1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го задржам вниманието?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од osmatetratka, 15 февруари 2014.

 1. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  11
  Можеби сум убава и привлечна на прв поглед и можам да му го привлечам вниманието на оној кој што ми се свиѓа но да прашањето е како да го задржам? Се однесувам потполно исто секоја наредна ден и сум мошне добра фина личност а сепак после недела или месец како да ги отргнувам од мене и после тоа не си пишуваме и гледаме. Во што би можел да е проблемот? Дали е тоа што сум премногу иста постојано фина и добра бидејќи добриот и будалата се браќа знаете..можеби сум им на тој начин досадна...или пак понекогаш изгледам наивна или глупа/несигурна во себе а понекогаш и детски..можеби тоа им смета хам? Како да се променам и да се стабилизирам?

  Едит: А понекогаш им го раскажувам мојот возбудлив живот и можеби моментално сум им интересн но подоцна здодевна? Хелпс?
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.446
  Допаѓања:
  39.584
  Пол:
  Женски
  Не треба ти да се грижиш како да задржиш нечие внимание.
  Секој си наоѓа некого што одговара, по изглед и карактер.
  Ти можеби не си нашла некој што ти одговара или ти на нив.
  Немој да се преоптоваруваш со вакви мисли или да се менуваш заради некого.
   
 3. chips.for.free

  chips.for.free Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  37
  Тоа за раскажувањето на целиот живот е дефинитивно грешка, верувај ми, знам од искуство ;) Не можеш ти, се знаеш ден-два со некој, и одма и најдлабоките тајни да му ги кажеш..

  Инаку, јас мислам дека понекогаш можеби делуваш незаинтересирано, како на дистанца да си, и тие се уморуваат.. И ако си пишуваш со некој, понекогаш треба и ти прва да пишеш, за да видат дека ти се интересираш за нив.. Исто и кога разговарате, не треба цело време само за себе да аборуваш (знам дека е интересно да си кажеп за себе ;) ), туку понекогаш остави, не зборувај толку за тоа пто тебе ти се случило, туку прашувај ги другите да ти раскажуваат за нив. Каде излегувале, што правеле, па кои им се другари и другарки, каква музика слушаат, филмови... повеќе за нив да зборувате треба, и некако ќе се почувствуваат поотворени и ќе те гледаат како поблиска личност..

  како што минува времето, треба и вашиот однос да се менува

  не знам, сепак ова е само мое мислење :)
   
 4. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  11
  Многу добро ме опиша chips.for.free
   
 5. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Биди ти,едноставно е тој што те сака не те сака само поради физичкиот изглед :)
   
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  2.766
  Пол:
  Женски

  Слично и кај мене! Ако ми се допаѓа некој, и јас ако му се допаѓам, знам да го привлечам вниманието се однесувам баш како што треба, но едноставно не му обраќам внимание, не му звонам не му пишам и се тој прв пишува и мислам дека затоа му здосадувам т.е му е преку глава се тој да е прв и така :D
   
 7. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  11
  Уј даа! Истото..и секогаш го повторувам незнам во што е проблемот :doh: се надевав на повеќе совети :worried:
   
 8. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  11