Како да го натерам дечко ми да ја отстрани тетоважата?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од illegitimate, 25 март 2016.

 1. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  10.220
  Пол:
  Машки
  немој да го тераш...и онака неможеш да направиш да ја снема неговата бивша од планетава...а ако ти му станеш сопруга веројатно и за тебе ќе направи една...нормално ако си ја заслужиш
   
  На Dust и MiloMalo им се допаѓа ова.
 2. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.883
  Пол:
  Женски
  Боже мој, се во врската средиле, па тетоважата е проблем.

  Како што кажа некоја форумџика претходно, жена му е дел од минатото исто како и тетоважата. Ј*бига, се гледа, тоа е.

  Не си ја расипувај врската со тоа што ќе го малтретираш да ја вади, покрива и сл.
   
  На Gerbera, vichy, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 3. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  5.600
  Пол:
  Женски
  Леле,па значи јас ако се разведам од мм таа после мене ќе треба цел грб да му го откорни :D Не се замарај за тоа,битно е кој му е во срцето ;)
   
  На bittersweet, Quuen, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 4. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Ај да е бивша девојка, да те сфатиме некако. Ама нешто посветено за детето, па уз детето и жената, и да бараш такво нешто мислам дека е пресебично. Прифати го фактот дека детето секогаш ќе биде дел од него, и полесно ќе ти биде. Најбитното, тетоважа е во прашање, не цртеж со темперни боици да иде да го измие. Не го притискај.
   
  На ku4ence, WarriorAngel, Rose96 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.906
  Пол:
  Женски
  Ќе му речеш „или тетоважата или животот!“ :!:
  Ама мртва озбилна биди, земи нож у рука додека му го велиш тоа, закани му се дека ќе го бодеш ако ја избере тетоважата.
  За да бидеш поубедлива смеј се за да знае со каков психопат си има работа.
  Да знае дека ако носи нешто од бившата на себе, има да го дупнеш ко балонче.

  Или едноставно, помири се дека секој има минато, и ти не си гумичка за да му го избришеш животот што го имал пред тебе. :D


  Свашта еј.
   
  На MevikaatDori, ku4ence, Gerbera и 13 други им се допаѓа ова.
 6. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.369
  Исто така може место да го тера да ја избрише да го натера да стави тетоаважа и од нив двајца, па ако раскинатат еден ден, неговата идна девојка да се лути и да го замара за тоа. Мислам дека на овој начин ќе му се одмазди двоструко, ќе ја носи цел живот и ќе му прави проблеми со идната.
   
  На theowndemon, marama, vichy и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.745
  Пол:
  Машки
  Има многу талентирани тату артисти за корекции на утнати и несакани тетоважи. Подобро натерај го да направи ПОГОЛЕМА тетоважа, со твоето име, која ќе го прекрие името на бившата жена. Па и името на детето ако се покрие за сметка на твоето, ќе си направи нова тетоважа за детето.

  Problem solved.
   
  На theowndemon, marama, BoneMachine и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.689
  Допаѓања:
  136.837
  Ако е доволно глуп...
  Тетоважата му е спомен..
  Ако направи нова нема да го има истото значење..
   
  На theowndemon, rose60, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  5.600
  Пол:
  Женски
  Абе срце,отвори тема и ја снема( ко увјек )...можи се убедуваат да ја тргни тетоважата.... 8)
   
  На Gerbera, cresa-jagoda, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.151
  Пол:
  Женски
  Никако нема да го натераш......
  Добро бе луѓе од што си немате проблеми сами си ги правите.
  Навистина....
  Остај го да си го живее животот илиостави го без тебе зошто како си почнала контрол-фриковски ќе му направиш услуга.
   
