babylove кашички

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

 1. Myworld

  Myworld Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  5
  - Како да му покажам дека ми значи ? Тој е помал од мене 2 години :) А што мислите дали е проблем што сум постара од него? Значи ние сме блиски, порано бевме МНОГУ блиски, ама еден ден тој се зближи со едни негови нови другарки, и се повеќе се одалечуваше од мене. Поминаа 1-2 месеци, тој беше со нив и како љубоморна да ме правеше..Но исто така и јас, ми беше тешко 2-3 недели и се навикнав, и јас почнав да го подминувам дури баталив да се поздравувам, гледав му беше малку криво...Ама пред некој ден, пак да не кажам ми се врати, пак сме блиски, не како порано ама добро е..Ко ќе се видиме се гушкаме, како ме сам мило гледа.. ама не сум сигурна дека нешто чувствува, т.е мислам дека ништо не чувствува..Како да му покажам дека тој ми значи, и дека го сакам..? :(
   
 2. Ketnis

  Ketnis Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  223
  Пол:
  Женски
  Девојки јас многу се затрескав во едно дете од мојот клас.Скоро бевме со друштвото на излет и тој беше таму и постојано си разменувавме погледи и кога игравме вистина или предизвик тој ми вели што ќе направиш ако ти кажам дека те сакам и јас онака засрамено го погледнав и му реков и јас ќе те сакам тебе.Потоа по цело време ми отстапуваше место и беше до мене а кога си одевме тој велеше да го гледам како фрла камења во реката и такви работи.Потоа во школото тој ми кажа дека ме сака и седевме заедно и ми рече дека бил пресреќен (а исто и јас цветав) но утредента јас направив една глупост за која му ветив никогаш нема да го направам тоа и тој се оддалечи од мене.И сега постојано си разменуваме погледи и постојано другарките ми кажуваат дека тој гледа во мене и на раката секој ден му го пишува моето име и вчера забележав и сега јас не знам како повторно да му кажам дека го сакам.Инаку сите негови другари а воедно и мои ми кажаа дека им кажал дека ме сака... :inlove: :(
   
 3. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  и ние сме многу блиски со мојот,мислите ако бидам искрена нема ли да го изгубам ?? :inlove:
   
 4. sladok-bitola

  sladok-bitola Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  46
  како да си фатам девојка која ми се бендисува????? сум пробал неколку пати али не траеше долго 8) 8)
   
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Па појди кажи му дека го сакаш,веќе си му кажала ти,кажи му директно па кажи што си направила.
   
 6. Ketnis

  Ketnis Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  223
  Пол:
  Женски
  А ако тој мене ми рече дека не ме сака? :angel:
   
 7. leonita

  leonita Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Се започна со караница на фб..секако јас бев виновна.. и ме викна во живо да му се извинам и да попрајме муабет,ми се доближуваше ко да сакат да ме смуват , ама јас се одалечував, мн добро се понашаше и се најј нај . не очекував толку добро да се испонаша покрај се што му реков, океи му се извинив, не бидна ништо помеѓу нас,бидејќи мене страм ми беше. кога дојдов дома ми пиша дали ми поминал страмот јас дада. и тој ми вика епа ај на пет мин да се видиме пак ме молеше ама јас несакав имав др раб. после 2 дена му текна да ми мести еден негов другар јас несакав, и му предложив да му местам една моја другарка..а он ми рече несакач врски туку само мување така да нејкел да му местам.
  дечково навистина почна да ми се свиѓа. што мислите има шанси?ама нели несака врска па што ке правиме ние?
   
 8. sladok-bitola

  sladok-bitola Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  46
  епа смувајго ти шом ти се допаѓа :rofl:
   
 9. Rochiix3

  Rochiix3 Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Биди упорна ;) И кај мене е така :)
   
 10. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Прво извини му се за тоа што си направила,а при тоа кажи му дека многу го сакаш.....
   
