Како да го натерам дечко ми да ја отстрани тетоважата?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од illegitimate, 25 март 2016.

 1. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.083
  Пол:
  Женски
  Zarem vie seriozno bi zadrzhale tetovazha povrzana so bivsh dechko/soprug? :o
  Jas ne bi.
   
  На Rose96, GirlLove, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Немора да истетовира друга. Може да се отстрани.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.582
  Пол:
  Женски
  Не знаев што е муабетот ама сега прочитав понапред :) затоа прво пишав да истетовира врз нејзе друга тетоважа...
   
 4. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Нее, немој воопшто да се чувствуваш така. Многу е битно на вас да ви е добро, луѓето секако зборуваат без разлика дали си прва втора трета десета, а обично тоа го прават оние на кои што им е досаден животот па се презагрижени за сите околу себе. Тоа се малограѓанштини, батали ги и гледај да ви е убаво, вие да се сакате и почитувате и тогаш се ќе надминете полесно :)

  Ѕирни ја приказнава
  Си живееле еднаш маж и жена, кои имале дванаесетгодишен син и едно магаре.

  Одлучиле да заминат на патување, да работат и да го запознаат светот, и такатргнале на пат.

  Кога дошле во првото село, луѓето коментирале:

  „Погледнете го ова невоспитано момче. Тоа седи на магарето, додека неговите кутри родители го влечат.“

  Тогаш жената рекла на својот маж: „Нема да дозволиме луѓето да зборуваат лошо за нашиот син.“ Мажот го симнал детето од магарето и седнал на него.

  Кога дошле во друго село, луѓето мрмореле:

  „Погледнете го ова, нека се засрами човекот што дозволува неговата жена и неговото дете да го влечат магарето додека тој седи.“ Тогаш одлучиле дека жената ќе седи на магарето, а мажот и детето да ги држат уздите.

  Така тие пристигнале и во трето село каде што луѓето повторно коментирале: „Кутар човек! Цел ден работел, а неговата жена седнала на магарето. И кутро дете, којзнае што уште го чека со таква мајка.“ После ова одлучиле сите тројца да се качат на магарето и продолжиле да патуваат.

  Кога дошле во следното село, слушнале како луѓето коментираат дека грбот на сиротото магаре ќе пукне од преголема тежина. И тогаш сите тројца одлучиле да се симнат и да пешачат. Кога поминувале низ следно село, не можеле да поверуваат на коментарите од луѓето кои им се смееле: „Видете ги овие три будали… пешачат, а имаат магаре кое што може да ги носи. Зар не би било нормално еден да поштедите од пешачење, а само двајца да пешачат.“

  Секогаш ќе те критикуваат и ќе зборуваат лошо за тебе што и да направиш. Тешко е да им удоволиш на сите, а и тешко е да пронајдеш личност на којашто ќе ѝ бидеш добар таков каков што си. Пушти ги луѓето нека зборуваат, живеј си го животот.
  п.с. Фактот дека сам спомнал да ја тргне ти ја олеснува ситуацијата. Повеќето негативни коментари дефинитивно се за насловот, бидејќи едно е сам да се реши за тоа, друго е да биде притиснат или натеран.
   
  Последна измена: 29 март 2016
  На rose60 и MilaP им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Уште полошо ќе направиш, една врз друга тетоважа. Сега има помодерни технологии, ласерски се вадат тетоважите и не се приметува дека си имала тетоважа. Порано ги гореа, ама веќе не. Има разни нови методи.
   
