Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

 1. AppleTree

  AppleTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Феминкии.....5 години го сакам.Многу работи поминавме заедно(не како пар).Понекогаш мислам дека ме сака,а понекогаш губам надеж.Дури ако ми верувате 3 пати намигнав,сите сватија тој не.Епа незнам каков совет ми треба.А не сум малечко девојче од 12 години.

  П.С: Тој не ми се допаѓа,го сакам со цело срце,го сакам цел каков што е,а не го сакам заради изгледот.
   
 2. AppleTree

  AppleTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Помогнете ми и мене...По цели денови имаме зборено,па и на фејзбук понекогаш. Немаше шанси за распустот да не ми пише.Незнам веќе...ПОМООООШ
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  Добро де, не вришти. Или помири се со судбина или дигни му ги ноџињата и дади му знак дека нешто сакаш.
   
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.878
  Ова не е истата особа? :^)
  Ама некако муабетиве не ми се поклопуваат... :?:
  Ок, не е важно. Не е ни страшно, кажи му дека чувствуваш нешто и скрати си ги маките.
   
 5. AppleTree

  AppleTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Да така,не е истата особа,но што ако тој ми каже не?? ете на тоа не сум спремна
   
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.166
  Допаѓања:
  4.959
  покани го на кафе ете и така кажуваш дека си иста смена само кога ќе се видите во автобус кажи му да се најдете негде на кафе па да си се размуабетите демек не сте довршиле некој разговор. ке свати не е вајда глуп па и да не свати само она ни две ни три ајде да идеме на кафе треба да частам. Тргнете го срамот со срам ништо :lol: :lol:
   
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  5.229
  јаболково дрвце (по нашки) :)
  јас те советувам ти прва да му пријдеш затоа што очигледно е дека му се допаѓаш
  еве дури и да не е така ништо страшно нема да се случии, верувај ми секој од кај тебе од клас бил одбие од некого
  понуди му кафе, или ако му иде некој предмет замоли го за помош глуми малку лудило па женско си во гени ти е тоа :)
  искрено те молам да не пропушташ ваква шанса затоа што потоа ќе се каеш

  ајде со среќа и пиши ни како си поминала

  пс. замисли си се земета па ќе им кажуваш на децата јас со татко ти се запознав во автобус,ама смотан тој ни на кафе да викне ни ништо :D
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.865
  Допаѓања:
  117.379
  Пиштолот...дал за тебе,дал за него,не знам,ама тука важи девизата-ако нечеш милом,онда силом.

  Абе шо знам...сплети му чорапи,порано јака финта била,ама нагласи дека од тебе вуницата е испредена и шарките сама смисли ги.
   
  На velesanka, Dgirlll и Angelche им се допаѓа ова.
 9. AppleTree

  AppleTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Конечно се е решено. Славам душички мои. Ми призна,ме сака..незнам што да ви кажам освен дека сум ви благодарна до небо,за сите совети.Тоа е од мене. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На The.Princess му/ѝ се допаѓа ова.
 10. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Епа ај со среќа! :*
   
 11. AppleTree

  AppleTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Благодарам ! :D:D:D:D
   
 12. aleksandra93d

  aleksandra93d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Aххх Apple Tree со среќа.. :* Но луѓе помогнете ми како јас на овој да му кажам дека ми се допаѓа, да му дадам некој знак.. Порано и се имаше удварано на една моја другарка од училиште, таа јасно му стави до знаење дека не сака да има нешто со него. Тогаш сакаше друго момче со кој сега е и во врска. Пред 3 месеци се смувавме во автобус враќајки се од Скопје каде што бевме со друштво. Потоа му ѕвонев неколку пати и му пишував порака, но од тоа не произлезе никаков резултат. Пред месец и нешто другарката од училиште ми кажа дека повторно пробал да и врти некои романтики на фејс, но за тоа дознало нејзиното момче и го удрил два пати во парк пред друга девојка со кој шетал :lol: искрено ми беше мило. :devil: Но пред некоја вечер бев на роденден на најдобрата другарка, посакав да го видам и му пишав порака.. за некое чудо ми се јави и се договоривме да се видиме. Отидовме кај него дома, тој сакаше нешто повеќе од само мување, но се воздржав бидејќи не сакам да го изгубам како претходниот на кој му дадов уште на вториот состанок :sweat: Но тоа сега и не е толку битно. КАКО да му дадам знак дека ми се допаѓа и сакам нешто повеќе со него??? ПОМОШШ!!
   
