1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

  1. Myworld

    Myworld Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    5
    - Како да му покажам дека ми значи ? Тој е помал од мене 2 години :) А што мислите дали е проблем што сум постара од него? Значи ние сме блиски, порано бевме МНОГУ блиски, ама еден ден тој се зближи со едни негови нови другарки, и се повеќе се одалечуваше од мене. Поминаа 1-2 месеци, тој беше со нив и како љубоморна да ме правеше..Но исто така и јас, ми беше тешко 2-3 недели и се навикнав, и јас почнав да го подминувам дури баталив да се поздравувам, гледав му беше малку криво...Ама пред некој ден, пак да не кажам ми се врати, пак сме блиски, не како порано ама добро е..Ко ќе се видиме се гушкаме, како ме сам мило гледа.. ама не сум сигурна дека нешто чувствува, т.е мислам дека ништо не чувствува..Како да му покажам дека тој ми значи, и дека го сакам..? :(
     
  2. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Девојки јас многу се затрескав во едно дете од мојот клас.Скоро бевме со друштвото на излет и тој беше таму и постојано си разменувавме погледи и кога игравме вистина или предизвик тој ми вели што ќе направиш ако ти кажам дека те сакам и јас онака засрамено го погледнав и му реков и јас ќе те сакам тебе.Потоа по цело време ми отстапуваше место и беше до мене а кога си одевме тој велеше да го гледам како фрла камења во реката и такви работи.Потоа во школото тој ми кажа дека ме сака и седевме заедно и ми рече дека бил пресреќен (а исто и јас цветав) но утредента јас направив една глупост за која му ветив никогаш нема да го направам тоа и тој се оддалечи од мене.И сега постојано си разменуваме погледи и постојано другарките ми кажуваат дека тој гледа во мене и на раката секој ден му го пишува моето име и вчера забележав и сега јас не знам како повторно да му кажам дека го сакам.Инаку сите негови другари а воедно и мои ми кажаа дека им кажал дека ме сака... :inlove: :(
     
  3. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    и ние сме многу блиски со мојот,мислите ако бидам искрена нема ли да го изгубам ?? :inlove:
     
  4. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    како да си фатам девојка која ми се бендисува????? сум пробал неколку пати али не траеше долго 8) 8)
     
  5. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Па појди кажи му дека го сакаш,веќе си му кажала ти,кажи му директно па кажи што си направила.
     
  6. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    А ако тој мене ми рече дека не ме сака? :angel:
     
  7. leonita

    leonita Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Се започна со караница на фб..секако јас бев виновна.. и ме викна во живо да му се извинам и да попрајме муабет,ми се доближуваше ко да сакат да ме смуват , ама јас се одалечував, мн добро се понашаше и се најј нај . не очекував толку добро да се испонаша покрај се што му реков, океи му се извинив, не бидна ништо помеѓу нас,бидејќи мене страм ми беше. кога дојдов дома ми пиша дали ми поминал страмот јас дада. и тој ми вика епа ај на пет мин да се видиме пак ме молеше ама јас несакав имав др раб. после 2 дена му текна да ми мести еден негов другар јас несакав, и му предложив да му местам една моја другарка..а он ми рече несакач врски туку само мување така да нејкел да му местам.
    дечково навистина почна да ми се свиѓа. што мислите има шанси?ама нели несака врска па што ке правиме ние?
     
  8. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    епа смувајго ти шом ти се допаѓа :rofl:
     
  9. Rochiix3

    Rochiix3 Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Биди упорна ;) И кај мене е така :)
     
  10. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Прво извини му се за тоа што си направила,а при тоа кажи му дека многу го сакаш.....
     
