babylove кашички

Како да му дадам знак дека ми се допаѓа ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AppleTree, 18 февруари 2011.

 1. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  44.685
  Пол:
  Машки
  Насмевнимусе слатко заводливо пристапувајму со нежност па највероватно ќе свати
   
  На pipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.256
  Пол:
  Женски
  Не знам на која возраст сте,ама... моја претпоставка е дека детето (могуќе е) да приметило дека го свиѓаш. Могуќе е и тоа да те свиѓа...бар во најмала рака, да е заинтересиран.
  Могуќе е и да има причина зошто до сега,детето не направило ништо по прашањето...во смисла, не ти пришол. Могуќе е и сето зашто-како-што да го разбереш кога ти ќе му пријдеш. Ама,могуќе е и јас да немам поима за што детето мисли, планира и прави.
   
  На pipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.155
  Пол:
  Женски
  Како бе не знаеш како да му дадеш до знаење?!
  Разговарај, пиши му, дружете се, одете на кафе и прошетајте, ако има "хемија" ќе бидне работава спонтано не му се секирај.
   
  На pipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.356
  Совет и мене?
  Ми се допаѓа, се мувавме и замина в странство непланирано се бидна од тоа. Сега како да му кажам дека ми се допаѓа се слушаме си пишуваме но од дамна го меркам некои знаат во темата што би му кажале си кажувам ја :)
   
 5. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Јас сум повеќе за директен пристап,фаНи го за г*з и одма ќе укопча што е работата,без други непотребни малтретирања и чекање:rofl:
   
  На mentalmk, Yowannty, Tina2017 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. tijana897_0

  tijana897_0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Како да му дадам знак дека ми се допаѓа?
   
 7. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  5.107
  Пол:
  Женски
  Ако се допишувате викни го на кафе биди опуштена, забавна, ако се знаете онака преку пријатели некогаш биди иницијатор за излегување па искористи го времето да размениш по некој разговор со него, сега не знам точно во каква ситуација си
   
 8. DushkoFH

  DushkoFH Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Машки
  Со поглед.. :)
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
  Не сите имаат исти јазици на љубовта. Понекогаш си мислиш дека сфаќа, а уствари само ти си правиш филмчиња во главата. На крај испаѓа он да мисли дека друг свиѓаш.
  Наопаку се 8)
  Од ништо се комплицираат работите ама не си ти секогаш крив. Тоа го сфатив. Секогаш е до другиот како ќе те разбере. Понекогаш е подобро и ништо да не направиш да си оставиш на времето само да си се покаже. Ако ви е пишано патиштата ќе ви се спојат. Тоа е гаранција.
   
  На DushkoFH му/ѝ се допаѓа ова.