1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

  1. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Феминкии.....5 години го сакам.Многу работи поминавме заедно(не како пар).Понекогаш мислам дека ме сака,а понекогаш губам надеж.Дури ако ми верувате 3 пати намигнав,сите сватија тој не.Епа незнам каков совет ми треба.А не сум малечко девојче од 12 години.

    П.С: Тој не ми се допаѓа,го сакам со цело срце,го сакам цел каков што е,а не го сакам заради изгледот.
     
  2. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Помогнете ми и мене...По цели денови имаме зборено,па и на фејзбук понекогаш. Немаше шанси за распустот да не ми пише.Незнам веќе...ПОМООООШ
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Добро де, не вришти. Или помири се со судбина или дигни му ги ноџињата и дади му знак дека нешто сакаш.
     
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ова не е истата особа? :^)
    Ама некако муабетиве не ми се поклопуваат... :?:
    Ок, не е важно. Не е ни страшно, кажи му дека чувствуваш нешто и скрати си ги маките.
     
  5. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Да така,не е истата особа,но што ако тој ми каже не?? ете на тоа не сум спремна
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    покани го на кафе ете и така кажуваш дека си иста смена само кога ќе се видите во автобус кажи му да се најдете негде на кафе па да си се размуабетите демек не сте довршиле некој разговор. ке свати не е вајда глуп па и да не свати само она ни две ни три ајде да идеме на кафе треба да частам. Тргнете го срамот со срам ништо :lol: :lol:
     
  7. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    јаболково дрвце (по нашки) :)
    јас те советувам ти прва да му пријдеш затоа што очигледно е дека му се допаѓаш
    еве дури и да не е така ништо страшно нема да се случии, верувај ми секој од кај тебе од клас бил одбие од некого
    понуди му кафе, или ако му иде некој предмет замоли го за помош глуми малку лудило па женско си во гени ти е тоа :)
    искрено те молам да не пропушташ ваква шанса затоа што потоа ќе се каеш

    ајде со среќа и пиши ни како си поминала

    пс. замисли си се земета па ќе им кажуваш на децата јас со татко ти се запознав во автобус,ама смотан тој ни на кафе да викне ни ништо :D
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.517
    Пиштолот...дал за тебе,дал за него,не знам,ама тука важи девизата-ако нечеш милом,онда силом.

    Абе шо знам...сплети му чорапи,порано јака финта била,ама нагласи дека од тебе вуницата е испредена и шарките сама смисли ги.
     
    На velesanka, Dgirlll и Angelche им се допаѓа ова.
  9. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Конечно се е решено. Славам душички мои. Ми призна,ме сака..незнам што да ви кажам освен дека сум ви благодарна до небо,за сите совети.Тоа е од мене. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На The.Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  10. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Епа ај со среќа! :*
     
  11. AppleTree

    AppleTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Благодарам ! :D:D:D:D
     
  12. aleksandra93d

    aleksandra93d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Aххх Apple Tree со среќа.. :* Но луѓе помогнете ми како јас на овој да му кажам дека ми се допаѓа, да му дадам некој знак.. Порано и се имаше удварано на една моја другарка од училиште, таа јасно му стави до знаење дека не сака да има нешто со него. Тогаш сакаше друго момче со кој сега е и во врска. Пред 3 месеци се смувавме во автобус враќајки се од Скопје каде што бевме со друштво. Потоа му ѕвонев неколку пати и му пишував порака, но од тоа не произлезе никаков резултат. Пред месец и нешто другарката од училиште ми кажа дека повторно пробал да и врти некои романтики на фејс, но за тоа дознало нејзиното момче и го удрил два пати во парк пред друга девојка со кој шетал :lol: искрено ми беше мило. :devil: Но пред некоја вечер бев на роденден на најдобрата другарка, посакав да го видам и му пишав порака.. за некое чудо ми се јави и се договоривме да се видиме. Отидовме кај него дома, тој сакаше нешто повеќе од само мување, но се воздржав бидејќи не сакам да го изгубам како претходниот на кој му дадов уште на вториот состанок :sweat: Но тоа сега и не е толку битно. КАКО да му дадам знак дека ми се допаѓа и сакам нешто повеќе со него??? ПОМОШШ!!
     
  13. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Александра ептен забегана ти е ситуацијава, не е лесно во твоја кожа да е некој.
    Не е да ти дадеме совет како да му кажеш туку како да го фатиш треба некоја стратегија да се направи.

    Ама донт бери гајле. ПА види некако да си го задрушиш како другар, не му спомнувај ништо за врски, љубов и види дали имаш шанси кај него. Оти ти и отворено да му кажеш што сакаш може тој уште поотворено да те одбие, а гледам дека загреана си за него. Дружи се со негово друштво, излегувајте заедно, пишувајте си откачени муебает на фејс (ама не за секс и љубов). Проучи малце шо сака тимови, филмови ова она (изгледа излитено ама пали) и не мора баш за неговиот тим да навиваш. Најди си причини за дисусија ама интересна некоја а не филозофирање да посала пак да збори со тебе. И после сакал нејкел ке му станеш навика и сам ке почне да размислува за врска со тебе. Тоа е мојата стратегија и досега многу успешна ми била ама стратегијава се вика ’’Трпение -Спасение’’ ти можеш друга да си направиш ако немаш живци за вакви работи.
     
  14. aleksandra93d

    aleksandra93d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Хахаха па теми за муабети имаме, порано се дружевме кога тој сакаше да се фати со мојата другарка од училиште.. Неговото друштво не го знам баш најдобро, но муабетите на фејс ќе помогнат. Благодарам.

    Некој друг да даде свое мислење како да постапам? :D
     
  15. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Феминки јас сум тука нова и ми требаат совети како да дадам знак дека ми се свиѓа....Вакаа ние се знаеме и се дружиме...Заедно излеегуваме и се но мене ми се свиѓа а тој ме гледа како другарка :( :( :( Штоо да направам да ме приметиии?ч/
     
  16. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    нека му каже некоја твоја другарка
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Пробај да му дадеш некакви сигнали, преку поглед на пример. Тоа е тоа што секогаш успева. Или преку говорот на телото, некој дискретен допир, само внимавај да не бидеш многу нападна. Излегувате, значи често сте заедно, па ќе имаш шанса да му окажеш. Едноставно однесувај се со него малку поинаку. :)
     
  18. aleksandra93d

    aleksandra93d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Ако искрено сакаш брзо да го фатиш.. зближи се со него, бидете малку на статус friends with benefits па натаму ќе видиш.. Ништо не губиш, секако ќе го имаш. Јас така го фатив дечко ми :lol: за оној шо ви зборев погоре. Навистина пали таа финта. Полека го навлечуваш на тебе и додека се тој свести веќе ќе бидете во врска. :D ;)
     
  19. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Се согласувам со aleksandra93d. Прво зближи се толку многу со него, што нема да може да издржи, а да не ти каже нешто. Значи прво пријатели, а потоа со текот на времето давај му знакови дека чувствуваш нешто спрема него и не верувам тој да остане рамнодушен. :)
     
  20. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    КАј мене обично палело тоа шо ја зјапам у типот .... :rofl: :rofl:
    Хахаххаа
    секако бе демек неприметно... Само колку он да примети ;) .
    И коа ке ме погледне ке сi свртам еден поглед настрана ама пополека ;) .
    После биди забавна, секад насмеана, и глеј нему упатувај му заебанции смешки и слични тракатаљци ... ;)