  11. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    епa вaкa имa едно дете со месеци што се допишувaме и еднaш се имaме видено и се беше океј муaбет обичен и почнa дa ме гушкa дa ме зaкaчкa излеa сaкaше дa ме смувa aмa јa глупичкa не сaкaв леснa дa испaднaм и не се деси ништо и после тој ден пaк требaше дa се видиме aмa се имaше некои пречки он неможе или јaс ке неможев и добро и после некое време се пишувaвме пaк и е договaрaвме дa се видиме aмa ке ме зaебе немa дa моѓе и некaд не врaкaше и добро и јa не му пишaв еднa неделa и он ми пишa и почнувa пaк дa пишувa прв и се кaј другaр беше и се прaеше нешо a-у пред другaров и еднaш го видов и се рaзминaвме он не ме виде и јa го прaшувaм кaо што се прaвиш ко демек не ме виде и он викa не сум те видел (може ствaрно не ме видел сеa незнaм ) и добро и го прaшaв кaде зa први мaј не ми врaти и јa остaив тaкa нишо не му пишaв и зa први мaј ми гледaa нa кaфе и имaв очи и лицето по формa и кaкви очи и исто кaко неговaтa формa нa лице ми јa опишaa a очите знaчaт декa сaкa некој дa те види или јaс него и следниот ден идев кaј бaбa ми и успaт ми е и неговaтa кукa и јa многу многу не се зaгледувaм нaтaму декa глупо ми е и сaмо сестрa ми се свртелa и у дворот он бил седнaт нa скaли ги гледaл комшиите кaј него што прaвaт и тие пред портaтa беa кaј што поминaвме јa и сестрa ми и сигурно ме видел и сеa после овa мене мн ми се свиѓa и незнaм кaко дa му дaдaм до знaк декa ми се допaѓa и немaм никaков нaчин кaко дa го викнaм дa се видиме пошо се ке ме зaебе и више не го викaм чекaм он дa не викне ... сеa ке може дa ми помогнете кaко дa му дaдaм до знaење декa ми се допaѓa?
     
  12. mina33

    mina33 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Проблемот на девојчето најгоре е ист како мојот и вашите совети ке ги послушам и се надевам ќе ми попомогнат :* :D
     
  13. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    задевајте се со нив праќајте им некои вицови,нешто на шала кажете ама искрено што го мислите као ти мене ме забораи сигурно веќе со некоја друга се пишуваш ии :D :D :D бидете креативни....
     
    На mina33 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    ljubovni-problemi/sto-bi-napravile-za-da-go-ja-osvoite-t10545/10.html
    е да и во ова тема имам коментирано...епа сега што би направила за да го освојам ..немам идеаа :@
    тука ми треба ваш совет..што да направам за да го освојам???
    или....како да му дадам знак дека ми се допаѓа уште потешкоо :( ...ви кажав дека се гледаме низ чаршија се поздравуваме и толку..и сега ваш совет? :worried: :@
     
  15. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    baraj negov telefonski broj i pusimy poraka
     
  16. namenamesurname10

    namenamesurname10 Нов член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Девојки нова сум овде и ве молллламм помогнете ми ...Ми се допаѓа едно момче што учи со мене , на школо секогаш ме задева , ме голицка скоро на секој час седиме заедно ... Тој на еден начин ми е најдобар другар и се дружи со најдобрите другари на моите другарки. Едната другарка му рекла дека сум била убава, паметна, се најдобро за мене но тој ништо не рекол молчел.Незнам ни дали ме свиѓа? Плисс кажете ми што да правам (без намигнувањата) сега за стара нова година ќе одиме со него и неговите другари па кажете ми што да направам... :(
     
  17. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Среди се, биди убава, но едноставна. Расположи се, смеј се и забавувај се. Биди фина и добра со сите. Разговарај со него, но и со останатите, но немој да бидеш наметлива. Биди ѕвезда на вечерта, сите во тебе нека гледаат. Чекај реакција, смешкај му се, флертувај со него од време на време. Дај му некој комплимент за да види дека ти се допаѓа како на пр. многу убаво ти стои кошулата, те отвара или ти ги истакнува очите, или да не си вежбал во последно време нешто ти се зголемиле рамениците така нешто...И толку, чекај си тој прв нека почне. Ако тој го направи првиот чекор ок, ако не ништо, забавувај се и смеј се тоа е најважно. Машките сакаат девојки кои се некомплицирани, насмеани и едноставни, не сакаат, намќорки, депресивни или развратни девојки.
     
  18. solei

    solei Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Кажи му на увце, тивко, нежно и споро МНОГУ СИ СЕКСИ. И допри му го увото со усните, малку.

    И чао пријатно. После тоа треба да знае. Ако не мрдне со прст, или не му се свиѓаш или е дудук, или е геј :D
     
  19. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Отпечати си маичка со неговото име, стави капа на која ќе пишува "МИ СЕ ДОПАЃАШ", земи знаме по можност 2 на 3 метра на кое ќе пишува "ТЕ СВИЃАМ" и мавтај му го пред него, и пак може да не му текне |(
    Глупи сме ние машките.
     
    На smiley22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pipi123

    pipi123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    128
    Има едно дете си пишуваме и онака сме поврзани маабети за куќи за тоа кој каков дечко/женска сака ? Гледаме заеднички серии ... Го имам приметено многу пати дека ме гледа имам заедно патувано и тоа требаше повеќе души но испадна ние двајцата ..сакам да му дадам до знаење дека ми се допаѓа ама незнам како дај помагајте ...
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.