1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му/и докажам дека ја/го сакам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lord.xXx, 27 април 2011.

 1. lord.xXx

  lord.xXx Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Jas sum 18 godisno momce
  imam maka sto so nepoznati devojki x,y me e mn lesno t.e. obaram ih snogu, ali toa set na kratko najmnogu nedela dena.kratki aferi
  ali so ovie sto gi znam i iskrejno gi sakam e tuka e problemot.
  potocno ima edno devojce e 3 godini pomalo od mene i mi se sviga ma go sakam bre covece prijateli sme
  i imam kazano ama ona me otkacuva uspat i se svigam barem taka vika (drugarka i ) na nejzinata drugarka.
  uspat ovaa sto mi se sviga e svedok na nekolku moe prilicno tajni kratki aferi, imeno koga ke sme odele celo drustvo negde jas sum bil toj sto odma ke fatel zenska i sl
  ona realno spored mene ne mi veruva deka ja sakam i nz kako da i dokazam
  mislam deka i ona ness cuvstvuva za mene ama i e strav da ne i se desi kao na onie x y sto se za kratko, dali jas kaj nea imam ostaveno vpecatok na zenkaros i kko toa da go smenam mozebi da vlezam vo nekoja seriozna vrska so poznato devojce (a imam nekoja moznost takva)za da svati dekamozam da bidam i veren ????
  ajde dajde osdgovor pobrzo tnx

  devojki od vas cekam odgovori
  znaci prasanjto e kako da i dokazam deka ja sakam i deka ke i bidam veren >>>?????
  [mod-kirilica:2e589mqo][/mod-kirilica:2e589mqo]
   
 2. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.370
  Допаѓања:
  5.313
  lesno mi e so X;Y

  Ке бидеш малку по отворен ќе разговараш со неа и ќе и кажеш дека ете само затоа што ја сакаш може да има целосна контрола врз тебе (се разбира тоа би било времето додека стекне доверба) после ќе види дека ја сакаш и ќе се олабави. Ако те сака и таа тогаш имаш шанса да ја фатиш ете следните излагања со друштво биди тој што ќе и го посветува цело внимание на неа. договори се со некој другар да ти спомне како на шала ајде оди брки нешто и ти кажи му не јас ја сакам... , давај и огромно внимание малку нежност и биди храбар на крај ако ништо од ова не ти се допаѓа и е неизводливо биди фраер и плеснии во фаца јас те сакам сакаш ли да бидеме заедно ;)
   
 3. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  lesno mi e so X;Y

  Па најдобро е да разговараш со неа,кажи и дека сакаш сериозна врска со неа,дека се тоа што си правел до сега е минато и твоето внимание ќе го насочиш кон неа,значи само кон неа.а не да биде и таа афера од неколку дена !!! Направи некоој гестовии,дела со кои би и укажал дека навистина ти значи.
  Изненади ја нешто пр. купи и чоколадо,убаво завиткано или пак цвеќе што знам ;) или пак дознаај нешто што го сакаа и подари и го ;) ако е обожавателка на животните и доколку си од ск однеси ја во зоо но пред тоа излезете неколку пати па во зоолошка прашај ја дали сака да ти биде женска и нешто слично.Но првоо докажи и дека не си повеќе ``женскар``
  Се надевам дека ти помогнав малку :)
   
  На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  lesno mi e so X;Y

  Токму така пред се мора да и докажеш дека не си ``женскар`` и постепено да ја освојуваш, никако немој да правиш нагли чекори. И голема грешка што си се мувал со девојки пред нејзини очи. Првиот впечаток тешко се брише, али ако стварно ти значи девојкава, ќе најдеш начин. Дај и го сето потребно внимание, направи да се чувствува вистински сакана. Мали нешта се доволни за голема среќа :)
   
  На Strong25didi, srcekrsacka и lord.xXx им се допаѓа ова.
 5. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  744
  Како да и докажам дека ја сакам?

  најтешкото прашање, на кое се уште немам одговор!
  и после толку години!
   
 6. lord.xXx

  lord.xXx Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Како да и докажам дека ја сакам?

  ima napredok (mislam) napraviv nesto malku od drugata stranana zakonot i taa bese mn zadovolna znae deka toa go pravam samo za nea :D
   
  На srcekrsacka и karak им се допаѓа ова.
 7. lord.xXx

  lord.xXx Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Како да и докажам дека ја сакам?

  има напредок (мислам) направив нешто малку од другата страна на законот и таа беше мн задоволна, знае дека оа го правам само за неа

  се извинувам за тоа сто горе писував латиница
   
 8. Sophie994

  Sophie994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Како да и докажам дека ја сакам?

  Јас мислам дека треба да бидеш отворен спрема неа... кажи и во фаца дека навистина ја сакам и дали сака да бидете заедно, секако тоа ќе ја стави во незгодна ситуација, но мислам дека баш поради тоа ќе свати дека навистина ја сакаш, и ќе ти каже дали и таа чувствува нешто спрема тебе.. :)
   
 9. happynessss

  happynessss Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Како да и докажам дека ја сакам?

