1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапам со него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Flower3, 9 ноември 2010.

  1. Flower3

    Flower3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    епа девојки ми треба помош.. :worried:
    конечно се решив да пишам. и ваква е работата.

    Ми се свиѓа едно дете, ептен е убав и порано ми се свиѓаше ама престана и сеа пак почна откако др. ми му зборела нешто за мене :@ . и сеа он се мува со друга ама прашувал нешо и за мене. незнам што да права, како да постапам, да не бидам премногу нападна, којзнае што ќе се помисли.
    HELP PLEASE! :sweat:

    иначе нова сум на форумов, глеам се има пишувано, па ај да си ја пробам среќата. :D
    :*
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ти се свиѓал, па престанал да ти се свиѓа, па пак ти се свиѓа ?!?
    Ај уживај најди си друг тип зашо кога тогаш пак ќе престане пак да ти се свиѓа :?:

    Најискрено значи за секакви глупости, баш глупости барате љубовни совети, го видов ме виде што да правам HELP HELP HELP
    Аман ако прашуваш за секој љубовен чекор туѓи мислења верувам таа љубов нема да успее.
    Потребна е помош за вистински љубовен проблем. А не за обични тинејџерски додворувања :yawn:
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    ако стварно планираш нешо со него, пушти му водичка види како ќе реагира...ама ако викаш ми се свиѓа-не ми се свиѓа остај го нека си се мува со девојката, не им расипувај ;)
     
    На Flower3 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Како да постапам?

    Најдов еден дечко на фб и ми се присвиѓа ама срам ми е да го побарам за пријател,а иаме едно десетина заеднички пријатели...мислам дека ми е врсник...Што да правам:прво да го запознаам повеќе или да го побарам за пријател?Или имате некоја друга идеја? :?:
     
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Побарај го за пријател. :!:
     
  6. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    И јас исто мислам. Побарај го за пријател и нека не ти е срам, бидејќи секој почнува од некаде! :)
     
  7. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    ТИНЕЈЏЕРСКИ ДОДВОРУВАЊА- а што ние тинејџерите не смееме да коментираме и да создаваме теми за љубовни проблеми...биди среќна што не се работи за љубовни проблеми туку само за обични тинејџерки додворувања како што ти ги велиш..
    и мислам дека секој има право да пишува на форумов што сака...каков и да е проблемот..ако не ти се допаѓа темата чао пријатно не коментирај воопшто..ок? |(
     
  8. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    епа вака ми треба ваше мислење пред неколку дена се запознав со едно дете и искочивме и ме залапа и си праевме муабет се беше ок и мене ми се засвиѓа, една моја другарка го знае заврши со него и ми вика дека е добро дете не е како неговите другари да се понаша сељачки само онака кога е со нив ако ме сфативте... и добро и сакаше да му мести девојче на другар негов и сестра ми ја знае он пошо братучетка негова прва учи со неа ама сестра ми нејке ништо со него ни мои другарки нејкеа и после др ден откако се видовме првиот пат ја му пишав како шо праиш и муабет онака и ме праша за сестра ми дали сака со тој другарот и ја реков сака а сестра ми коа дозна рече дека не иде пошо ни ја незнаев дека тој другар му сака и добро и у петокот ми пиша као ке се договоривме за да искочиме само јас и он и ја му реков ок и нишо не ми пиша и коа се вратив од искачање он ми пиша после као ништо од искачањето се вратил сеа дома и ја реков ок ако сакаш утре ке искочиме дека бела нок и он рече као до 10 бил на работа ке нема време додека отишол таму и ја му реков епа ај ако не тука у наше маало ке искочиме и он ми рече ај кје се договориме утре кје ти казам за сигурно и ја му вратив ок и он смајли големо.. и беше пуштен тој ден не ми ми пиша ништо и не отидов никаде се накурчив малце :/ а мојата другарка отишла со уште една а ме викнаа и мене ама јас не и не сакав и коа ми се јави кај 11 саат он бил на плоштад а мене излеа ме излаза пошо ми рече не бе нема да имал време за да иде до таму кје го фатело 11 ипол додека отишол натака и сеа незнам што да правам, ако ме смувал само онака за еднаш зашо ми пиша два пати и коа се шетав со другарка он седеше у кола завчера на тој паркингот наш и ја не се ѕверев дека сите таму другари негови и другаркава збореше на телефон и глеаше и ми рече дека се наведнал да ме види дека у кола бил и коа вртевме круг помина и ми свирна со колата и сеа пред бела нок му пишав два дена пред да дојде бела нок и го виде и не ми врати и сеа пред некој ден ја да преминам улица пошо ме чекаше другарка од др страна и он помина а ја чекав да поминат коли и он со веспа ја у секунда видов дека е он и другарка ми го видела како целиот се заврте за да ме види и ова се втор пат вака да ме загледува и сеа незнам што да правам сакам да бидам со него пошо со еден што се мотав скоро година ништо не сме имале ни мување ни ништо и ме заебаваше цело време и сеа и овој не сакам да е ист као тој ке мозе некој да ми казе што да правам понатаму ? нејкам пак да ме заебат :/