1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му/и докажам дека ја/го сакам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lord.xXx, 27 април 2011.

 1. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Леле девојки јас ке си умрам више хххх. Еве некој може да примети дека повтрно ке барам совет. Значи вака:

  Со дечко ми се ни е убаво ама проблемот е што он и јас сме на иста возраст и знаете дека не се созреани баш машките на таа возраст. Имам 17 год. И постојано ке ми се налути за некоја глупост, не пр. не сум видела кога пишал и јас му кжаувам вистина тој ке се подлути и после пак ке се смири и така постојано ми прави а се сакаме...мислам уште сме тазе што се вика ама навистина јас го сакам а и он мене ми има речено и осеќам и јас самата. И сега последно баш ми се налути вчера кога нешто искрено признававме што сме сакале да направиме пред да се фатиме ии јас му реков дека планов ми бил да одам и со него и со други ама дека јас сварно го засакав и сум му верна и НАВИСТИНА СУМ МУ И ПРЕТЕРАНО СУМ ЗАЉУБЕНА ВО НЕГО И НЕ САКАМ НИКОЈ ДРУГ! ии сега јас зборов “планов„ сум го напишала “поанов“ уз брзање и плус од моб пишував, и тој кога го виде зборот си го сфатил како ПОАРНО и кога се налутииии ти мене не ме сакаш оди ете сега слободно со кого сакаш а јас луѓе животов го остаев вчера пишувајќи му дека го сакам ама он никако бре никако да сфати тоа.!! ми вика јас ти спремав изненадување ама сфатив дека ти не го заслужуваш тоа и јас кога го видов ова се изнервирав ....и му кажав, и навистина ми е криво му реков дека нонстоп он кога ми се лутел за глупости јас трчав по него и смирував ситуација и он така....и претерано е љубоморен..и не знам што да правам..го сакам..а неможам да го оставам , плус заедно учиме и мн ми е тешко значи не сакам да се лути за нешто што не е вистина !! ПОМОГНЕ ТЕ МИ ВЕ МОЛАМ СОВЕТ НЕКАКОВ ШТО ДА ПРАВАМ КАКО ДА ГО ВРАТАМ зашто немам ни идеа веќе поцркав..... ;( ;( ;( ;( :puke: Како да му покажам дека го сакам?!
   
 2. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Во исто школо учам со симпатијата, кога беше отворениот ден, ми се смешкаше и се...Така го запознав, и од тогаш не престанав да мислам на него. Ама сега ме заборавил, не ме приметуваа дури, штета што нема фб и незнам како да стасам до него, еден другар рече ке ми го местел ко демек. Како да му кажам дека го сакаам????
   
 3. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  На кој да му кажеш дека го сакаш? На симпатијата или на другар ти ?
  Па дружете се преку заеднички пријатели, пробај прво да се зближиш со него па после ќе му кажеш дека го свиѓаш. :)
   
 4. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Кога нема да му дозволуваш да си игра со твојата психа и кога нема да му дозволуваш да ти 'сере' на глава ( се извинувам за изразов) тогаш ќе си сфати. Сите сме јаки на зборови. Ај нека ти докаже малку тој дека те сака !
   
 5. en5

  en5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.729
  Пол:
  Женски
  Ако треба нешто да му докажувам пиши пропало (n)