 11. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  епa вaкa имa едно дете со месеци што се допишувaме и еднaш се имaме видено и се беше океј муaбет обичен и почнa дa ме гушкa дa ме зaкaчкa излеa сaкaше дa ме смувa aмa јa глупичкa не сaкaв леснa дa испaднaм и не се деси ништо и после тој ден пaк требaше дa се видиме aмa се имaше некои пречки он неможе или јaс ке неможев и добро и после некое време се пишувaвме пaк и е договaрaвме дa се видиме aмa ке ме зaебе немa дa моѓе и некaд не врaкaше и добро и јa не му пишaв еднa неделa и он ми пишa и почнувa пaк дa пишувa прв и се кaј другaр беше и се прaеше нешо a-у пред другaров и еднaш го видов и се рaзминaвме он не ме виде и јa го прaшувaм кaо што се прaвиш ко демек не ме виде и он викa не сум те видел (може ствaрно не ме видел сеa незнaм ) и добро и го прaшaв кaде зa први мaј не ми врaти и јa остaив тaкa нишо не му пишaв и зa први мaј ми гледaa нa кaфе и имaв очи и лицето по формa и кaкви очи и исто кaко неговaтa формa нa лице ми јa опишaa a очите знaчaт декa сaкa некој дa те види или јaс него и следниот ден идев кaј бaбa ми и успaт ми е и неговaтa кукa и јa многу многу не се зaгледувaм нaтaму декa глупо ми е и сaмо сестрa ми се свртелa и у дворот он бил седнaт нa скaли ги гледaл комшиите кaј него што прaвaт и тие пред портaтa беa кaј што поминaвме јa и сестрa ми и сигурно ме видел и сеa после овa мене мн ми се свиѓa и незнaм кaко дa му дaдaм до знaк декa ми се допaѓa и немaм никaков нaчин кaко дa го викнaм дa се видиме пошо се ке ме зaебе и више не го викaм чекaм он дa не викне ... сеa ке може дa ми помогнете кaко дa му дaдaм до знaење декa ми се допaѓa?
   
 12. mina33

  mina33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Проблемот на девојчето најгоре е ист како мојот и вашите совети ке ги послушам и се надевам ќе ми попомогнат :* :D
   
 13. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  714
  Пол:
  Женски
  задевајте се со нив праќајте им некои вицови,нешто на шала кажете ама искрено што го мислите као ти мене ме забораи сигурно веќе со некоја друга се пишуваш ии :D :D :D бидете креативни....
   
  На mina33 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  ljubovni-problemi/sto-bi-napravile-za-da-go-ja-osvoite-t10545/10.html
  е да и во ова тема имам коментирано...епа сега што би направила за да го освојам ..немам идеаа :@
  тука ми треба ваш совет..што да направам за да го освојам???
  или....како да му дадам знак дека ми се допаѓа уште потешкоо :( ...ви кажав дека се гледаме низ чаршија се поздравуваме и толку..и сега ваш совет? :worried: :@
   
 15. minne03

  minne03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  46
  baraj negov telefonski broj i pusimy poraka
   
 16. namenamesurname10

  namenamesurname10 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Девојки нова сум овде и ве молллламм помогнете ми ...Ми се допаѓа едно момче што учи со мене , на школо секогаш ме задева , ме голицка скоро на секој час седиме заедно ... Тој на еден начин ми е најдобар другар и се дружи со најдобрите другари на моите другарки. Едната другарка му рекла дека сум била убава, паметна, се најдобро за мене но тој ништо не рекол молчел.Незнам ни дали ме свиѓа? Плисс кажете ми што да правам (без намигнувањата) сега за стара нова година ќе одиме со него и неговите другари па кажете ми што да направам... :(
   
 17. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
  Среди се, биди убава, но едноставна. Расположи се, смеј се и забавувај се. Биди фина и добра со сите. Разговарај со него, но и со останатите, но немој да бидеш наметлива. Биди ѕвезда на вечерта, сите во тебе нека гледаат. Чекај реакција, смешкај му се, флертувај со него од време на време. Дај му некој комплимент за да види дека ти се допаѓа како на пр. многу убаво ти стои кошулата, те отвара или ти ги истакнува очите, или да не си вежбал во последно време нешто ти се зголемиле рамениците така нешто...И толку, чекај си тој прв нека почне. Ако тој го направи првиот чекор ок, ако не ништо, забавувај се и смеј се тоа е најважно. Машките сакаат девојки кои се некомплицирани, насмеани и едноставни, не сакаат, намќорки, депресивни или развратни девојки.
   
 18. solei

  solei Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Кажи му на увце, тивко, нежно и споро МНОГУ СИ СЕКСИ. И допри му го увото со усните, малку.

  И чао пријатно. После тоа треба да знае. Ако не мрдне со прст, или не му се свиѓаш или е дудук, или е геј :D
   
 19. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Отпечати си маичка со неговото име, стави капа на која ќе пишува "МИ СЕ ДОПАЃАШ", земи знаме по можност 2 на 3 метра на кое ќе пишува "ТЕ СВИЃАМ" и мавтај му го пред него, и пак може да не му текне |(
  Глупи сме ние машките.
   
  На smiley22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pipi123

  pipi123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  128
  Има едно дете си пишуваме и онака сме поврзани маабети за куќи за тоа кој каков дечко/женска сака ? Гледаме заеднички серии ... Го имам приметено многу пати дека ме гледа имам заедно патувано и тоа требаше повеќе души но испадна ние двајцата ..сакам да му дадам до знаење дека ми се допаѓа ама незнам како дај помагајте ...
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.