1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

  1. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Здраво феминки,јас сум нова овде...Се работи за едно момче,штоо многуу ми се допаѓа.Го сакам многу време,не е само минлива работа.Некое време имавме по другарски однос,но пред некој месец,добив знак за надеж.Постојано ми се смееше,гледаше во мене,и јас во него исто...И почнав да размислувам дека може да има нешто...Покажуваше знаци,ми ја зеде книгата,сакаше да глуми со мене...Но проблемот е во тоа што понекогаш премногу ми се смее,се ѕвери во мене,а некогаш помислувам дека сме само познаници...И незнам веќе што да си мислам...ме сака ли не ли ме сака...а храброст да признаам немам...сакам тој да го направи првиот чекор..некако срам ми е прва да кажам,ке се чуствувам глупо ако не ме сакал (можеби)...И феминки помогнете,како да му дадам знак,дека ми се допаѓа ?? како да го натерам на нешто повеке ???сите мои другарки што не знаат ми велат дека сигурно е заљубен во мене...ама незнам..сево ова ми е комплицирано и ми треба совет...ПОМАГАЈТЕ

    Ви благодарам :)
     
    На Anche23, mina33 и Du6i4kaa им се допаѓа ова.
  2. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Помагајте луѓе,ми треба помош... Љубовниот аларм ми се уклучи
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Намигни му.
     
    На Anisijaf, Boomgirl, Nine25 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.118
    Допаѓања:
    100.267
    Пол:
    Женски
    Супер совет :) Еве и Претседателот наш со Обама си намигнаа :D :D Знам дека е оф топик ама не можев да се воздржам :rofl: :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl:
     
    На katerina222, zbuneta2 и Jabolche им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Еден од подобрите ишарети.Око Грујо и Обама се воздржувам,ама пукам во себе.
     
  6. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Да знаете и ке му намигнам...Мислам дека се ке напраам веке
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.118
    Допаѓања:
    100.267
    Пол:
    Женски
    Лилит не Грујо него Иванов со Обама си намигнале :D :D
     
  8. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    хахах...од мојава тема на преседателите отидовме со намигањето :l:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Леле ете,читам тоа шо сакам да прочитам.Јас опседната сум со Грујо и неговата посета на САД деновиве.Моја грешка,проштевајте ќе ве молам.
     
    На Spring17 и AppleTree им се допаѓа ова.
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.118
    Допаѓања:
    100.267
    Пол:
    Женски
    Простено да ти е. :D

    А за проблемот , па ако е занете и сте се дружеле покани го да излезете и онака давај му сигнали дека сакаш нешто повеќе од пријателство.
     
  11. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Се е тоа ок...ама заедно учиме,сите мислат дека има нешто,срам ми е прва да стапам,сакам тој мене да ме покани,и веке мислам дека ке почнам цел ден да намигам,ваљда ке помогне тоа ;) Инаку ти благодарам,ке се обидам се што можам
    + напишав мислење да видам искуствата што ке кажат :inlove:
     
  12. tishina

    tishina Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    хехе, ми текна на мојата љубов од средношколските денови, кога ми се допаѓаше еден другар од класот.ААА убави денови беа тоа...... :)
    Знаеш јас што направив?- Бев искрена со него и му признав :) незнам ти колку разговараш со него и на кои теми, ама ние бевме стварно блиски и за се и сешто зборувавме и претходно и затоа имав храброст да му се доверам.
    Good luck, што и да превземеш :D
     
    На Angel4eeee, AppleTree и Du6i4kaa им се допаѓа ова.
  13. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    ха средношколска љубов :lol: :lol: :lol: само кога стварно ке се сетам колку ми се допаѓаше едно типче ама само што се појавив 1 ва година 2 ден на школо а јас веќе заљубена :lol: :lol: во дечко една година постар. добро ко што ме дал дедо боже вака отракана ни две ни три јас како што седеа надвор извини дечко јас сум карак сакав дасе запознаеме и дојдов :lol: после 2 дена сите и мојот и неговиот клас знаеа дека ми се допаѓа е ок де ништо страшно важно си знаеше типот. баш ако ти е соученик седни некој час до него. рчкајте се голицни го на поминување, штипкај го секогаш кога ќе ти дојде при рака плесни го и по газе ако сте малку поблиски. е добро де сево ова е нормално а ако не сваќа кога ќе се поздравувате нели модерно е бакнување во лице е наместо во лице потфати дел од неговото устиче или па баци го во уста. ех имаш 1000 финти само ако сакаш :devil: :devil: :devil:
     
  14. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Навистина не ми се јасни некои работи.Ме убедува дека сум премногу мала и дека сме мн.разлика но постојано ми пишува пораки-безвезален муабет :worried: Но сепак со ништо друго не ме убедил дека му се допаѓам,а тој на мене премногуу.Молам за совет ?? :inlove:
     
  15. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4

    Thanks <3 Проблемот е што тој е мн. срамежлив...А имаме контакт и тоа добар и мислам дека му се свиѓам...Амаа како тргнало некако се мислам далии да му признаам... Инаку фала за мислењето
     
  16. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Ejj ме насмеа и тоа како...Стварно интересни начинии...ама не сум ти јас толку опуштена...Незнам а можда и ке пробам...Седевме заедно на физика баш и разговаравме малце така... Убаво беше <3 Благодарам на мислењето
     
  17. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Феминки помагајте , не знам што да правам......Веќе 2 месеци сум заљубен у еден тип , никоаш до сега не усм била вака заљубена.....Не учиме во исти училишта , но секогаш се гледаме , најчесто во автобус....секоаш разговараме се смееме , пријатно ми е друштвото со него и многу го сакам!!!! :D - Сега не знам како да му покажам дека го сакам, веќе 2 месеци чекам нешто да се случи и ништо....ќе умрам....незнам дали да му признаам дека го сакам....., ма да тоа не би било во живо, пошо никоаш не се среќаваме на само да кажам , има со мене мои соученици со кои идеме заедно на училиште и непријатно ми е пред нив......Се мислам дали на фејсбук да му кажам, но се плашам каква ќе биде неговата реакција....Кажете ми некој совет, ве молам ;( ;( ;(
    Однапред ви благодарам!
     
  18. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    174
    не мораш да му кажуваш дека го сакаш...можиш да му објавиш линк на фб или да му ставиш некој лајк или коментар под слика...мислам дека ке сфати :D
    ако не ти успее тоа,тогаш пиши му на фб да излезете ;) :rofl:
     
  19. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Зарем толку лесно и брзо се кажува зборот те сакам??? А и не е важно да го кажеш, туку да го покажеш...
     
    На cresa-jagoda и Boomgirl им се допаѓа ова.
  20. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Дај не го расипувајте значењето на тоа те сакам. Како тргнала работава, особено со ова фејсбуков, те сакам ја изгуби целата своја вредност.
    Мередит мила, тоа што ти го чувствуваш не е сакање, не е љубов. Твоето е посакување, допаѓање. Не е исто.
    А да покажеш на некој дека ти се допаѓа има еден куп начини. Ако немаш храброст да го викнеш некаде да излезете уз муабет, секогаш е тука Фејсбук, барем за нешто користи. Стај лајк, коментар, линк, ова-она, да ви тргне муабетот. А и не мораш да го викаш да излезете сами, викни го таму каде што ќе идеш со другарките. Ќе приметиш самата дали и ти нему му се допаѓаш или не, ако да, тогаш не верувам дека нема да бидете заедно после некое време :)