 13. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.852
  Пол:
  Женски
  Александра ептен забегана ти е ситуацијава, не е лесно во твоја кожа да е некој.
  Не е да ти дадеме совет како да му кажеш туку како да го фатиш треба некоја стратегија да се направи.

  Ама донт бери гајле. ПА види некако да си го задрушиш како другар, не му спомнувај ништо за врски, љубов и види дали имаш шанси кај него. Оти ти и отворено да му кажеш што сакаш може тој уште поотворено да те одбие, а гледам дека загреана си за него. Дружи се со негово друштво, излегувајте заедно, пишувајте си откачени муебает на фејс (ама не за секс и љубов). Проучи малце шо сака тимови, филмови ова она (изгледа излитено ама пали) и не мора баш за неговиот тим да навиваш. Најди си причини за дисусија ама интересна некоја а не филозофирање да посала пак да збори со тебе. И после сакал нејкел ке му станеш навика и сам ке почне да размислува за врска со тебе. Тоа е мојата стратегија и досега многу успешна ми била ама стратегијава се вика ’’Трпение -Спасение’’ ти можеш друга да си направиш ако немаш живци за вакви работи.
   
 14. aleksandra93d

  aleksandra93d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Хахаха па теми за муабети имаме, порано се дружевме кога тој сакаше да се фати со мојата другарка од училиште.. Неговото друштво не го знам баш најдобро, но муабетите на фејс ќе помогнат. Благодарам.

  Некој друг да даде свое мислење како да постапам? :D
   
 15. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  Феминки јас сум тука нова и ми требаат совети како да дадам знак дека ми се свиѓа....Вакаа ние се знаеме и се дружиме...Заедно излеегуваме и се но мене ми се свиѓа а тој ме гледа како другарка :( :( :( Штоо да направам да ме приметиии?ч/
   
 16. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  436
  нека му каже некоја твоја другарка
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Пробај да му дадеш некакви сигнали, преку поглед на пример. Тоа е тоа што секогаш успева. Или преку говорот на телото, некој дискретен допир, само внимавај да не бидеш многу нападна. Излегувате, значи често сте заедно, па ќе имаш шанса да му окажеш. Едноставно однесувај се со него малку поинаку. :)
   
 18. aleksandra93d

  aleksandra93d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Ако искрено сакаш брзо да го фатиш.. зближи се со него, бидете малку на статус friends with benefits па натаму ќе видиш.. Ништо не губиш, секако ќе го имаш. Јас така го фатив дечко ми :lol: за оној шо ви зборев погоре. Навистина пали таа финта. Полека го навлечуваш на тебе и додека се тој свести веќе ќе бидете во врска. :D ;)
   
 19. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  Се согласувам со aleksandra93d. Прво зближи се толку многу со него, што нема да може да издржи, а да не ти каже нешто. Значи прво пријатели, а потоа со текот на времето давај му знакови дека чувствуваш нешто спрема него и не верувам тој да остане рамнодушен. :)
   
 20. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  КАј мене обично палело тоа шо ја зјапам у типот .... :rofl: :rofl:
  Хахаххаа
  секако бе демек неприметно... Само колку он да примети ;) .
  И коа ке ме погледне ке сi свртам еден поглед настрана ама пополека ;) .
  После биди забавна, секад насмеана, и глеј нему упатувај му заебанции смешки и слични тракатаљци ... ;)