1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го заведам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Kristinna92, 4 мај 2011.

 1. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  Незнам уште каде да го постирам ова, бидејќи не добив одговори, па затоа решив да отворам своја тема .. Ми се свиѓаше еден дечко, многу. И тој беше заинтересиран за мене, ми даваше знаци, но наеднаш се олади, а и почна да се крева многу, а потоа беше во врска со друга. :^) Сега тие се скараја, па сакам да напраам тој да ме засака(ако е можно) .. Предлози?? :angel:
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Соблечи се гола.
   
  На piksooki, Mileivanov, unique123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Офи ма :D :D :D

  Девојко нема инструкции за тоа, испраќај сигнали, погледи, направи му муабет....не се заведуваат сите со исти тактики. Процени сама каков тип е и што може да запали кај него
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ќе и дадеме Magic Posion ние, и ќе го заведе. Девојки, извинете но, навистина, зарем незнаете сами да се снајдете? Како планирате вие во животот да просперирате? За се нешто ли ќе барате совети? Мора еднаш да се научите сами да одлучувате, без некој да ве тапша по рамо. Незнам, се чудам, толку ли не ви текнува некоја тактика, па има совети низ темиве, прочитајте, немора веднаш тема. Неможам да се изначудам колку сте некреативни.

  Едит. Возраст 18.

  У право сум, знам |(
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Отворете една тема - Ишарет,ваљда бит ќе боље со неа.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 6. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  па тој ако бил заинтересиран за тебе немало да фати друга...почнал да се крева типичен детцки муабет...па уште бараш совет да напраиш да те засака..си сила роди бабо дете...што е твое ке си дојде..
  :D :D :D ме изнасмеа ке ја сака највероватно така :D :D
   
 7. tenisewce

  tenisewce Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
   
 8. tijana897_0

  tijana897_0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво луѓе, сакам нешто да ве праша, веќе некое време сум заљубена во еден дечко. Секогаш кога ќе ни се сретнат погледите он го трга погледот. Стварно незнам шо е работата. Ај помогнете ми што може да значи??
   
  На Кавалер му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  14.764
  Пол:
  Машки
  Не си заљубена ама да не ти држам лекции или да не бидам досаден.

  Имаш симпатии и не мора да значи ништо тоа, можеби е срамежлив и тивок тип или пак му се допаѓаш мнооогу, ама нема храброст или чека на тебе.

  Значи твое за почеток е да почните да муабетите на најобични теми, а за полесно да ти е почни на социјална мрежа лајкни му нешто и почни муабет за тоа, пример некоја песна или видео.

  Или пак ако има стори нешто пуштено пиши нешто околу тоа.


  Ем ќе го запознаеш како личност и можеби стварно ќе ти се допадне ќе бидете добар пар и имате гооолема љубов.
   
 10. Nephtys

  Nephtys Нов член

  Се зачлени на:
  9 април 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Уф, познато ми е ова. Кога го направив првиот чекор дечкото почна да ме избегнува дознав дека имал девојка.
   
 11. ~Maca~

  ~Maca~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, ве молам помогнете ми.
  Еден дечко ми се многу допаѓа, ние сме другари но јас чувствувам нешто повеќе кон него. Па им кажав на другарките да го прашат нешто за мене, бидејки мене срам ми беше.
  И тој рекол дека сум била нападна, не можел со мене, не сакал врски ова она..
  Но кога седеме некогаш заедно со нивно друштво тој зјапа во мене цело време, дури другарките ми го кажаа тоа. И сега не знам што да мислам
   
 12. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.836
  Пол:
  Женски
  Колку години имаш?
   
  На злоба му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ~Maca~

  ~Maca~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  18
   
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.836
  Пол:
  Женски
  Епа чим он не сака, ти што и да направиш џабе ќе е.
   
  На ~Maca~ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Прдни му.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  10.443
  Пол:
  Женски
  Ако тој рекол дека си нападна, а ваму те зјапал, пробај скроз стави го на игнор, ко да не постои. Ако е заинтересиран ќе реагира, ако не е заинтересиран тогаш тоа е тоа.
   
  На Flora_, tinka-mace, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 17. ~Maca~

  ~Maca~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу ке пробам така
   
 18. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  Однесувај се како да си навистина нападна и прави го љубоморен.
   
 19. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.742
  Допаѓања:
  10.067
  Пол:
  Женски
  Пиши му, после некое време покани го и на дејт, за да му покажеш дека има погрешно мислење за тебе...
   
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Воопшто не би се замарала за човек што мисли дека сум "нападна". Нека крши глава, барај си друг. :D
  Један се отего, други се протего. :rofl:
   
  На cresa-jagoda, raww, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.