1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го заведам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Kristinna92, 4 мај 2011.

  1. optimal

    optimal Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Машки
    Здраво,

    Најважно е дека ти си му дала до знаење дека тој ти се допаѓа... Исто така дај му до знаење дека не е тој единствениот на светот кој што ти се допаѓа туку имаш и други момчиња што ти се допаѓаат. Ако трчаш многу по него тој ќе можеби ќе си го дигне своето его и ќе почне си игра со тебе...

    Ако стварно и ти му се допаѓаш на него и ако правилно размислува со таа "црпката", тогаш нема да се замара за тоа дека ти си била многу "нападна" или било што. ;)
     
    На tinka-mace, ku4ence, ~Maca~ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    3.286
    Пол:
    Женски
    Направете го тоа што бабите ваши го праеле, одете кај бајачка!
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Никого не можеш да заведеш присилно . Колку и да се трудиш .

    Говорот на телото си го прави своето . Бидете тоа што сте , и тој што ви се допаѓа ќе ви се приближи сам .

    Кај мене секогаш било така . Кога бев депресивна еден период во средно , забележав дека никој не ми приоѓаше . Кога дојде пролет , некако ми помина и тој депресивен период , преку ноќ бев нова личност , како да се препородив по долгата и мрачна зима , станав весела , излегував и се дружев со многу нови и стари пријатели и коцките почнаа да се редат . Колку повеќе уживав во слободата после исклучително лоша и тешка врска ( кратка , но многу исцрпувачка ) толку повеќе момчиња ми се приближуваа , меѓу кои и тој што ми се допаѓаше тогаш . Изненадена бев од тоа како само една промена може животот да ти го смени целосно .

    Не вреди да се трудите , со сила убавина не бидува . Само бидете свој .
     
    На Ana.brojka, ~Maca~, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    И да им прават маѓиии на беќарите :lol:

    Порано во викторијанскиот период се верувало ако по некоја жена повеќе мажи лудувале тоа било маѓии им фрлала |( ги прогласувале за вештерки и ги гореле на клада |( кутри жени од никогаш немало рамноправност :@
     
    На злоба му/ѝ се допаѓа ова.
  5. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.328
    Пол:
    Женски
    Грубо е да каже дека си нападна, ако сте другари. Тоа дека "не можел со тебе и не сакал врски" е во ред од причина што можеби те гледа како другарка и ништо повеќе. Според мене, проблем може да бидат другарките. Како го прашале за тебе? Може и непогоден бил моментот.
    Те зјапа откако дознал за тоа дека го свиѓаш или од претходно?
    Постов е од пред 2 ипол недели, може и си го одсвиѓала веќе... :D
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ~Maca~

    ~Maca~ Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2020
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Од претходно зјапаше во мене, замисли уште продолжува со тоа.
    И добро ајде само ќе се гледаме не е проблем :rofl:...
     
  7. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.328
    Пол:
    Женски
    Најверојатно флертува, онака ради реда. Уствари, многу луѓе флертуваат иако не планираат ништо. Им влијае на самодовербата.
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Дај вакаа мн ке ми помогнете, како за почеток пред се здраво на ситте..Значи си пишуеме скоро месец дена не знам 3 недели , можда, небитно...ИИ за несреќа се дружи со еден јас што сум скарана нема врска и тој сигурно му зборел глупости за мене...Некна требаше да се видиме и он седеше со него, и неш како ме смота ми направи филм не може да дојде бла бла... Нема врска после тоа е мн променет ладен, порано сакаше да се видиме пред неколку дена 4-5 сегаа одбива некако не знамммм.. САКАМ ЈАС ДА ПОБЕДАМ ДА ВИДИ ДЕКА НЕ СУМ ЛОША ЛИЧНОСТ, КАКО ДРУГАР МУ (СИГУРНО ОН) ЈАДЕЛ Г***А...ВЕ МОЛАМ ПОМОШ САКАМ Да се испаднам многу со детето... Што да правамм... Баш е мој тип и мн фин ама не знам зашто сега вака...Кажете некои трикови хехе фала однапредд..
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Grow up
     
    На diamonds.in.the.sky и Alisa22 им се допаѓа ова.
  10. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.368
    Пол:
    Женски
    Имаше една книга стратегии на заведување, ја читав у прва средно и стварно се што пишуваше пали у реалност, али после некое време сфатив колку е тоа погрешно затоа што ја ги заведував па ги откачував :Dдетска работа.