  На Gerbera и Dust им се допаѓа ова.
 11. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.151
  Пол:
  Женски
  wow ova form the Diaries of victimes :)
   
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.083
  Пол:
  Женски
  Ili se plashi od tretmanot (sho e malku verojatno nekoj koj se tetovira da se plashi od toa), ili ima chuvstva kon bivshata.
  Jas na tvoe mesto ubavo bi razgovarala so nego, ako nejkje da ja otstrani, bi go napushtila.
  Ti so vakva tolerantnost samo mu pokazhuvash deka nemash karakter i mu davash zeleno svetlo vo idnina so tebe da pravi shto saka.
   
  На Gerbera и Mia.MGK им се допаѓа ова.
 13. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.745
  Пол:
  Машки
  Зошто си таква, ма? Нели гледаш дека тетоважата е единственото нешто што стои на патот на нивната заедничка среќа и љубов. :D

  А може вака - нека останат имињата на бившата и детето, ама да го истетовира името на сегашнава, само со 10 пати поголеми букви - преку цел грб, на пример. Да се знае кој е бивш, а кој е главен! 8)
   
  На WildMk, calliope, macovska и 7 други им се допаѓа ова.
 14. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  5.600
  Пол:
  Женски
  ^ па ако се скара со оваа и наредната му се лути и го тера и неа да ја истетовира некаде,човекот ем сите женски ќе го оставаат заради тетоважита,ем на крајот сликовница ќе се направи...уште од сега го жалам
   
  На ku4ence, WarriorAngel, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.745
  Пол:
  Машки
  После оваа, ќе има фора само за уште една, трета жена. :D И евентуално максимум уште 2 деца.

  Тоа е, кога не мислел на време. Кога се фатил на орото да тетовира женски имиња, сега ќе мора да го игра. :D
   
  На theowndemon, WarriorAngel, m.i.g и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.248
  Пол:
  Машки
  Тетоважата му е само спомен од едно убаво време. И да ја избрише тетоважата спомените кои го поврзуваат со таа жена не можеш да ги избришеш. Имаат и дете заедно, без разлика дали родителите на детето живеат под еден ист кров или не, тие двајца се засекогаш врзани.
   
  Последна измена: 25 март 2016
  На ku4ence, cresa-jagoda, WarriorAngel и 8 други им се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.831
  Пол:
  Женски
  А тој па, не му било доволно што еднаш се заебал, па сега и твоето име ќе го тетовира. Не избрзувајте со такви работи, глупирање е само. Нема да ти докаже дека повеќе те сака ако си го напише твоето име на себе, особено после една тетоважа што сега ќе го потсетува на еден неуспешен брак.
   
  На koritsaki, ebola, calliope и 13 други им се допаѓа ова.
 18. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.326
  Пол:
  Женски
  Не мораше така да ја нападните. На сите би ни било непријатно да го гледаме лицето на бившата на дечко ни секој пат кога ќе го видеме.
  Значи неминовно е дека е непријатно и не знам зошто толку мајтапи и напаѓања има.

  Но, ти девојко не можеш никако да го натераш да ја тргне. А не ни треба да го тераш. Штом си со него си свесна за неговото минато и пријатно-непријатно ќе мораш да си го прифатиш тоа. Негово си е телото и негова си е тетоважата и ако тој донеси некаква одлука да ја тргне океј, ако не ќе си се навикнеш и толку. Не смее да има тука никакво терање ни напнување.

  И како наравоучение за сите, мислете пред да се чкртате. Посебно со имиња, датуми, ликови оти денес сте утре не сте и готово. Има други начини да се изрази љубов и посветеност.
   
  На SexiLy, Nausicaa, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.689
  Допаѓања:
  136.837
  Абе човек..не рече девојкава дека името го тетовирал или јас не дочитав кој знае хахаха
  Може тетовирал некое животно што го потсеќа на неа:rofl:
   
  На Rose96, kjukli и rose60 им се допаѓа ова.
 20. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  5.600
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам ликот на бившата заедно со детето.Ако прави друга тетоважа над неа,за таа да ја покрие,ќе треба и детето да не се гледа.Сигурно некој не би ја покрил од детето тетоважата заради новата женска.
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.