1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како би постапиле?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од irena-10, 14 декември 2010.

  1. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    На дотичниот господин неделава му е роденден и јас се мачев да го изненадам и ми се убаци со муабет дека на денот на роденденот вечерта е кај баба му и дедо му као ќе се собирале, ама НАЈВЕРОЈАТНО нема да се задржел до касно, ако не ќе сме се виделе утредента, останав без зборови, знам дека не доаѓа педвид да не отиде ама може да каже дека ќе направи се да се видиме тој ден, мене ми е многу вазжно, се осетив како небитен дел од неговиот живот. Ако зборувам со другарките сите ќе ја гледаат само светлата страна па би ве замолола да ми кажете како би постапиле вие во оваа ситуација. :)
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ирена кај бабаму и дедому на роденденот негов?мислам смешно ми е мене не си баш според мене до изјаснета дали само се гледате или сте во поозбилна врска? со друштво таму ќе се собира или со семејството? ако е со друштво незнам зошто те изоставува тебе а ако е со семејството мислам незнам колку на дотичниот би му бил интересен роденденот е то малку смешно ми е секоја чест што си се потрудила да го изненадиш на твое место би му кажала дека незнај што пропушта и ќе го оставам да се мисли кутриот :) ако не реагира на тоа би оставила да видам до крај како ќе се испонаша и дали на крај воопшто ќе заслужи изнендување ...
     
  3. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    со семејството, не сме многу заедно 5 месеци и јас самата мислам дека нема потреба да ме викне ама тоа другото многу ми падна тешко, се осетив небитна, а јас сум многу чувствителна и сакам таквите мигови да ги делам со оние што ги сакам, и мака ми е што најверојатно не ме смета штом не се договорил со нив за порано или некоја друга опција, а изненадувањето може и да не го добие.
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    не се малку 5 месеци ирена нормално дека неубаво ќе ти падни јас пак ќе ти речам да видиш до крај како ќе се испонаша спрема тебе и да не го бараш ти тој треба роденден му е па види и размисли 2 пати дали го заслужва твоето изнеданување...
     
  5. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    да ќе почекам да видам дали ќе му текне дека и јас сум некоја во неговиот живот, ако му текне..фала ти
     
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    со среќа девојко се надевам дека добро ќе заврши :)
     
  7. NatushkaX

    NatushkaX Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    а колку години има дечкоти ?
     
  8. NatushkaX

    NatushkaX Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    а колку години има дечкоти ?
     
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Не ме сфакај погрешно, но како тоа за роденденот кај баба му и дедо му? Не сте мали, јас мислам дека треба да одвои време за да се видите тој денн и да бидете заедно. Ако поминал роденденот веќе, можеш да ни пишеш што се случи? :)
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    и мене баш ме интересира што се случи :) ?