1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го убедам дека таа не е за него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од verica19, 30 април 2015.

  1. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Која си пак ти да го разубедуваш????
    И зошто?
    Само затоа што била претходно мажена и има дете?????
    Е навистина не можам да се начудам.

    Ќе кажам една приказна за еден наш познаник. Има 50 години и не е женет. Гес уајјј???
    Зашо мамичка не бендисала ниту една потенцијална снашка. И зашто не сакал да земе некоја со дете. И знаеш како ги нарекува тие со дете, Крава со теле.:puke::puke::puke::puke::puke: А он цвеќе за мирисање. Вол.
    Ми се повраќа од вакви глупости.
    И јас живеам во мало место и просто се чудам колку прост народ има.
    И нека го праша другар ти цело место за мислење, па нека одлучи. Пошто они или ти утре ќе живеете со неа.
    Па нека си седи неженет ако е будала да слуша секого, наместо да си гледа како нему му е најдобро.
    НЕ СЕ МЕШАЈ, каде што не ти е место.
     
    Последна измена: 30 април 2015
    На senza.parole, Sunflowers, referentka и 16 други им се допаѓа ова.
  2. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Sto se ne ke vides i ne ke procitas.Znam eden vakov primer no zenata ne e vdovica tuku razvedena so dete od 3god,posle nekolku godini zapoznava drug se zimaat ama negovite ne ja sakaa i si zaminaa po cirija pa posle gi molea da se vratat,si legnaa na brasnoto.Ete i uste edno dete imaat.Jas da sum na tvojot slucaj tie sto gi ogovaraat drugar mi i zenska mu bi im ja zatnala ustata (nikoj ne moze za luge sto gi sakam da zbore loso vo moe prisustvo i da si pomine nekazneto) .E sea mene mi izgleda deka ti ne go sakas samo kako samo drugar,no i toa da e i ljubomorna da si ne ti dava za pravo da omalovazuvate so kolegite ili so cel grad za nekoja zena sto ja snaslo nesreka,znaes sto znaci ti da ti umre mt na mladi godini i da te ostavi sama da gledas dete? Sekoja pocit za zenata a ti i ostanatite vo vasiot grad sto gi ogovarate i im se smeete treba da se zasramite.
     
    На ennaz, Sesil и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  3. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.580
    Он ја сака, она го сака, двајцата среќни.

    Која улога ја имаш ти у нивниот живот? Душегрижничка?

    Ако си вистинска другарка на алапачите работа ти е им ги затнеш муцките и ке криеш се што треба и ќе кажеш се што треба за да е среќен другар ти. И прва курва да е, он ја сака, негов живот е, шо му се мешеш? Заради народ? Еј бре проста раја.

    Жена мисли дека некоја друга жена нема право да биде сакана оти е вдовица и е работничка. ЖЕНА.

    А што викаш бе да ја каменуваме сите и да умре? Доволна казна е за неа што се пуста работничка се вљубила во одговорно лице?

    Ој ти фани си дечко, не се мешај во туѓи врски, срамота е. Луѓето на месечината отидоа, ние не можеме да се помириме кој со кого се ебел. Почнаа гејови да посвојуваат, мажи да раѓаат, за нас е пречка што и умрел мажот. Одам да повратам.
    Денеска научивме дека има и такви во светов што сметаат дека жена работичка нема право да биде сакана, уште помалку ако маж и умрел.
     