 6. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.582
  Пол:
  Женски
  Да знам дека има и понови методи .Но моја другарка имаше тетоважа за која подоцна се каеше дека ја направила и одозгора истетовира нешто друго . Старата тетоважа не ни се познава , како да немала ништо одоздола :)
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Можно е, не викам не. Зависи што и како е истетовирано. Абе денес се има, дури и на белките на очите се тетовираат.
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.107
  Пол:
  Женски
  Девојка да има истетовирано име или нешто поврзано со бившиот никогаш дечко нема да фати. А во обратна ситуација ќе правиме муабет дека она треба да го прифати каков што е. Зашто нели, широкогради сме жените.:emo:
   
  На Rose96, iloveyou29, krEM4Eto и 16 други им се допаѓа ова.
 9. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.115
  Пол:
  Женски
  Jas imam edna vrz druga tetovaza istetovirano i prvata ne se poznava ic.
  Ne mi bese posvetena na nikakov decko tuku se rabotese za prva moja tetovaza sto ja napraviv vo Turcija za vreme na srednoskolska ekskurzija.Tetovazata bese nekvalitetna,oblede i ja pokriv so druga.

  Dokolku vi se zacvrsti vrskata pa i da prerasne vo brak predlozi mu na napravi nad taa tetovaza druga posvetena samo za sin mu.
  Mene bi mi precelo nekoj da ima tetovaza posvetena na bivsa zena ili devojka.
   
  На Rose96, Gosh, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.625
  Пол:
  Машки
  Исто имам и јас една врз друга тетоважа и старата не се познава воопшто
   
  На КикиМаус, Summerlover, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Lana del Rey

  Lana del Rey Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Mislam deka ne ho trebalo da ja trgne tetovazata povrazana so negovoto dete shto ima vrska bifsata e bifsha sega e so tebe gledaj si go i prifati kakov shto e.
   
 12. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.593
  Ништо лошо нема да направи ако ја покрие со друга.
  Јас имам покриено тетоважа со друга тетоважа и оваа вторава е толку добро направена што 24 саати без прекин да гледаш во неа и да и бараш маана нема да и најдеш
  Секако за тоа треба добар тату артист кој работи со квалитетни бои и решен е проблем со несаканата тетоважа :)
   
  На theowndemon, Lana del Rey, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  Имам другарка што имаше дечко , си го истетовира на раката името негво Наум , али сега раскинаја и ке мора да го шкрта :D
  Поглупо нешто немат од тетовирање на имиња од дечковците!!!
   
  На iloveyou29, krEM4Eto, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Gushkalo

  Gushkalo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  464
  Пол:
  Женски
  Pa vo brak da sum ne tetoviram ime na partnerot, a ne pa vo vrska...:D
   
  На iloveyou29, krEM4Eto, Lana del Rey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  глупости! Болје трамбол да истетовираше :D Нека барат сега друг Наум :D
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Gushkalo

  Gushkalo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  464
  Пол:
  Женски
  )))
  hahahah, aj bar vo Ohrid Naumovci ima kolku sakash :)))))) valjda kje naleta na uste eden :D
   
 17. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Ја имав друг став околу татоо и се бунев во првите постови нагоре ,но пред да ми прават хиџама одев да ласерско за мојата бидејки од
  хиџамата и сечењето ке се уништеше цела и ќе имаше линии,сега после ова ќе имам нова со името од милото мое и седум звезди и синоличка од петар пат малата што свети,чекам да ја нацртаат добро за да одам,а да ставам име од некој јас стварно несваќам како сум можела , па не само името туку и од веридбата датата да ја носам на мене.
  Кога ги имаме на нас мислиме поинаку ,но кога ги немаме сваќаме дека освен нешто со нас,и нашите деца нема потреба од маж име,дечко,итн , бидејќи животот оди,се случуваат работи ненадејни,сите кога се земаме со саканите веруваме во вечна љубов,но не е така таа љубов може да се промени во 1 сек ,затоа треба да се мисли пред да се чкрта своето тело,бидејки одстануањето на тетоважите е многу болно ,ласерот ја дери кожата од болка и не секој еден може да си дозволи тоа . Мислете што правите татоо се за цел живот,не како кај мене за 3 год .
   
  На ЕденЧлен, КикиМаус, anakonda88 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Mara123

  Mara123 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima praveno lasersko otstranuvanje na tetovaza??
   
 19. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  251
  036B8E13-DE45-4860-B191-4EC287937849.png Vo vrska so temata ,da ve nasmeam:)
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.