’ се вратил на бившата, војни ќе почнуваш ли? :)
    Едноставно, тој си отишол кај бившата, а ти сега насочи се кон идниот. :)

    (знам дека е лесно да се каже, а тешко да се спроведе, но тоа е моментално најрационално решение. Дури и да го вратиш, си кажа дека е „женкар“ со постовите, па мислам дека вечно ќе си несигурна за тоа дали ти е верен.)
     
    На marama и Adi888 им се допаѓа ова.
  6. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    значи да премногу е точно ова шо го имаш напишано..тој почна прв да трча по мене...тој го направи првиот чекор во почетокот врската беше супер..си вервавме иако бевме далеку..се гледавме на неколкку дена...наеднаш не знам што му стана..и го приметив то шо стално ме прашваше дали нешто ми се допаѓа или не..ама сигурно лета со умот оти мисли дека секоја шо кје ја бендисва и сака дека можи да ја има..на сите му кажваше дека ме сакалл..се распрашваше за мене се и сешто...ми даде до знаење дека ме сака..а сега не можам стварно да го заборам..пробвам да му го свртам грбот...полека полека..знам дека еден ден ќе моли ;)
     
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    А како си ја средила бившата негова? Советот што ќе ти го дадам, прифати го како најдобронамерен. Неговата бивша е негова работа. Нема што ти да и` се мешаш. Ако тој самиот го охрабрил тој контакт, не го барај проблемот во неа.

    Според досега прочитаново, дечко е типичен пример за его-манијак, а твоите постапки му го даваат точно тоа што го сака - да се почувствува баран и важен. Ваквото „сакање“ остави им го на хероините од шпанските серии, кога некој те сака во вистинскиот живот, верувај ти ќе бидеш првата што ќе го дознаеш тоа. :)

    Подалеку од него, ехее колку машки има, плус 17 години имаш, цел свет ти е на дланка. :)
     
  8. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    хах да..спремен беше се да напрај за мене...секој ден ме убедваше дека ме сака..на сите му кажваше дека ме сака..на бившата му рече да не се меша оти мене ме сакал..и сега мене ми враќа??..спремна бев се да напрам за него значии..ама после ова не знам....
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333


    Таков не ти го ни треба ако бега веднаш на првиот безвезален мал проблем
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Adi888 девојко
    ајде прво биди искрена спрема себе и пред да превземиш било каков чекор размисли и запрашајсе дали типот воопшто вреди да правиш нешто за него му се вратил на бившата а ти сакаш да го вратиш него :o море море и да му го крениш егото до бесвест демек сите трчат по него ади никако ајде покажвај заби и силен карактер девојко состави една порака и отерајго опичку матер па да видиш дали ќе му биди сеедно и бившиот мој ми се праеше некој мачо мен ама му покажав каде му е местото и сега знај дека имам дечко и уште звони се кај ама касно е ајде каде е кремот во градот што вртеше жени
    покажуму го местото и ти на овај нека не се курчи се смирил со бившата со неа нека си остани биди ладнокрвна 100 на сат не паѓај на провокации тоа ќе му дојде како шамар него и ќе види дека имаш карактер и ако сака да те врати тој треба да се потруди не ти
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    фала ти премногу...го вртам грбот....ќе бидам далеку ко ќе биди среќен сеа со неа..а уште подалеку ко ќе почни да пати и пак да ме бара ...
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    тоа што е за тебе ќе ти се врати а ако не се врати значи дека те чека нешто мн.подобро и нешто повеќе заслужваш како што ти рекоа имаш 17 години светот на дланка ти е ;)
    уживај правата љубов никогаш човек не го одминва
    а на дечково ќе видиш колку ќе му трај помирувањето со бившата седиси на страна и само смејсисе :lol:
     
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    хаха абе и сега се смеам јас...оти знам дека нема да трај долго иако тој вели дека почнал сериозна врска сеа ..а толку брзо да ме заборај НЕМА ШАНСИ... :)
     
  14. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Толку брзо да ме заборави нема шанси ?! ооо Боже мој :^) добро бе девојче навистина е можно да си толку наивна или се правиш :fubar: Си добила 100 совети дечкото се зезал со тебе те ИСКОРИСТИЛ прифати го фактот !!! :!:
    Чекај уште еднаш сте биле во врска ДУРИ 2 МЕСЕЦА ваааа богами успех дооолга стабилна врска нема што :tmi: :?: и најак од се ми е изговорот зошто му се вратил на бифшата :lol: а не ти паднало на памет дека може си му била краткотрајна забава или не дај боже сакал да ја направи љубоморна .... :?: :^) ама ок знам вакви сценарија не ти одговараат :x освести се редно е :|
     
  15. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Жабче,мислите си ми ги читала додека си го пишувала постот :!:
    Сакав само да додадам дека сето ова го прават неизживеани дечишта, кои се единствено сигурни држејќи се за сукњата на мама, а штом добијат внимание од друга жена - ОДЕ ПОНОС ДО НЕБЕСА :whew:
    Не знам Ади,како ја ти виде љубовта од негова страна? Што ти пишува од време на време? Тоа е само да провери дали си уште загреана за него и ти пушта помалку водичка, за да не престанеш да се надеваш.
    А километрите што ве делат не се проблем.Дечкото што ја сакаше другарка ми, долета од Детроит за да ја побара за жена- АМА ВИСТИНСКИ ЈА САКАЛ!!! Човекот прелетал океан, а не нашава државичка -да скокнеш во три чекори ќе стигнеш од Богородица на Табановце,а со лактот ќе си во Србија :lol:
     
    На Adi888 и zhap4e им се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ох Геа, како си само во право за сакањето и далечината :) честитки за другарка ти и ја би тоа некој за мене некогаш и некаде :lol: :*
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ani.Anika

    Ani.Anika Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    7
    во право е мистери....јас две години ги поминав во депресија и што се не направив....зошто? сум мислела дека уште ме сака а тој веќе си имаше врска која за тие две години стана сериозна :^) и кога сватив дека тој иде даље и баш го боли за мене, ми текна да си ја удрам главата од зид и да се прашам “алоо шо прајш будалоо?? сакаш да стасаш до психијатар?? :fubar: “ и кога ќе си направиш една ревизија на целата ситуација и на сите нешта со ладна глава и малку да подразмислиш како другите би гледале на твојава ситуација, верувај полесно ќе биде ;) проверено! не се замарај, размисли дека можеби веќе пропушташ добри шанси во твојот живот! гледај напред а не назад девојко....било поминало и не се враќа, гледај тоа што допрва доаѓа! ако е тој во тоа што треба да дојде, ќе стаса кога-тогаш, не си го траскај ти мозокот! :!:
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Женскиии..фала ви на сите за советитее :) :inlove: ..ве гушкаммм :lol: ...јас веќе раскинав со него за конечноо..и сега можи друг да си фатам :$ ...на крајот заклучив дека сум била будала шо сум плачела по него..па ајде синкир само тој е на светот...има некој подобар сигурна сумм...Поздраввв ;)
     
  19. Ani.Anika

    Ani.Anika Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    7
    добро е кога си сватила без да си ја тресниш главата во ѕид :D ајде со среќа што е за тебе нема никаде да оди тебе те чека да си знаеш ;)
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    па нормално дека ќе продолжиш понатака ............мн среќа