1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

  1. BlovesI

    BlovesI Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Сакам да прашам, истово значи како темава “Како да му дадам знак дека ми се допаѓа?“ !
    Значи детево оди во исто школо со мене, ама 1 година е помал. И сега сум приметила некако ме гледа чудно, постојано моѓам да кажам кога сум во негова близина. Еднаш така додека одев ми налета на патот и така ме загледа. Што знам и повеќе пати се случува,еднаш исто кога седевме во ходник со другарка ми..беше и тој со еден другар и некој ке налеташе на пример од скалите и тој гледа натаму и после се врти и право во мене и пак долу главата! МОРА ДА МЕ ЗАГЛЕДА ЗНАЧИ! :^)
    И сега ја од кај да знам дали му се допаѓам?! А немам контакт со него. Ај дај каже те ми што да праваам? :worried: :inlove: Веќе почнувам да го засакувам..
     
  2. fotografija20

    fotografija20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    10
    гледај го и ти,насмевни му се па заврти го погледот на друга страна ;) ако имаш храброст најди го на фб и другото остави го на него ;) ако те свиѓа ке започне муабет со тебе или бар со лајк :)
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Насмевни му се и намигни му. Ако не помогне и тоа следен пат стави му сопка и да падне на колена пред тебе :D , мала шала.
    Испитај ја ситуацијата од околу, од некои заеднички пријатели дали има симпатија, девојка...и само толку а кога тогаш ќе дознае дека си се распрашувала за него и можеби ќе преземе некој чекор.
    Најди некој кој ви е заеднички пријател да ве запознае и од едно ,,здраво,, ако има хемија ќе почнат да се сложуваат коцките. Можеби се плаши малку дека е помал од тебе 1 год. и му треба малку повеќе самодоверба и кураж
     
  4. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Само намигни му,проверено е !
    Нема шанси да не забележи.Од искуство ти кажувам :)
     
  5. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    и мене ми се свига еден дечко, но тој не ни знае дека постојам...
    неаме заеднички другари нема кој да не упознае..
    глупаво е по фб да му се ставам од нигде... ипак 21 година има тој.. :|
    дознав дека е во друг град на краток период :(
    незнам како да направам комбинација некоја...
     
  6. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Вака да ви кажам со намигнувања нишо не бидува бидејки у школо ни кажуваа дека кога ке намигнеме на некој го вознемитуваме сексуално..па така кажете му у лице дека го свиѓате и толку..Ја така напаравив ама тој беше самежлив па така.. :) Позз. до сите и само напред..:D
     
  7. chipmunk

    chipmunk Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Како јас да му дадам знак ..кога веќе два пати го одбив да излеземе а сеа нигде го нема мисли дека не го свиѓам..а страшно многу го свиѓам ..да го поканам ли јас да излеземе ? ??? ;(
     
  8. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    какви знаци бре...ако си спремна (нели секогаш може да те откачи безразлика колку и да ти се смеел ,да те гледал и такви ствари)на откачување ..ПРИЗНАЈ МУ..можеби и вашето другарство ќе премине во сериозно..
     
  9. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Ахх..вака сега.Ми се свиѓа многу и заљубена сум во него.Имаме излезено неколку пати повеќето он ме поканил да излезем,но секогаш доаѓа со друштво и искрено глупо ми е...сакам да праиме моабет само јас и он,а од друга страна срам ми е да му кажам дојди сам...незнам како да му кажам дека не сакам да доаѓа со друштво а да не изгледа проsирно,не сакам веднаш да свати,сакам он да го направи првиот чекор :$
     
  10. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Штом самиот не му текнува, тогаш тоа што го сакаш треба да му го кажеш, тој не чита мисли. :!:
     
    На Lady97 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sonce7

    sonce7 Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Девојче не слушај што ти зборуваат другите , и прави како знаеш , само немој многу да очекуваш зошто подоцна можеш да бидеш разочарана , а штом ти праќа погледи значи навистина му се допаѓаш....а доколку сакаш да му се приближеш, почни да му пишуваш на фб или нека му пренесе некоја твоја другарка поздрав се најдобро :* :D
     