  Потруди се и на други начин освен да направиш нешто од другата страна на законот, ако те знае само по кратки афери, воздржи се од истите и докажии дека си се променил поради неа, биди искрен и кажи и што чуствуваш, и направи нешто навистина романтично, да се осети дека е сакана, да не биде само на муабет, со среќа
   
 10. letaa

  letaa Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Pa vaka.. imam de4ko veka 7-8 meseci i go sakam najviše na svet, :l: i mi e mn ubo so nego. Ponekogaš se karame ama pak se smiruvame. Sakam da mu dokažam deka stvarno go sakam i deka ne mi e se edno za nego, i nekam da go izgubam. Ste se našle li vie vo vakva situacija? Kako go pravite ova? help pleasee
  [mod-kirilica:8tjm2bpz][/mod-kirilica:8tjm2bpz]
   
 11. NeverSayNeverJ

  NeverSayNeverJ Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Напиши на убаво парче хартија љубовни стихови во стил дека го сакаш и несакаш да го изгубиш дека сакаш да бидеш со него бла бла (нека биде нешто специјално не премногу женски) и кога кје се видите пред да си одиш стави му го во џеб или некаде на место каде што кје го види изненадно .. тоа е дел од покажување љубов и внимание .. купи чоколада на пример најлепше жеље изгледа убаво и подели го со него .. кога кје правите една година приреди му романтично изненадување што кје го “здрма“ .. Запомни дека љубовта не се кажува туку се искажува ;)
   
 12. letaa

  letaa Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  NeverSayNeverJ ајј фала ти мн за софетот вистина ми помогна го направив тоа со ливчето и беше пресрекен и цела вечер не престана да ми пишува смс колку ме сака и колку му недостасувам. а тоа со изненадуванјето што ке го здрма што да направам? сакам стварно да го ZDRMA и да не го забораве никој пат. Некој совет ? (извинете ако сум досадна) Ама стварно ми треба совет и со оваа
   
  На NeverSayNeverJ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NeverSayNeverJ

  NeverSayNeverJ Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Мило ми е што ти помогнав малце од малце .. Не си досадна ;) Не заборавај секогаш да го потсекјаш дека го сакаш од сега па натака .. Ова со ливчето според мене доволно ти е за сега се додека да правите една година ..
  А за тогаш срце имаш многу начини да му направиш нешто што нема да заборави само треба да го одбереш вистинскиот .. Само ти можеш да знаеш што би го израдувало .. + тоа ти знаеш какви се шансите и можностите за да направиш нешто посебно .. секогаш имај на памет дека повекје ке го цени тоа што ти ке се потрудиш да го направиш отколку да купиш нешто од продавница и да му го подариш најверојатно знаеш .. така што романтична вечер би била совршена иако е веке старомодно сепак е пожелно и добредојдено .. само биди сигурна дека никоја пред тебе му го нема направено тоа :)
   
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  колку убаво сто сакас да и докажес дека ја сакас :$ несто сто од секогас сум сакала јас а усте не го добив :D :D е вака сега според мене кога ке и кажис дека ја сакас кажии дека ке направис се сто ке ти кажи направи го тоа пред нејзини оЧи...некои подароци сто она сака,некое изненадување и слиЧно :inlove: :inlove:
   
 15. dorina31

  dorina31 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  јас ти предлагам да ја поканиш на кафе само ти и она и отворено да и кажеш дека сакас врска со неа и да ја замолиш да ти даде шанса да де докажеш и дека само ако 1 ја оплескаш работата никогаш повеке да не ти даде шанса а во мегувреме ке и збориш дека за прв пат во животот осеќас љубов спрема некого а тоа е нормално таа и дека се ке сториш за да успее вашата врска нормално ако и она сака и чуствува нешто за тебе .. :) и така на лице место се ке се реши ... ајде пробај го мојот совет па ке видиме со ке биде :) и сакам да ме известиш што си направил :!: со срека ;)

  лелеееее )))))))) дури сега видов дека постот од lord.xXx бил од 2011 оффф ... се надевам дека веке му е девојка )))))))
   
 16. 321baby

  321baby Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  и јас имам дечко 8 месеци и многу го сакам сварно ептен го заскав не сакам да го изгубам,но незнам што да правам тој постојано ми зборува за моето минато т.е. за момчињата од моето минато дека сум заљубена во бившиот.... незнам како да докажам...често му купувам некои ситни подароци но тој не свака тоа некако не е многу романтичен и нз...
   
 17. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Не сакам да го изгубам,сакам да му дадам до знаење дека го сакам ама како да кажам е проблемот
   
 18. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  више ако си помагате помагајте ми и мене како да му кажам на срамежливкото ај плс
   
 19. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  срамежлива сум и не сакам да изгледа како намерно да флертувам :lol: ама би сакала да сме заедно вака добар е со мене ама не ме гледа ништо повеќе од другарка ;) помош?
   
 20. NeverSayNeverJ

  NeverSayNeverJ Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Срце биди добра со него помагај му во се подолго време .. Ако може да има нешто помеѓу вас самиот ке пушти знаци а ти штом ке приметиш врати му со иста мера :)