1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му помогнам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tomcia, 2 јануари 2011.

  1. papuca

    papuca Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    :( ех tomcia, и јас имам една таква риба, понестабилна и поегоистична особа не знам, која отиде пред три години во странство да заработи за нас, ама...и додека сите чекаат кога ќе се венчаме, и моите и неговите, јас и тој се вртиме во круг, и ништо не ми е јасно, само си се измачувам безвезе :( Не знам каков совет да ти дадам, кога и мене ми е потребен :( тебе барем твојот ти кажал дека не те сака, а мојов..секогаш кога ќе се видиме се супер, прави планови за иднина, и уште месец два од кога ќе си отиде се супер, и после ми вика дека не сака со мене брак и деца :envy: не знам што му се случува, како може некој за 360 степени да се смени, и знаеш што ми вели, па така се чувствувам кога сме далеку |( и така 3 години :( не знам ни јас што да мислам, help, anyone :( ...

    ^tomcia, со риба не палат вообичаени провокации, треба се со арно со убаво, знам од искуство секогаш кога сум напнувала, само полошо станувало, не знам зошто толку си инсистирала на озбилен муабет кога не сте се виделе толку време, место да си уживкате :!:
     
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Совет и за папуча и за томциа, оставете ги малку да размислат, да видат како ќе се чувствуваат во ваше отсуство а ќе се дома нема да се странство нема да се во толкава гужва и трка со времето за да заработат. Ако самите ви се вратат значи вредело, ако не, никогаш не ни требало да бидат ваши, "there is something even better in store for you".
    :) се најубаво
     
  3. Tomcia

    Tomcia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    126
    И еве ставам крај на темава, иако не беше актуелна во последно време

    Конечно ми призна дека си имал швалерка, ако може така да се нарече

    Гејм оувер, живот иде даље
    :devil:
     
  4. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    јас првпат ја читам темава ги прочитав сите коментари а ти пишуваш дека после 3 месеци откога раскинавте ти признал дека има друга???Мислм не ми е јасно.Ти овие 3 месеци се напнуваше да бидеш во контакт со него иако не сакал???Девојче гледај си ја иднината знам дека 9 години не се малку и тешко е што од љубов што од навика ама кога не иде-не иде.Бај д веј ти тогаш кога било ова дојдено до точка на вриење,сплет на околности или како и да го наречам не примети дека има друга???Отворено ти кажувам без никакви зли намери или пак не мислам да те навредам но во приказнава како што си опишала веднаш по првите 5 прочитани реченици прво ми падна напамет дека има друга.Тоа со сменети чувства и др срања се само филмови правење.Главата горе,само напред и кај што си плукнала не лижи тоа ти е мојот совет има др момчиња кои што ќе знаат да те почитуваат и сакаат искрено.позз
     
  5. Tomcia

    Tomcia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    126

    Јас осеќав дека има друга, ама ми се колнеше и во него и во татко и цела фамилија дека нема друга.
    Не го мислев дека е до толку луд, да има нешто и да се колне.
    Сепак мислев дека човек што изгубил член на блиско семејство нема да се колне, да рече да ми умре цела фамилија, а да е крив. Ама јас така мислев. Јас тоа не би можела, ама очигледно тој го можеше.

    Најискрено, само сакав да добијам признание од него. И конечно го добив :D
    Мојот живот одамна продочжи без него, го одпишав од живите

    Еве ја користам приликата да го поздравам со песната http://www.youtube.com/watch?v=BNahEOTMg94