1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го натерам дечко ми да ја отстрани тетоважата?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од illegitimate, 25 март 2016.

 1. illegitimate

  illegitimate Нов член

  Се зачлени на:
  25 март 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Девојки вака. Во врска сум со дечко кој има минато, поточно бивша жена и дете. Се меѓу нас е во ред, со неа контактира само неопходното, за детето. Има една тетоважа посветена на нив двајца, за жал наместо поединечни тетоважи двајцата ги означил во една. Му спомнав дека ми е чудно да чува нешто што го направил за бившата, ми рече дека и без мене размислувал да ја брише и дека ќе преземе нешто. По некој месец ми рече дека тетоважата има врска со детето и не може така да ја тргне. Му реков добро. Не сакам да го оттргнам од детето или да направам да не се сакаат. Ама зошто да чува обележје од бившата жена на своето тело? Може да направи друга за детето. Ми рече ќе размисли и јас ништо не му велам после тоа. Поминаа повеќе месеци и ништо. Пред некое време ми спомна дека ќе направи тетоважа за мене. Сега ќе оди пак да се тетовира, а не оди да ја брише таа. Што мислите вие за ова?
   
 2. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Па не е убаво тоа..Кога веќе е со тебе ( барем сеа е напредна технологијата ) ласери ова она..нека ја избрише.. Мене искрено глупо ми е .. Значи ти си го прифатила каков што е а тој наместо да е благодарен..уште па и ќе ја чувал од неа ..штознам од друга страна да речеме не се замарај...да би била добра не би била бивша..(сепак сте се споиле ) ..Тој најјубаво те познава ..негова одлука..А ЈАС ДА сум со некој и да би знаела дека само тоа е проблемот што ни пречи .. Не чекам ни секунда..Се ќе сторам..Пробај да не го напнуваш..остави го ..само мажите,покасно сваќаат..КОЛКУ СМЕ ЖРТВИ за подобро утре .. Ајде да биде...ајде де.. :) поздрав
   
  На illegitimate му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Ок сакаш господ у пижами да го види мислиш така се брише или со ласер да си зрачи што е ризично за кожата или коската. Има сега специјална пудра што му ја покрива тетоважата или може со обична пудра да ме мачка на местото
   
  На buba4e89, ♡Vildana♡, ku4ence и 8 други им се допаѓа ова.
 4. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Па не е ризично кога се става !? Оф боже ..инаку баш убаво ако има пудри незнаевв ;)
   
 5. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека е ризично абе пиши на алиекспес пудра за тетоважа сигг имаш
   
  На ♡Vildana♡ и rose60 им се допаѓа ова.
 6. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.794
  Допаѓања:
  17.760
  Понекогаш се прашувам дали размислувате воопшто пред да напишете нешто тука?(facepalm):fubar:
  Постов ми делува ко да го пишувала некоја тинејџерка од 15 години што мисли дека трајна тетоважа се отстранува со тоа зеленото од сунѓерчето и малку сјај. |(
   
  На Brinetka, Trxmx, Alisa22 и 41 други им се допаѓа ова.
 7. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Ии малку ќиселина с сол бреиии :D
   
  На ♡Vildana♡ и Antolinaa им се допаѓа ова.
 8. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  ( ќиселина ) WTF ?!,(Ќ) ?
   
  На Notorious-B, blackwave, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Океј јас знам ќиселина епа ајде кажи ми како ако не е ќиселина
   
  На ♡Vildana♡ и Antolinaa им се допаѓа ова.
 10. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.794
  Допаѓања:
  17.760
  Еленче ист дечко имате со illegitimate ?
   
  На ku4ence, Rose96, joy1 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. illegitimate

  illegitimate Нов член

  Се зачлени на:
  25 март 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сигурно нема да го мачкам со пудра на секое само за да не ја гледам -.- , нели? Не знам како е во Македонија, овде има случаи каде ги отстрануваат тетоважите и ништо не им фали.
   
  На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  КИСЕЛИНА А НЕ СО Ќ
  а инаку не тоа е мое мислење..а ти повеќе делууваш како 15 год девојче со фантазии ..таа убаво праша за помош
   
 13. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Јас тебе не те прашав за колку ти делувам јас те прашав за зборот доколку не сакаш да кажеш нема потреба
   
 14. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Porasni kako prvo,mozhe mu e spomen vo zivotot saka da mu stoe na kraj kraeva zena mu bila,parce leb delele dete mu donesla se raduvale na takvi nastani zatoa i toa tetovaza e napravena i tie imale srekni denovi iako se razvedile porasni kako prvo ne si nikoja osven devojka za da zabranuvas nekomu spomen i da mu resavas dali da ja trgni ili ne, i da ja izbrisi tetovazata a ja cuva nea kako spomen vo srceto dzabe ti e, poz : )
   
  На hristinss, buba4e89, Trxmx и 32 други им се допаѓа ова.
 15. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Jas mojot ne bi go terala, kako sto pisa pogore rose60, jbg del od zivotot mu e. Ako se e vo red vo vrskata, taa shkrtanica nema da pravi nikakvi problemi. Razmisli si ubavo i pazi ako go pritisnes za toa d ane te ostavi.
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.191
  Читам и се чудам на мозокот ваш,што све човек нема да прочита значи на форумов свашта.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.589
  Допаѓања:
  171.593
  Пол:
  Женски
  Бог да чува па и да брани:yawn:
  Сите имаме куфер од минатото што го влечеме со нас, замисли си еден куфер и во него стави ги тетоважата на дечко ти, бившата жена, сите бивши девојки, всушност целото негово минато и затвори го..
  За една тетоважа си..
  А знаеш дека ако се истегне еден куп за ласер не значи дека нема да му остане белег? Иако технологијата е напредна, ништо не гарантира..
   
  На Annath, ebola, Скопјетесакам и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Kako prvo ne mu si ti nego zena za da mu nareduvas da ja trgne tetovazata, denes ste utre ne, moze ke ostane sam pa za dzabe kje ja trgne. Vtoro vadenjeto na tetovaza ne e voopsto lesen tretman i ti kazuvam od iskustvo bidejkji kaj mene vo familija site imaat tetovazi. Treto, za da ne ja vadi, moze da ja popravi nekako (tatko mi starata ja pokri so nova pogolema poubava), retko koj se nafakja na tetoviranje na vekje postoecka tetovaza, ama neka proba. Neka napravi skros druga posvetena samo na deteto.
  Ama pak ke recam, ne mu nastojuvaj. Ne mu si zena, ne ste vecni.
   
  На cresa-jagoda и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.216
  Допаѓања:
  76.944
  Пол:
  Женски
  Не е тоа така лесно да се избрише тетоважа. Треба да оди повеќе пати на ласерски третман кој и не е така евтин. Затоа се размислува пред да се направи тетоважа. И бившиот мој направи две тетоважи кои мене ми ги посвети па сега нека се мислат тој и неговата нова девојка што и зошто. Мое мислење е дека тоа очигледно многу му значело штом решил да го вреже на својата кожа, но тоа не значи дека сеуште ја сака неа. Всушност, нели тој е со тебе? Остави го минатото и не мисли на глупости, тоа е само тетоважа.
   
  На hristinss и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 20. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.495
  Допаѓања:
  26.431
  Пол:
  Женски
  Господе Боже!
  Па сите си имаме свое минато и спомени од него. Не гледам причина зошто да ја тргне тетоважата и како што ти кажаа не се вади баш така лесно.
  Ако сега јас се истетовирам и му посветам тетоважа на дечко ми и ако се скараме некогаш сигурно после тоа нема да ми текне да ја тргнам.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.