Како да го натерам дечко ми да ја отстрани тетоважата?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од illegitimate, 25 март 2016.

 1. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  970
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би правела тетоважа за дечко.
  А доколку тој има таква тетоважа нормално дека ќе ми пречи. Ќе инсистирам да ја отсрани или да стави друга врз неа. :nod:
   
  На Alisa22 и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.720
  Допаѓања:
  18.842
  Пол:
  Женски
  Кога би имал , би ми сметала , но со маж ми имаме исти ставови околу тоа . Ако пишуваш име , пишувај од деца . Тие ќе бидат твој додека постоиш .
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  3.000
  Пол:
  Женски
  По глупо нешто од тетовирање име на дечко/маж дефинитивно нема, никако не можам да ги сватам тие што го прават тоа но океј секој сам најдобро си знае.

  А кога би имала маж може да ставиме заедно татоважички мали наместо прстен, не име туку некој симбол.
  Доколку он има име од некоја бивша, нормално дека ќе ми смета и ќе го натерам да направи нова врз таа.