babylove кашички

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

 1. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  16.843
  Пол:
  Женски
  Како да му се доближам на момчето што ми се допаѓа?

  Уфф тоа е долга љубов, не знам само како си трпела до сега да не му се доближиш, па сте можеле заедно да ја учите и пишувате азбуката, множење и делење до 10, да си ги читате и прераскажувате заедно лектирите, па тоа би можело да изгледа како љубов од бајките. Верувам дека за тебе било големо измачување што 5-6 години си трпела да не му се приближиш заљубена во него, аххх тешко сфатливо.

  Ај сега разбуди се, фати се за книгата и да ги редиш сите петки за да најдеш после паметен дечко, во кој ќе се заљубиш од прва година средно. Мислам дека нешто со годините е утнато кај тебе во целава приказна, наместо 1 одделение, може 1 година средно.

  п.с. (Баш ме интересира што прават твоите другарки со дечковците на тие години, се држат само за рака или се држат и за нешто друго, нога на пример?)
   
 2. 117111

  117111 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Се муваат и сл.
   
 3. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Имале дечковци па и се мувале со дечковците :x :x
  Абе децааааааа што правите бе? |(

  Лелеееееее во каква средина живееме не ми се верува. Која иднина ја имаме со вакви деца?

  Имате ли вие ваквите деца родители? Ве контролираат ли што правите? Знаат ли за вашите дечковци?
   
 4. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Значи како да му дадам до знак дека ми се свиѓа? Јас мислам дека тој ја сака мојата другарка, битејки таа ми кажува, дека тој неа ја сака бла бла триста фантазија и сеа немам самодоверба, а имам слушнато дека ме сака, па сека што да правам? :(
   
 5. Myworld

  Myworld Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  5
  - Како да му покажам дека ми значи ? Тој е помал од мене 2 години :) А што мислите дали е исправно бидејќи сум постара од него?
   
 6. loveyou313

  loveyou313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  4
  Здр Феминки нова сум овде и ми треба помпш...Прво да раскажам -.- :D
  Епа вака веќе ми досади цело време да трчам по него и никако не сваќа дека го свиѓам ....Во Контакт сме постојано затоа што цело време скитам на местата каде што тој скита за да го видам... Го сакам веќе 2 години и не сваќа секогаш кога ќе останеме заедно некој нарушува ... Се што имаме е разговор прегратки делење совети и некои тајни |( е повозрасен од мене 1546845456 пати сум пробала да се праам дека не го сакам да се откажам ама неможам ...Изгледа сака да ме пукне на секој начин од љубомора јас во себе имам невреме од надвор до уши сум насмеана и го нервирам на тој начин :devil: ..хухуух ама сепак сакам да го натерам на нешто што ќе го натера да се ззближи повеќе со мене ...Совет?
   
 7. loveyou313

  loveyou313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  4
  Ве моламм за помош сум ги прашала и другите ама никаков одговор се некој совети работи кои не успеваат.... ;(
   
 8. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Ако го сакаш заборави да се однесуваш другарски со него,ма да ми "мириса" дека си сфатил што е работата чим гледа како да те направи љубоморна..,не ти треба да му дадеш знак за допаѓање,туку знак за НЕМОЈ ДА СЕ ЗАФРКАВАШ СО МЕНЕ,АКО САКАШ ДА БИДЕМЕ ЗАЕДНО БИДИ МАШКО-КАЖИ,АМА ДА ЗЛОУПОТРЕБУВАШ ШТО ТЕ САКАМ НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ.
  За да му го дадеш овој знак ќе престанеш да излегуваш една недела каде што е он,и после кога пак ќе отидеш ќе видиш реакција.Ма да најпаметно е,доколку има како да дојде до тебе да престанеш да одиш.
   
 9. loveyou313

  loveyou313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  4
  До некаде мислам дека си во право , и самата се обвинувам за тоа што трчам по него ...Незнам ни самата не сум свесна на секоја будала работа што ќе ја смислам за да го видам исто и не бев спремна на вакво нешто се знаевме 4 години ме носеше и некогаш дома ама пред точно две годинни со погледот ме освои немав никаква реакциа освен пеперутките во стомакот што ми се вртеа сето тоа се случи месец пред нова година,ама полека гуев надеж ... ама надежта ми се врати со тие неколку прегратки кои не ги очекував :| сепак фала за советот и тоа ќе го пробамм :)
   
 10. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Ако го сакаш заборави да се однесуваш другарски со него,ма да ми "мириса" дека си сфатил што е работата чим гледа како да те направи љубоморна..,не ти треба да му дадеш знак за допаѓање,туку знак за НЕМОЈ ДА СЕ ЗАФРКАВАШ СО МЕНЕ,АКО САКАШ ДА БИДЕМЕ ЗАЕДНО БИДИ МАШКО-КАЖИ,АМА ДА ЗЛОУПОТРЕБУВАШ ШТО ТЕ САКАМ НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ.
  За да му го дадеш овој знак ќе престанеш да излегуваш една недела каде што е он,и после кога пак ќе отидеш ќе видиш реакција.Ма да најпаметно е,доколку има како да дојде до тебе да престанеш да одиш.
   
 11. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  79.335
  Пол:
  Женски
  Може да напишете на транспарент ТЕ САКАМ, или МИ СЕ ДОПАЃАШ и да се фрлите од некој мост.Само внимавајте моментот кратко трае...
  Ах бре деца,не постои генерално правило,секој човек е приказна за себе.
   
