1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде води „трулата“ врска?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tanjamm, 12 јуни 2017.

  1. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Тоа е страв да не се остане сам. Води до бременост, па брак, па неверства итн.
     
    На kuc му/ѝ се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Најчесто во пропаст. Дечкото си поминува време со други, додека таа си става слики на фб и други социјални мрежи. И не оди, едноставно не оди ама ако со главата не сфаќаш и не ги гледаш нештата џабе е се.

    Во однос на подароците не глумете светици. На сите вас ви годат подароците од вашите дечковци, на сите ни значи подарок за месец дена врска, за 3,6 и за година, подарок за роденден. Некогаш и тие да почастат и ние да почастиме.
    Се водам според полемика дека еднаш јас, еднаш тој ќе почасти.
    Во врска со одмори не ни сакам тој да ми плаќа, сама ќе си го платам својот дел, а тој својот дел меѓутоа кога одиме како пар, сметам дека треба заеднички да се договориме околу другите трошоци. Пр. Моите и неговите пари да ги споиме на куп.

    Не сакам себични луѓе и некој да се стиска за кафе. Животот е еден, сега ако не живееш кога?!
     
    На Lily92, cresa-jagoda, mode-kristina и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.992
    Пол:
    Женски
    Никаде не води. Или ќе изгубат уште некоја неповратна година заедно и врската ќе пропадне или ќе заврши со брак кој ќе биде несреќен или кој за кратко време ќе се распадне. Обично ваквите врски траат и траат поради стравот кој обично се јавува кај девојката дека ќе остане сама и дека нема да си најде друг.. Јас попрво би била сама и многу посреќна со друштво со кое ќе имам добра забава и никој нема да ме ограничува во ништо отколку да бидам со некој идиот кој ќе си ги тера сите ќефови а мене ќе ме третира како ѓубре. Секој си знае, како му е убаво така нека си прави.
     
    На Tanjamm и mode-kristina им се допаѓа ова.
  4. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Не е подготвени за деца и затоа не се ни земаат сеуште.
    Од една страна си велам - барем не се сами и тоа е успех, од друга страна - која е поентата ако не оставиш ништо зад себе?
    А времето тече.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Do psihicki bolesti, I unistuvanje na zivotot
     
    На cresa-jagoda, mode-kristina, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    47.654
    Пол:
    Женски
    Води кон - Ќути има и бетер.
    Некоја банална утеха за да не се соочиш со реалноста, уште побанален изговор за да останеш во врска која не те исполнува. Па затоа замижуваш и премолчуваш работи кои до вчера не си можел да ги смислиш.

    Како прв ќе го издвојам стравот. Став од нешто ново, страв од промена, страв од неуспех.
    Второ е самотијата и осаменоста. Некои луѓе едноставно не знаат и не можат да бидат сами со себе, па порадо би биле во трула врска ами сами во сабота навечер пред телевизор.
    Трето е возраста. Сите се свесни дека приликите се намалуваат како старееме, па водени од второто додадено на третово одлучуваат да се задоволат со тоа што го имаат.

    На крајот од денот трулата врска води негде, има многу патишта а нас е изборот кој пат ќе го одбереме.
     
    На Avery, blueeparadise, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.255
    Tоа ми е поентата, дека замижуваат пред понижување кое и мало дете би сфатило дека е понижување. Свесни се дека шанси за некој нов лик нема, или се скоро мали. Се фалат одвреме навреме за утеха пред околината, му купив ова, она, бевме ваму, таму, а всушност по несигурноста во очите знаеш дека лаже. Тоа е врска каде само даваш, давам време, внимание, пари кога постојано се е на твој терет, а на крај тој некој ќе те шутне без да размислува ни секунда и пак си сама, како што и цело време си сама, само се тешиш дека имаш некој. Реалноста треба да се погледне во очи. Похрабро е да се соочиш, отколку сама себе да се лажеш.
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Води во пропаст.
    Подобро сам отколку со било кој, рекол некој. Има луѓе кои, сепак, само за да не бидат сами, завршуваат токму со било кој... и го трпат. Штета.
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  9. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.728
    Пол:
    Женски
    Во пропаст секогаш...
     
  10. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Пропаст дефинитивно