1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го натерам дечко ми да ја отстрани тетоважата?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од illegitimate, 25 март 2016.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Zarem vie seriozno bi zadrzhale tetovazha povrzana so bivsh dechko/soprug? :o
    Jas ne bi.
     
    На Rose96, GirlLove, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Немора да истетовира друга. Може да се отстрани.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Не знаев што е муабетот ама сега прочитав понапред :) затоа прво пишав да истетовира врз нејзе друга тетоважа...
     
  4. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Нее, немој воопшто да се чувствуваш така. Многу е битно на вас да ви е добро, луѓето секако зборуваат без разлика дали си прва втора трета десета, а обично тоа го прават оние на кои што им е досаден животот па се презагрижени за сите околу себе. Тоа се малограѓанштини, батали ги и гледај да ви е убаво, вие да се сакате и почитувате и тогаш се ќе надминете полесно :)

    Ѕирни ја приказнава
    Си живееле еднаш маж и жена, кои имале дванаесетгодишен син и едно магаре.

    Одлучиле да заминат на патување, да работат и да го запознаат светот, и такатргнале на пат.

    Кога дошле во првото село, луѓето коментирале:

    „Погледнете го ова невоспитано момче. Тоа седи на магарето, додека неговите кутри родители го влечат.“

    Тогаш жената рекла на својот маж: „Нема да дозволиме луѓето да зборуваат лошо за нашиот син.“ Мажот го симнал детето од магарето и седнал на него.

    Кога дошле во друго село, луѓето мрмореле:

    „Погледнете го ова, нека се засрами човекот што дозволува неговата жена и неговото дете да го влечат магарето додека тој седи.“ Тогаш одлучиле дека жената ќе седи на магарето, а мажот и детето да ги држат уздите.

    Така тие пристигнале и во трето село каде што луѓето повторно коментирале: „Кутар човек! Цел ден работел, а неговата жена седнала на магарето. И кутро дете, којзнае што уште го чека со таква мајка.“ После ова одлучиле сите тројца да се качат на магарето и продолжиле да патуваат.

    Кога дошле во следното село, слушнале како луѓето коментираат дека грбот на сиротото магаре ќе пукне од преголема тежина. И тогаш сите тројца одлучиле да се симнат и да пешачат. Кога поминувале низ следно село, не можеле да поверуваат на коментарите од луѓето кои им се смееле: „Видете ги овие три будали… пешачат, а имаат магаре кое што може да ги носи. Зар не би било нормално еден да поштедите од пешачење, а само двајца да пешачат.“

    Секогаш ќе те критикуваат и ќе зборуваат лошо за тебе што и да направиш. Тешко е да им удоволиш на сите, а и тешко е да пронајдеш личност на којашто ќе ѝ бидеш добар таков каков што си. Пушти ги луѓето нека зборуваат, живеј си го животот.
    п.с. Фактот дека сам спомнал да ја тргне ти ја олеснува ситуацијата. Повеќето негативни коментари дефинитивно се за насловот, бидејќи едно е сам да се реши за тоа, друго е да биде притиснат или натеран.
     
    Последна измена: 29 март 2016
    На rose60 и MilaP им се допаѓа ова.
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Уште полошо ќе направиш, една врз друга тетоважа. Сега има помодерни технологии, ласерски се вадат тетоважите и не се приметува дека си имала тетоважа. Порано ги гореа, ама веќе не. Има разни нови методи.
     
  6. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Да знам дека има и понови методи .Но моја другарка имаше тетоважа за која подоцна се каеше дека ја направила и одозгора истетовира нешто друго . Старата тетоважа не ни се познава , како да немала ништо одоздола :)
     
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Можно е, не викам не. Зависи што и како е истетовирано. Абе денес се има, дури и на белките на очите се тетовираат.
     
    На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Девојка да има истетовирано име или нешто поврзано со бившиот никогаш дечко нема да фати. А во обратна ситуација ќе правиме муабет дека она треба да го прифати каков што е. Зашто нели, широкогради сме жените.:emo:
     
    На Rose96, iloveyou29, krEM4Eto и 16 други им се допаѓа ова.
  9. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Jas imam edna vrz druga tetovaza istetovirano i prvata ne se poznava ic.
    Ne mi bese posvetena na nikakov decko tuku se rabotese za prva moja tetovaza sto ja napraviv vo Turcija za vreme na srednoskolska ekskurzija.Tetovazata bese nekvalitetna,oblede i ja pokriv so druga.

    Dokolku vi se zacvrsti vrskata pa i da prerasne vo brak predlozi mu na napravi nad taa tetovaza druga posvetena samo za sin mu.
    Mene bi mi precelo nekoj da ima tetovaza posvetena na bivsa zena ili devojka.
     
    На Rose96, Gosh, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Исто имам и јас една врз друга тетоважа и старата не се познава воопшто
     
    На КикиМаус, Summerlover, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Mislam deka ne ho trebalo da ja trgne tetovazata povrazana so negovoto dete shto ima vrska bifsata e bifsha sega e so tebe gledaj si go i prifati kakov shto e.
     
  12. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Ништо лошо нема да направи ако ја покрие со друга.
    Јас имам покриено тетоважа со друга тетоважа и оваа вторава е толку добро направена што 24 саати без прекин да гледаш во неа и да и бараш маана нема да и најдеш
    Секако за тоа треба добар тату артист кој работи со квалитетни бои и решен е проблем со несаканата тетоважа :)
     
    На theowndemon, Lana del Rey, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Имам другарка што имаше дечко , си го истетовира на раката името негво Наум , али сега раскинаја и ке мора да го шкрта :D
    Поглупо нешто немат од тетовирање на имиња од дечковците!!!
     
    На iloveyou29, krEM4Eto, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Gushkalo

    Gushkalo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    464
    Пол:
    Женски
    Pa vo brak da sum ne tetoviram ime na partnerot, a ne pa vo vrska...:D
     
    На iloveyou29, krEM4Eto, Lana del Rey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    глупости! Болје трамбол да истетовираше :D Нека барат сега друг Наум :D
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Gushkalo

    Gushkalo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    464
    Пол:
    Женски
    )))
    hahahah, aj bar vo Ohrid Naumovci ima kolku sakash :)))))) valjda kje naleta na uste eden :D
     
  17. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Ја имав друг став околу татоо и се бунев во првите постови нагоре ,но пред да ми прават хиџама одев да ласерско за мојата бидејки од
    хиџамата и сечењето ке се уништеше цела и ќе имаше линии,сега после ова ќе имам нова со името од милото мое и седум звезди и синоличка од петар пат малата што свети,чекам да ја нацртаат добро за да одам,а да ставам име од некој јас стварно несваќам како сум можела , па не само името туку и од веридбата датата да ја носам на мене.
    Кога ги имаме на нас мислиме поинаку ,но кога ги немаме сваќаме дека освен нешто со нас,и нашите деца нема потреба од маж име,дечко,итн , бидејќи животот оди,се случуваат работи ненадејни,сите кога се земаме со саканите веруваме во вечна љубов,но не е така таа љубов може да се промени во 1 сек ,затоа треба да се мисли пред да се чкрта своето тело,бидејки одстануањето на тетоважите е многу болно ,ласерот ја дери кожата од болка и не секој еден може да си дозволи тоа . Мислете што правите татоо се за цел живот,не како кај мене за 3 год .
     
    На ЕденЧлен, КикиМаус, anakonda88 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Mara123

    Mara123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima praveno lasersko otstranuvanje na tetovaza??
     
  19. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    036B8E13-DE45-4860-B191-4EC287937849.png Vo vrska so temata ,da ve nasmeam:)
     
    На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.