 12. Srcee16

  Srcee16 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Вакаа имам еден мал проблем... Една другарка ме запознам со едно дете...и тоа ко го запознав мн ми се свиѓаше...и во станот спијаше неколку дена...цело време се чепкаше, играше со мене,заедно шетавме и цело време ми пишува на фб...и не знам дали и јас него му се свиѓам...сакам да знам...или јас како да му дадам знак дека ми се свиѓа?
  На другарка ми не и имам кажано пошто ми е страм...само што тој и е најдобар другар (нема излезено со него само онака мн се дружат)
   
 13. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Вака, свиѓам едно многуу многу убаво дете, и идеме у ист клас..е сега, детето е многу срамежливо и не збори за свиѓање и такви работи, па дури и другарите негови т.е заедничките не знаат кого сака. Е сега не знам дали ме сака, дека вака и на час и на одмор, ќе се погледнеме, ќе си се насмевнеме, ми прави смешки, и мислам дека обидува да ме направи љубоморна со една иста од мој клас која го сака и нонстоп му се пика ии што е најлошо ние двете воопшто не се сакаме, ни дружиме. А кога ќе бидам до моите најдобри другари, кога ќе ме гушнат или приближат, или насмеат мислам (а и моја другарка исто мисли) дека е љубомори... Ве молаааам помогнете незнам што да правам, а и срам ми е да му се пикамм :(
   
 14. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Ами и јас у последно време сум јако “затрескана“ и тоа у типче од другиот клас, сеа знаете ходници ова она си го гледам, ме гледа. И еден негов другар од нашиот клас случајно дозна, му го имам бројот, го имам за пријател на фб, амааа многуууу го сакамм !!! Онака детето како да не е пораснато доволно, ама мене ми е ептен мил :) Епа да де мислам оти и нему му се дошпаѓам ама не сум сигурно. Веќе од срам ке експлодирам ! Залудно барам помош за ова моево нема решение, ама ајде пак да си попитам :) Tell me what to do ?
   
 15. vice27

  vice27 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  можеби и се свиѓа и на твојата другарка, прво разговарај со неа што мисли таа за него,ако не и се допаѓа на другарка ти и ако нема посериозни намери со него побарај од неа да излезете сите тројца заедно,флертувајте забавувајте се и се ке си тргне во најдобар ред . СЕЌНО
   
 16. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Форумџиката над мене има право. Разговарај со другарка ти. Или намигни му, стар трик ама пали! ;) :D
   
 17. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.858
  Пол:
  Женски
  Ехх и јас го имам истиот проблем. Се заљубив и тоа многу во едно многу добро дете од мојот клас. Постојано си разменуваме погледи јас многу го сакам. Тој свире на гитара и еднаш ја исвири песната Volio bih da si tu, и цело време разменувавме погледи. Но сепак тоа не покажува дека и тој е заљубен во мене. Најсреќниот момент беше кога за прв пат ни се допреа рацете кога гледавме театар во Ск. на една групна ескурзија. Тогаш и двајцата само се насмевнавме. Но тој е многу срамежлив а и јас исто па мислам дека многу тешко ќе биде некој од нас двајца да признае дека е заљубен. Јас од се срце сакам да е и тој во мене заљубен но понекогаш и губам надеж. Девојки ми треба помош од вас како да дознаам дека и тој е заљубен во мене. И како да му се приближам уште повеќе. :inlove:
  Фала однапред. :*
   
 18. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  • испрати му некоја порака на ливче (порака од таен обожавател) ;) ама пази до некој по грешка да не стигне :lol:
  • обиди се да станете добри другари, излегувајте на прошетки заедно, мислам дека така машките се заљубуваат :D

  и мојата симпатија свири на гитара :$ :lol:
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ranka

  Ranka Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Феминки мои вака сток работата значи многу лудо сум заљубена у еден тип уште од летото! И тој се осмели да ми пише нешто да искочиме вами таму на фб и се договоривме да искочиме но не сме се шекале на исто место!....По некој ден си правевме повторно моабет кај живееш ова она, вака така која музика слуша и тако даље и тако даље...Во главно кога јас и мојте нај добри другарки повинавме покрај кошот таму кај што игра кошарка тој силно се раздра по моето име :inlove: но една другарка која имасе некој лудничав напат дали знаете што му рече?!?!? епа му рече ДАЛИ САКАШ ДА ТИ ЈА МЕСТАМ!!! јас се обрукав но по тоа продолштивме со разговори но последнава недела го снема на чет но го има со лајкови :devil: :devil: е сеа како да му дадам дознаење дека го сакам???

  Искрено пре загреана сум за типовв :lol:

  Дајте феминки помогнете ми! ]:)
  благодарам од напред!! :hai:
   
 20. EllyYourHell

  EllyYourHell Активен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  да си признаам и јас го имам истиот проблем, ми се смее ме гледа и јас исто него, многу пати кога сме далеку му праќам бакнеж без да ме виде ноо еднаш ме виде и неговиот другар УМРЕВ ОД СРАМ сега имаме одмор дека јас сум во германија :С ии нема да можам да го видам 2 недели до тогаш можеби ќе соберам малку сила :Д иначе не сум му намигнала но ќе пробам... :) мош кје успее некако.