  12. alex.7

    alex.7 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    најдобро е да му кажеш во лице.. зборувај отворено со него..и јас така направив..и мене ми се насмевна среќата.. :devil: хихихих :lol:
     
  13. milenna.torres

    milenna.torres Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    120
    Значи вака...тој учи со мене а мене ми се допаѓа и ми е скоро најдобар другар значи секогаш сме заедно СЕКОГАШ...но тој е во врска со мојата другарка не најдобра но другарка ми е ... кога славевме нг тој се муваше со неа а потоа сите легнавме на земјата а тој легна меѓу мене и другарка ми но секогаш беше завртен накај неа . Потоа игравме вип и му кажаа да ме бакне во уста :$ и ме бакна. Не сакам да изгледам ѓавол но
    сакам да ги скарам :devil:
    и сека фемки...да ми помогнете ?
     
  14. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Девојче ти кон него осеќаш само некои симпратии,додека твојата ДРУГАРКА можеби е вљубена во него и може имаат убава врска,зашто ти да им ја расипеш коа ти се ДРУГАРИ? Срамота ќе биде ако стварно тоа го напраиш и стај се на местото на твојата другарка како ќе ти биде тебе така..а и да го напраиш тоа незнам после како ќе ја погледнеш у лице.Мој совет : ТРГНИ ГО ТОЈ ПЛАН ОД ТВОЈАТА ГЛАВА !
     
  15. lea26

    lea26 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    КАКО ДА И КАЖАМ ДЕКА МИ СЕ БЕНДИСУВА?

    вака не знам како да и дадам до знање дека ми се бендисува,
    сите сакаа да не запознаат но јас тврдоглава како и секогаш не сакав..... ама кога го видов видов дека детево е Ок, убав висок итн...
    и тој ме адд на фб праевме онака муабети само како си, ова она, и ми кажа дека неговите сакале да го запознаат со мене и јас и реков истото и моите пријатели..ама не знам како да и кажам дека ми се бендисува сега а останува уште една недела тука :(
    ве молам девојки за помош
    што да правам не сакам повторно да биде касно :(
     
  16. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    КАКО ДА И КАЖАМ ДЕКА МИ СЕ БЕНДИСУВА?

    Види вака, пиши му на Фб дека несакаш никој да ве запознае туку сакаш лично вие двајцата да се запознаете. Отидете негде, прошетајте и патем кажи му дека го свиѓаш. Нека ти биде тоа летна авантура едноставно, може и тој тебе те свиѓа па незнаеш што ќе биде, со среќа. Само немој да мислиш, делувај!
     
  17. lea26

    lea26 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    и пишав здраво демек да правиме муабет, ама само на тоа остана, и после некој ден ми стигнува порака дали ти беше таа што помина пред малце демек ме видел кај што поминувам ама само на тоа остана
    не гледам дека има некој друг поголем интерес, не сакам да и речам нешто да не испадне глупаво
    ама умирам да знам што има тој да каже...
     
  18. angela05

    angela05 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    хејј:*
    здраво,јас сум нова овде и секако,би сакала да останам и да ги примам вашите совети,секако и вие некогаш моите:D
    appletree со среќа,а и тоа сакав да ти кажам.би требало прво тој да ти даде знак,бидејќи,според мене глупаво би било 3 пати да му намигам,тој да не прави ништо,и сеуште да барам начини да го придобијам.
    но,кога веќе сте заедно(ако сте)со среќа уште еднаш:***
     
  19. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Мој совет.. поминувајте повеке време заедно.. смешкајте се :D облекувај некои секси и женствени маички... некогаш најди прилика да останете насамо.. на некое потивко место.. и ако тој е загреан за тебе веднаш ке се фрли во акција ;)
    а останатото ке си биднее..

    Со среќаааа :P
     
    На 117111 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. 117111

    117111 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Како да му се доближам на момчето што ми се допаѓа?

    Имам 13 години.Сите мои врснички имаат дечковци .Единствено јас немам дечко.Мислам имам симпатија но страв ми е да му кажам.У него сум вљубена уште од 1 одд.Како да му се доближам?Ќе ми биде мило ако ми помогнете.