    На okcenzi, MiloMalo, linguaragazza и 17 други им се допаѓа ова.
  4. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Значи многу мразам кога некој ќе се замеша во нечија врска, па одозгора и ќе бара мислења на форум како да му докаже.
    Знаеш што велат другите драга верче? Не прави го она што не сакаш тебе да ти го прават затоа што кармата е голема кучка.
    А типот ако ја сака, ако и таа го сака и Господ да се симне нема да ѓи раздели.
    Кој кур фактор си ти во негов живот за да му кажуваш која е за него која не? Обична другарка..
    Повлечи се, и не си ти таа која треба да му каже, таа ако не е за него, тој доколку е доволно паметен самиот ќе го виде тоа. А кој што кажал, така е кај нас, на народ не можеш да му затвориш уста. Ќе си збори ќе си збори на крај ќе престане.
    Туку си мислам дека "другите" не се проблем туку верче го сака :D
     
    На okcenzi и poenta им се допаѓа ова.
  5. MamaYette

    MamaYette Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    618
    Има некаков друг проблем со женава? Пошто само 3-4 реда се кажани, не е јасна сликата. Има нешто во позадина што би можело да смета? Некое страшно минато, неугледна фамилија, различна раса/нација/религија... можда психички проблеми, или материјални па да го зема човекот само за тоа? Или чисто им боди очи на луѓево што жената после 6 години решила да си продолжи со животот? Ако е вдовица, автоматски црна овца е во општеството и сите отстрана треба да ја гледаат? Не заслужува љубов? Ајде да речам до некаде би сфатила да зборуваат за 60 годишна вдовица што решила да се премажува, иако и во тој случај не е тоа ничија работа освен нејзина. Ама за жена од 30 години? Побогу, па не очекуваа ваљда дека ќе се затвори дома сега и маж нема веќе со очи да погледне? Уште 30-40 години живот ѝ остануваат, треба сама да ги помине? СЕРИОЗНО? И за тоа е сега целава галама?
    Ay dios mio. (facepalm)
     
    На Sunflowers и ennaz им се допаѓа ова.
  6. anel

    anel Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    19.937
    Пол:
    Женски
    Девојче, ако си му вистински пријател од тебе треба да ја добие најголемата подршка. Пробај да го убедиш дека таа не е за него и верувам пријателството ќе ти заврши засекогаш.
     
    На ennaz и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    A da ne go sakas ti drugar ti za sebe?? Da ne sakas tebe da te zemi a ne taa so dete?
    Mene taka mi izgleda..
     
    На Nausicaa, Едно Чупе, kala21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    И што бидна? :)
     
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    ^ Веројатно Џеврие се согласи,а Таксин и Фикрет се среќно сега заедно :)
     
    На ennaz, joy1, Едно Чупе и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    И мене на скриена љубов ми мириса овде и јас имам другари секогаш за совет сум тука ама не си клавам толку на срце па дури и овде да барам совет. А можи и грешам не знам.
     
  11. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    А јас како да те убедам тебе да не се мешаш во туѓи животи ?
     
    На ennaz, Nausicaa, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. verica19

    verica19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    вака сеа, знам дек не е моја работа да се мешам у нечиј живот, го прашав кој са му намерите со неа, само се насмеа и ми рече се додека ми е убаво со неа ке бидам со неа а ме боле кур што зборат другите. мило ми беше што е срекен он,

    пс. срекно мажена сум 2 години и освен другари неам никакви други амбиции кон него
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  13. verica19

    verica19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    kavtown i DMM не ми е јасно објасни
     
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    а сега?
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  15. verica19

    verica19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    па ок си е све
     
  16. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    сеа знаиш kav i DMM шо е?
    Аххх колку луѓе спои тоа ДММ...
     
    На verica19 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Гледај си маж ти а не другар ти.
     
    На Sesil, ADOKI, jacqueline.s и 2 други им се допаѓа ова.
  18. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Тогаш остави го и другар ти да си е среќно оженет, а ти гледај си дома да ти е ОК.
     
    На MilaP, crazylady, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Лелее МК синдром,ако е таа вдовица или разведена со дете,треба цел живот сама да го помине,а кога е тој разведен или вдовец со деца...тоа не е проблем тоа се прифаќа како најнормално....леле....уште и не билаза него а тој натепал 32годими...лудило....лудило....
     
    На НаталиЛили и okcenzi им се допаѓа ова.
  20. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A sto napraj be verice razgovaravte li?
    Nisto ne kaza, ili uste cekas "soveti"?