1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му покажам дека ми се свиѓа?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Barbie-mwa, 16 јуни 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Здраво. значи има еден дечко којшто многу ми се свиѓа и мислам дека почнувам да се заљубувам во него. :$ Вака постојано седам на фб само за тој да ми пише, опседната сум со него итн. Но тој мене кога ми се пушташе јас го игнорирав и му мавав корпи и тој престана да ми пиша. Еве утрово јас му пишав порака на фб кај си бе симпати те нема се изгуби ово она и тој ми враќа еве ме бе симпати овде сум што правиш шо има ново и дирекно ме прашува како дечкото и дали имам. :lol: Но, тој мисли дека нема шанси кај мене а јас незнам како да му ставам до знаење дека ми е симпатичен. Па неможам се јас да му пишам прва бре луѓе срамота е :D Ајде...кажете совет |( :*
   
 2. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  зошто да е срамота ти да му пишиш прва,баш е фраерски според мене ;) гледај само за сега да не изгубиш контакт со него и пробај преку муабет со зафрканции нешто,па ке си дојде само тоа,а тој ке сфати сигурно па ако уште е загреан за тебе ке биде тоа што треба,немај гајле ;)
   
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Фала...ете сега пак тој ми пиша кај си симпатијо :lol: Се надевам дека ќе испадне нешто од ова, навистина мислам дека си одговараме :D Ајде стискајте палци :lol:
   
 4. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  Aјде ние ќе стискаме палци,а ти пиши ко ќе има нешто ново... ;)
   
 5. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Не ме сака бе...Уф изгледа не сфаќа дека ми се свиѓа. Епа сега... |(
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.640
  Допаѓања:
  149.307
  Што се вртат вакви глупи муабети?!Што се влегува во некои глупи интриги...па уште и прашања...ко кој знае каков проблем да е...
  Е боже боже...се симпатишате и двајцата,викни го на кафе,излезете еднаш сами и готово...работите сами ќе си течат...биди отворена и дружељубива,не глуми принцеза,биди пријателски настроена,но не премногу пријателски,за да не се дистанцираш и да сфати дека само другари може да бидете.Тоа е тоа...
  Жени,само непотребно да комплицираат!
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Ima eden decko ali stvarno epten mi se svigjase a sega go zasakav, onaka sme samo drugari zasega, ali ja ocajno sakam nesto povishe od drugarstvo!!! kao da mi e opsesija on, go sakam samo nego od sega pa za vecnost!!!! interesna rabota, nikogas vaka ne mi bilo!!! si ja pronajdov srodnata dusa?? |( a stvarno ne svakjam sto mi se slucuva i sto mu se slcuva na nego!!! strasno be.. a i on ne e bas kamen, i on me gleda pod okce, mi zbori ova ona, ja se sramam malce koa ke go vidam a i on se srami, ja go sakam a begam koa ke go vidam,, avtomatski taka reagiram, i on e nesto slicno se primetuva, :worried: a se plasam da napravam prv cekor zaso moze da kaze ne i da go izgubam i kako drugar, a nesakam da go izgubam kako drugar on mi e droga!! mora da go imam pokraj mene, ili kako drugar ili kako decko!! ali poise sakam kako deckoo!!!! sto da pravam???
   
 8. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Па почни на покажуваш некои знаци, како на пример кога сте заедно фати го за рака, насмевни му се прегрни го и види како тој ќе реагира на тоа дали ќе се чувствува како да има прегрнато некој другар ќе те смета за другарка или ќе ти врати со оној срамежлив заљубен поглед. Ако те гледа онака како што не би гледал другар другарка :lol: тогаш знај дека сака од тебе повеќе од другарство но сигурно и немѕ му е срам да признае па затоа не се плаши ти да го направиш првиот чекор. Можеш да го поканиш на прошетка смаи низ парк, на слаболед или кафе. Така ќе се запознате многу подобро па и можеби ќе ти признае нешто. Поздрав :*
   
 9. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  И незаборавај немој да го исплашиш. :lol: Можеби ти си многу заљубена во него па ти се присторува како и тој во тебе, но можеби не е така и можеш да го изгубиш и како другар.
   
 10. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Pa iskreno imam napraveno i nesto taka, onaka setame ali u drustvo nikad ne sme bile sami i ja stalno go gledam stalno mu se smeskam i on me gleda, zjapame eden vo drug kao cudaci!! i drugar mu primeti deka sum zagreana za nego i stoznam, edno vreme pocna i da ne mi zbori, moze se sramese ili sto nz ja sepak mu zborev i pa se opusti ! aj pa ke probam stvarno moram da svatam sto saka :) fala na sovet :D
   
 11. najdobra26

  najdobra26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  a што кога тој ми се свиѓа работи со мојот постар брат?
  како да му показам дека ми се свиѓа? мислам дека и на него не му е сеедно ама тука е и брат ми кој како да си ја има мнооооогу сериозно сватено улогата на брат.....нема да се израдува ако дознае....совет ве молам?
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Е зошто да е срамота да му пишеш прва? Не е ништо срамота,пишувајте си,зезајте се и полека дај му на знаење дека ти се допаѓа...покани на кафе и ќе бидне работава,немај гајле ;)
   
 13. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Ми се свиѓа дечко многу постар од мене (ама годините се само број според мене), конечно го аднав на фб ама појма немам дали прва да пишам. Цел ден се силам, да напишам едно здраво ама он па тогаш ќе се исклучи и стојам како попарена. Инаку работи во моја близина,па којзнае што ќе си помисли ако му пишам и ако случајно се сретнеме. Ако имате совет, пишете ми,затоа што и онака нема да мрднам од пред компјутер. :tmi: :)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Па пиши му. Ако само седиш и чекаш ништо нема да направиш. Чамац нема гајле од едно ЗДРАВО ;)
   
 15. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Ejj Barbie, nakraj ispadna deka deckovo e najsramezliviot decko vo svetov hahaha :D i srce e izlegovme zboruvavme za se onaka i mi prizna deka mu se slucuvale raboti onaka so mene , osekjal nesto ali ne bil siguren, me zasakal ali se sramel da mi kaze toa.. pa ete se izleze najdobro mozno ;) mislev deka ke sakas da znaes ;) pozz :*
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Секако дека би сакала да знам, мило ми е за вас двајца и ви посакувам се најдобро :* :*
   
 17. Isaak

  Isaak Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  45
  Јас незнам како никој досега не реагира овдека за да се корегира!.Како прво „свиѓа“ не е македонски литературен збор туку „допаѓа“.Барем до толку се надевам дека го познавате мајчиниот јазик :^).И има еден куп такви слични теми без врска напишани колку да се само нешто напише.Мислам дека не е ок тоа.Поздрав
   
 18. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Секаде има различен дијалект :)